Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.01.2021 o 12:46, tyrla napisał:

 

Przez " nieuwagę" obejrzałem Wikingów na History.

Z drugiej strony , nie żałuję jednak wolę lektora na H , p.Borowca.

W dniu 1.01.2021 o 12:37, kkzk81 napisał:

3 stycznia nowe odcinki "Wikingów".Na to czekam.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzis w serwisie najnowszy film węgierskiego reżysera Kornela Mundruczo "Cząstki Kobiety". Ten pierwszy anglojęzyczny film tego twórcy był pokazywany na festiwalu w Wenecji i zebrał bardzo dobre opinie. Takich niszowych filmów w Netflixie jest niestety niewiele a ten została zakupiony przez Netflixa głownie dlatego, że producentem filmu jest Scorsese.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność miała być inna, ale w końcu zacząłem nadrabianie ostatnich filmów z Netflixa od "Midnight Sky" ;). 

 

Tytuł mocno przypomina "Ad Astra" z Bradem Pittem (który mi się podobał, ale fani sci-fi z laserami i wybuchami mocno na niego narzekali). Są w nim tak samo ładne obrazki, ale też jeszcze bardziej melodramatyczna i mało prawdopodobna fabuła, która w dodatku jest mocno szczątkowa. Do tego dochodzi nierówne, a czasami wręcz baaardzo wolne tempo i wrażenie, że pokazywane są nie te rzeczy, które powinny.

 

Nie jest to jednak na pewno film z którego bym wyszedł z kina bo mocno mnie zaciekawił, ale im dłużej o nim myślę tym więcej dostrzegam rzeczy, które mogły być zrobione lepiej i opowiedziane inaczej, z korzyścią dla tego tytułu.

Zaraz po obejrzeniu dałbym mu może nawet 6/10, ale po przemyśleniu to bardziej 5 ;). Podobnie film ocenia IMDB, 5.6/10 z 50 tys. głosów.

 

Niezaprzeczalnym atutem filmu jest muzyka. Na YT na kanale Netflixa można obejrzeć koncert dowodzony przez Radzimira Dębskiego "Jimka", gdzie wykonywane są utwory z filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=gt7GkAIxUvA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Midnight Sky" jest uwspółcześnioną wersją "Ostatniego brzegu" Stanleya Kramera. W 38 minucie na statku kosmicznym jeden z załogantów ogląda ten film. Młodego Augustyna zagrał Ethan Peck, wnuk Gregory'ego Pecka. Gregory Peck natomiast jest dowódcą łodzi podwodnej w "Ostatnim brzegu".

Niektórzy "Midnight Sky" zarzucają, że urywa się w połowie i nie jest wyjaśnione co tak naprawdę zdarzyło się na Ziemi. Mamy złudzenie, że tych co widzimy na ekranie w finale, cały czas żyją i ktoś mógł jeszcze oprócz nich przetrwać. Pamietajac zakończenie "Ostatniego brzegu" wiemy, że zginęła cała ludzkość. Tu George Clooney daje nam więcej nadziei.

Film alegoryczny o apokalipsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wspomniany przeze mnie film "Cząstki kobiety". Troszkę miałem obawy, ponieważ nie miałem ochoty na ciężki i dołujący temat. Jednak nie jest to łzawy film ale psychologiczna analiza kobiety i mężczyzny, którzy przeżywają wielką tragedię. Zarazem nie jest to jakiś minimalistyczny film ze ślimaczącym tempem. Bardzo dobrze się ogląda, każda scena ma jakieś znaczenie. 7,5/10.

 

Z lżejszych klimatów obejrzałem "Wyspę róży". To oparta na faktach historia włoskiego inżyniera, który postanowił wybudować wyspę i ogłosić niepodległość. Film łatwy i przyjemny o bardzo ciekawej historii. Aż trudno uwierzyć, że to było naprawdę. 6/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obejrzałem "Hillbilly Elegy". W necie jest bardzo duży rozstrzał opinii - 86% od widzów na Rotten i niecałe 30% od krytyków.

Bardziej skłaniam się ku opiniom widzów w tym przypadku. Nie uważam, żeby Ron Howard zmarnował książkę. A sama historia - coż, wydarzyła się naprawdę.

Glenn Close jest oscarowa w swojej roli. Da mnie 7/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ukryta gra" - nie widziałem w kinie, więc nadrobiłem na Netflixie.

Czytałem jakieś opinie, że to jest "amerykański blockbuster", ale realizacyjnie to bardziej mi przypomina serial TVN. Nie wiem czy taki był zamysł, czy budżet, ale wszystko wyglada po prostu tanio. 4K to uwypukla. Sama historia wydaje się ciekawsza niż np. w takim "Moście Szpiegów", ale wszystko jest przedstawione zbyt chaotycznie i jako całość film nie porywa. Można obejrzeć, ale się po paru godzinach zapomina. 5.5/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym 2021 na Netflix między innymi: 

 

01.02.2021 Masz wiadomość (1998) - Kathleen dziedziczy po matce małą księgarnię. Niestety w pobliżu otwiera swój oddział największa nowojorska sieć wydawnicza.

