Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Włoski horror ''Więź'' nawet niezły, do najlepszych mu daleko. Cała historia jednak mocno dziwna, szczególnie ''fakt po zdarzeniu''.  Jest pozytywny zwrot akcji, kilka ''mocniejszych'' scen, ponury klimat, ciemna sceneria dla podbudowania emocji, i ''zdarzenie'' dotyczy dziecka - żeby było bardziej przeraźliwie.

Nie uważam, że to czas stracony. Były gorsze jak ''Opiekun''. Dam 6.

Włoski horror ''Więź'' nawet niezły, do najlepszych mu daleko. Cała historia jednak mocno dziwna, szczególnie ''fakt po zdarzeniu''.  Jest pozytywny zwrot akcji, kilka ''mocniejszych'' scen, ponury klimat, ciemna sceneria dla podbudowania emocji, i ''zdarzenie'' dotyczy dziecka - żeby było bardziej przeraźliwie.

Nie uważam, że to czas stracony. Były gorsze jak ''Opiekun''. Dam 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej obsady w filmie Netflixa (oczywiście pomijając "Irlandczyka") jeszcze nie było

https://naekranie.pl/aktualnosci/dont-look-up-zdumiewajaca-obsada-komedii-sf-netflixa-tylu-gwiazd-kina-platforma-jeszcze-nie-zebrala-1602755040

 

Szkoda, że to jednak nie będzie dramat, ale i tak zapowiada się obiecująco. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Adam McKay ("The Big Short", "Vice")

 

Zbliża się mój ulubiony czas jeśli chodzi o filmy czyli "wypuszczanie" dużych tytułów z myślą o oscarowych nominacjach. Już jutro

"Proces Siódemki z Chicago", w listopadzie "The Life Ahead" i "Elegia dla bidoków", na początku grudnia "Mank" i jeszcze kilka bez daty premiery. Czekacie na coś konkretnego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trwają zdjęcia do drugiego sezonu serialu „Rojst”, w którym główne role grają Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik, a reżyserem jest Jan Holoubek. Sześć nowych odcinków pojawi się na Netfliksie w przyszłym roku."
https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/rojst-serial-drugi-sezon-premiera-na-netflix-w-2021-roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by pomyśłał... Netflix i Apple TV+ podobno licytują się o prawa do premiery najnowszego Bonda :).

 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8875667/Latest-James-Bond-film-headed-Apple-TV-Netflix.html

Cytat

The latest James Bond movie - No Time To Die - could be headed to Netflix or Apple TV, according to movie critic Drew McWeeny
'The numbers I've been hearing the last few days are INSANE,' he tweeted
According to the critic, MGM is under 'serious pressure' to sell the film

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to pandemia dobije kina, chociaż bardziej jestem skłonny uwierzyć, że film trafi do platformy VOD za dodatkową opłatą. Pozyskania go i udostępnienie w ramach abonamentu jest na pewno nieopłacalne z biznesowego punktu widzenia. Tacy giganci jak Netflix czy Apple mogą sobie na to pozwolić w ramach prestiżu. Pytanie tylko czy ten prestiż jest warty wydania 600 mln dolarów...

 

Poprzedni rok pokazał, że najlepszymi nowościami na Netflixie poza kilkoma filmami są miniseriale i wygląda na to, że w tym roku jest podobnie. Do takich produkcji jak "Kalifat", "Unorthodox" czy "English Game" dołączył świetny "Gambit Królowej". Obejrzałem całość w weekend i bardzo polecam. Po opisie fabuły raczej bym się nim zainteresował, dlatego warto czasem czytać komentarze i recenzje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam "Trial of Chicago 7" Aarona Sorkina. Chyba najlepszy film jaki w tym roku widziałem. Na Rotten 91% od krytyków i widzów :).

Jeśli ktoś lubi polityczno-historyczne dramaty w typie "Good night and good luck" to jest to pozycja obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Proces Siódemki z Chicago" to dobry film, sprawnie zrealizowany i ze świetnymi aktorami, ale czegoś mi w nim brakowało. Może większych emocji, dramaturgii, czegoś co sprawiłoby, aby zapamiętać go na dłużej.

 

Obejrzałem też wczoraj film "Czego naprawdę chcemy", który jest austriackim kandydatem do Oscara. Opowiada o małżeństwie, które boryka się z problemem niepłodności. To bardziej kameralne, festiwalowe kino, dosyć ciężkie ze względu na swoją tematykę. Na IMDb i innych portalach film ma raczej przeciętne oceny, ale jeśli ktoś lubi tego typu produkcje to polecam samemu sprawdzić. Mnie się podobał i w pewien sposób nawet poruszył. Do obejrzenia dla fanów dramatów małżeńskich w stylu "Historii małżeńskiej" i "Blue Valentine".

 

Tak na marginesie na Netflixie można obejrzeć obecnie cztery filmy zagraniczne, które są kandydatami do Oscara w kategorii "film międzynarodowy".

 

"Czego naprawdę chcemy" (Austria)

"Wieczny okop" (Hiszpania)

"A Sun" (Tajwan)

"Cud w celi nr 7" (Turcja)

 

Pewnie żaden z nich nie namiesza w oscarowej rozgrywce, ale myślę, że warto sprawdzić te tytuły. Dziś też pojawił się na platformie włoski film "Życie przed sobą" z Sophią Loren, który zamierzam obejrzeć dziś wieczorem.

 

Inne ciekawe newsy filmowe:

 

Netflix kupił międzynarodowe prawa (poza USA) od wytwórni Universal do dystrybucji westernu "Nowiny świata" z Tomem Hanksem.

https://naekranie.pl/aktualnosci/nowiny-ze-swiata-netflix-odpowie-za-dystrybucje-filmu-z-tomem-hanksem-poza-usa-1605168555

 

David Fincher podpisał z Netflixem 4-letni kontrakt na wyłączność.

https://naekranie.pl/aktualnosci/david-fincher-i-netflix-podpisali-czteroletni-ekskluzywny-kontrakt-1605181893

 

"Hillbilly Elegy z Glenn Close i Amy Adams słabo przyjęty przez krytyków.

https://naekranie.pl/aktualnosci/elegia-dla-bidokow-film-z-amy-adams-powalczy-o-oscara-krytycy-nie-maja-zludzen-1605036678

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Siódemka trafiła idealnie w gust. Zresztą jestem dużym fanem "Newsroomu" Sorkina, więc może też dlatego.

 

Obejrzałem też polecany wyżej "Gambit Królowej" - rzeczywiście bardzo dobry miniserial :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...