01.02.2021 Biuro ochrony magii (2018) - Nastolatka przypadkiem odgrywa zaczarowaną krainę i staje się jedyną osobą mogącą zjednoczyć świat ludzi i świat istot magicznych - oraz ochronić oba przed złem.

01.02.2021 Kiedy gasną światła (2016) - Kobieta jest nawiedzana przez stwora, który pojawia się po zgaszeniu światła.

01.02.2021 Historia kopciuszka (2004) - Współczesna wersja Kopciuszka. Wykorzystywana przez macochę Sam Montgomery poznaje internetowego amanta na szkolnej potańcówce.

01.02.2021 Desperado (1995) - W małym miasteczku pojawia się El Mariachi, były muzyk z futerałem pełnym broni. Poszukuje zabójcy swojej ukochanej, by pomścić jej śmierć.

01.02.2021 Ekipa Ameryka: Policjanci z jajami (2004) - Międzynarodowa grupa policjantów próbuje powstrzymać groźnego dyktatora przed zniszczeniem świata.

01.02.2021 Najlepsi wrogowie (2019) Rok 1961, Karolina Północna. Lider  lokalnego Ku Klux Klanu oraz czarnoskóra działaczka podejmują się konsultacji społecznych, by dojść do porozumienia w kwestii integracji szkolnej.

02.02.2021 Kid Cosmic (2020) - Obdarzony wielką wyobraźnią chłopiec zyskuje supermoce dzięki pięciu kosmicznym pierścieniom. (Netflix - serial oryginalny)

03.02.2021 Firefly Lane (2021) - Kate i Tully od dziecka wspólnie zmagały się z problemami, które zesłał im los. Czy zdołają uratować swoją przyjaźń, której fundamenty skruszyła zdrada? (Netflix - serial oryginalny)

05.02.2021 Niewidzialne miasto (2021) - Prowadzący sprawę morderstwa detektyw zostaje wciągnięty w wojnę widzialnego świata z podziemnym królestwem zamieszkałym przez mityczne stworzenia. (Netflix - serial oryginalny)

05.02.2021 Little Big Women (2020) - Rodzina boryka się z odejściem swojego ojca. (Netflix - film oryginalny

05.02.2021 Ostatni Paradiso (2021) - Włochy, lata 50. XX wieku. Namiętny pięknoduch marzy o miłości, sprawiedliwości i lepszym życiu, ale wszystkiemu zagraża zakazany romans. Film oparty na faktach. (Netflix - film oryginalny

05.02.2021 Space Sweepers (2020) - Film rozgrywa się w roku 2092. Przestrzeń kosmiczna jest zaśmiecona, pełna niebezpiecznych śmieci, jak porzucone satelity czy niesprawne statki kosmiczne lub ich fragmenty lub części. Poznajemy historię załogi statku o nazwie Victory, jednego z promów zarabiających na zbieraniu i sprzedaży kosmicznego szmelcu. (Netflix - film oryginalny

05.02.2021 Malcom i Marie (2021) - Pewien filmowiec i jego dziewczyna wracają do domu po uroczystej premierze filmu w oczekiwaniu na fantastyczne recenzje i finansowy sukces. Jednak wieczór przybiera nieoczekiwany obrót, gdy na jaw wychodzą rewelacje na temat ich związków wystawiające na próbę siłę ich miłości.(Netflix - film oryginalny

05.02.2021 H (2021) - Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Mieszkająca w Barcelonie w latach 60. Helena nieoczekiwanie zostaje zamieszana w biznes narkotykowy. (Netflix - serial oryginalny - sezon 2)

10.02.2021 Kokpit (2012) - Bezrobotny pilot Valle przebiera się za swoją siostrę żeby dostać pracę. Szybko jednak wpada w zawodowe i uczuciowe kłopoty.

10.02.2021 Pudlowa miłość  - Podczas kursu służącego lepszemu poznaniu siebie fryzjerka psów zako[beep]e się w dziennikarzu zbierającym materiały do artykułu wymierzonego w filozofię New Age. 

10.02.2021 Narkoprzygody Hediego i Cokemana (2021) -Dwaj nieporadni paryscy dilerzy narkotyków wykorzystują rodzinne powiązania, aby nadać rozmach swojej działalności. Brawurowa komedia oparta na serialu internetowym.  (Netflix - film oryginalny

10.02.2021 Na miejscu zbrodni: Zaginięcie w hotelu Cecil (2021) (Netflix - oryginalny serial dokumentalny)

11.02.2021 Miłość do kwadratu (2021) - "Miłość do kwadratu" to komedia romantyczna o prowadzącej podwójne życie nauczycielce Monice. Pewnego dnia (podczas sesji zdjęciowej jako modelka Klaudia) poznaje ona popularnego flirciarza o imieniu Enzo. Spotkanie to rozpoczyna skomplikowany wzór na miłość, do którego nie przygotowała ich żadna lekcja. (Netflix - film oryginalny

11.02.2021 Capitani (2021) - Detektyw Luc Capitani próbuje rozwikłać sprawę tajemniczej śmierci nastolatki, której ciało znaleziono w lesie nieopodal wioski w północnym Luksemburgu. 

11.02.2021 Na celowniku (2021) - Wycieczka w góry miała naprawić ich związek. Teraz małżeństwo musi ratować się ucieczką przez niebezpieczny las, aby wymknąć się tajemniczemu snajperowi. 

12.02.2021 Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze (2021) - Wszystko zaczęło się od dawno zapomnianego listu miłosnego. Jaka przyszłość czeka Larę Jean i Petera? (Netflix - serial oryginalny)

12.02.2021 Pogrzeby u Bernardów (2021) - W tym reality show rodzina Bernardów zarządza domem pogrzebowym w Memphis, pomagając pogrążonym w żałobie rodzinom pożegnać się z bliskimi. (Netflix - serial oryginalny)

19.02.2021 O wszystko zadbam (2021) Film opowiada historię Marli Grayson, odnoszącej sukcesy opiekunki prawnej, która bez skrupułów nagina przepisy dla własnej korzyści finansowej. Nie inaczej miało być w przypadku jej nowej, na pierwszy rzut oka zupełnie zwyczajnej klientki. Szybko okazuje się jednak, że skrywa ona mroczne sekrety, a Marla i jej partnerka nieświadomie wplątują się w wojnę z bezlitosnym przeciwnikiem. (Netflix - film oryginalny

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W strefie wojny" jest kolejną głupotką o świecie z niedalekiej przyszłości. Rok 2036, konflikt na granicy ukraińsko-rosyjskiej. Scenografia to nieustanne gruzy i zrujnowane miasta oraz stare magazyny i fabryki. Obrazki jak z wojny jugosławiańskiej.

Scenariusz koniecznie musi być zagmatwany i w ostatniej chwili pokazać prawdziwego Bad Guya. 

Poziom filmu nie odbiega od takich produkcji jak "Power" i "Old Guard". To jest praktycznie jedna i ta sama półka.

Jeśli nie oczekujesz ambitnego dzieła, ale spodziewasz się filmu klasy B z cyklu zabili go i uciekł, możesz być usatysfakcjonowany.

Dźwiękowo naprawdę jest nieźle. Są wybuchy, wystrzały, efekty przestrzenne. Obrazkowo dla mnie leży. Pejzaż wojenno-industrialny w wielu filmach był lepiej pokazany. Ocena 4/10

 

Jeśli Was interesują bohaterowie, którzy są pilotami dronów i siedzą gdzieś na amerykańskiej pustyni, to polecam serial "Jack Ryan" na Prime Video lub film "Niewidzialny wróg" (Eye in the sky) Gavina Hooda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2021 o 21:26, bugmenot napisał:

Ja obejrzałem "Hillbilly Elegy". W necie jest bardzo duży rozstrzał opinii - 86% od widzów na Rotten i niecałe 30% od krytyków.

Bardziej skłaniam się ku opiniom widzów w tym przypadku.

 

Mam identyczne odczucia. Nie mam pojęcia co takiego negatywnego krytycy dostrzegli w tym filmie. Ogląda się ten film znakomicie, świetna też Amy Adams, bardzo ciekawa historia oparta na faktach. Ode mnie też ten film dostaje 7/10.

 

Obejrzałem też zachwalanego wszędzie "Lupina". Nie żebym żałował, że go obejrzałem bo jest dość fajna rozrywka ale jednak nie rozumiem zachwytów na tym serialem. Owszem, fajnie go obejrzeć, jednak gdyby zadbano o większą realność różnych zwrotów akcji serial tylko by na tym zyskał. Zrobiono taki lekki serial z zagrywkami w stylu zabili go i uciekł, jak gdyby twórcy bali się, że mógłby z tego wyjść zbyt poważny serial.

 

Film "A Sun" o którym wspomniał Arkon ma spore szanse na nominację do Oscara w kategorii filmu obcojęzycznego. Mam w planie go obejrzeć.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rasheed napisał:

Nie mam pojęcia co takiego negatywnego krytycy dostrzegli w tym filmie.


Z tego co widzę trailer to nie ma tam czarnoskórych - czyli poprawność polityczna...

 

7 godzin temu, Rasheed napisał:

"Lupin"... nie rozumiem zachwytów na tym serialem...


Poprawność polityczna... 

To już się przecie robi takie naturalne... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi najlepsi aktorzy są czarnoskórzy... ale ta otoczka teraz na poprawność polityczną jest tragedią. Film jest dobry według krytyków kiedy jest poprawny politycznie... a beznadziejny kiedy nie jest poprawny - nawet jak by był dziełem wybitnym. A nie potrzeba dużo wystarczy że w filmie są sami jasnoskórzy... :) Już nie piszę bezpośrednio bo admin zaraz mnie tu wytnie hehe... :) 

 

Edytowane przez Cinemaniac4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...