Jump to content

Recommended Posts

Jeśli ktoś nie jest hardkorowym fanem sci-fi w stylu Nolana, ale lubi kosmos (a no i jednocześnie nie ma problemu, że istnieje coś innego niż heteroseksualny biały człowiek ;)) to serial "Away" jest godny polecenia.

To taki obyczaj, trochę w stylu "Lost in Space",  czy francuskich "Misji" czy filmu "Pasażerowie" (ale od tych dwoch tytułów jest o kilka klas lepszy, zarówno jeśli chodzi o scenariusz jak i CGI). Nieźle trzyma w napięciu, jest świetne zrealizowany i bardzo dobrze wygląda w 4K/HDR :). 7/10.

• Confused 2
11 godzin temu, swordfish napisał:

Który "Escape Room" wrzucą? Ten sprzed roku, co po tragedii koszalińskiej dystrybutor zdjął z kina? Czy ten, który był w kinie dwa lata wcześniej?

Ten z 2019 roku.

14 godzin temu, tracer10 napisał:

"Arrow 7" będzie z lektorem, czy napisy?

Wszystkie poprzednie były z lektorem i napisami do wyboru, więc pewnie będzie tak samo teraz.

14 godzin temu, bugmenot napisał:

Jeśli ktoś nie jest hardkorowym fanem sci-fi w stylu Nolana, ale lubi kosmos (a no i jednocześnie nie ma problemu, że istnieje coś innego niż heteroseksualny biały człowiek ;)) to serial "Away" jest godny polecenia.

To taki obyczaj, trochę w stylu "Lost in Space",  czy francuskich "Misji" czy filmu "Pasażerowie" (ale od tych dwoch tytułów jest o kilka klas lepszy, zarówno jeśli chodzi o scenariusz jak i CGI). Nieźle trzyma w napięciu, jest świetne zrealizowany i bardzo dobrze wygląda w 4K/HDR :). 7/10.

Niektóre wątki trochę przynudzają, ale nie jest tak tragicznie, jak się obawiałem po 1 odcinku. Mi przypomina też trochę serial "Defying Gravity", chociaż tamten mi się lepiej oglądało.

W dniu 26.09.2020 o 13:09, bugmenot napisał:

Dobrze zapowiada się oparty na prawdziwych wydarzeniach z lat 60 film "Proces siódemki z Chicago", który będzie miał premierę 16 października na Netflixie.

Reżyserem jest Aaron Sorkin (odpowiedzialny między innymi za świetny serial "Newsroom" czy film "Social Network"), występują między innymi Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt czy Eddie Redmayne.

Film jest na razie w limitowanej dystrybucji w kinach (bo ma być kandydatem do Oscara). Ocena krytyków na Rotten Tomatoes 92% z 51 recenzji.

Wybrane kina w Polsce (głównie studyjne) już zapraszają na pokazy.

Napisałem to w ostatniej linijce :).

Przy okazji, "Enola Holmes" - bardzo przyjemny film. Na Rotten dość rozbieżne opinie krytyków (92%) i widzów (68%), ode mnie 7,5/10.

To kolejny kinowy tytuł (tym razem od Warner Bros), który przez pandemię wylądował bezpośrednio w Netflixie.

Edited by bugmenot

"Enola Holmes" ma wydźwięk feministyczny, ale dla głównej aktorki (Jedenastka ze "Stranger Things") warto obejrzeć. Bardzo podobały mi się jej "interaktywne" zwracanie się wprost do kamery i pytania do widzów w stylu "a wy co byście na moim miejscu zrobili?"

Kino z elementami komediowymi. Pastiszowe, zabawne, czasem ocierające się o kicz.

Ktoś wie kiedy można się spodziewać 8 sezonu "Homeland". W FOXie miał premierę chyba w czerwcu. Miałem obejrzeć tylko 1 sezon a kolejne kiedyś tam ale tak mnie wciągneło, że jestem już na 4 sezonie więc chwila moment i stanę przed wyborem czy czekać na Netflixa czy porozglądać się tu i tam ;)

Edited by Rasheed
21 godzin temu, Rasheed napisał:

Ktoś wie kiedy można się spodziewać 8 sezonu "Homeland". W FOXie miał premierę chyba w czerwcu. Miałem obejrzeć tylko 1 sezon a kolejne kiedyś tam ale tak mnie wciągneło, że jestem już na 4 sezonie więc chwila moment i stanę przed wyborem czy czekać na Netflixa czy porozglądać się tu i tam ;)

Zależy jakie masz tempo oglądania? Jak idzie ci szybko to lepiej już się rozglądnij tu i tam.😀

Ja swego czasu pierwsze 5 sezonów łyknąłem po nocach w 10 dni😲

Aczkolwiek może Netflix się spręży i na listopad zapoda sezon 8.

Edited by tracer10

W październiku kolejna niemiecka super produkcja tym razem historyczna ,, Barbarzyńcy'' 

Zapowiada się na mocne kino. Czekam z niecierpliwością.

Edited by ronnie84

Dwa pierwsze sezony The Expanse były robione przez stację Syfy i Netflix miał wtedy prawa do ich globalnej dystrybucji. Pewnie je jakoś odzyskali. Nowe sezony pewnie pozostaną tylko na Prime Video.

Włoski horror ''Więź'' nawet niezły, do najlepszych mu daleko. Cała historia jednak mocno dziwna, szczególnie ''fakt po zdarzeniu''.  Jest pozytywny zwrot akcji, kilka ''mocniejszych'' scen, ponury klimat, ciemna sceneria dla podbudowania emocji, i ''zdarzenie'' dotyczy dziecka - żeby było bardziej przeraźliwie.

Nie uważam, że to czas stracony. Były gorsze jak ''Opiekun''. Dam 6.

Włoski horror ''Więź'' nawet niezły, do najlepszych mu daleko. Cała historia jednak mocno dziwna, szczególnie ''fakt po zdarzeniu''.  Jest pozytywny zwrot akcji, kilka ''mocniejszych'' scen, ponury klimat, ciemna sceneria dla podbudowania emocji, i ''zdarzenie'' dotyczy dziecka - żeby było bardziej przeraźliwie.

Nie uważam, że to czas stracony. Były gorsze jak ''Opiekun''. Dam 6.

Guest lukimann
W dniu 22.08.2020 o 19:03, tyrla napisał:

"Cud w celi nr 7" Polecam :)

Trochę spóźnione,  ale właśnie jestem po seansie filmu.

Dzięki za podpowiedź. 

Świetny film.

:-)

Takiej obsady w filmie Netflixa (oczywiście pomijając "Irlandczyka") jeszcze nie było

https://naekranie.pl/aktualnosci/dont-look-up-zdumiewajaca-obsada-komedii-sf-netflixa-tylu-gwiazd-kina-platforma-jeszcze-nie-zebrala-1602755040

Szkoda, że to jednak nie będzie dramat, ale i tak zapowiada się obiecująco. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Adam McKay ("The Big Short", "Vice")

Zbliża się mój ulubiony czas jeśli chodzi o filmy czyli "wypuszczanie" dużych tytułów z myślą o oscarowych nominacjach. Już jutro

"Proces Siódemki z Chicago", w listopadzie "The Life Ahead" i "Elegia dla bidoków", na początku grudnia "Mank" i jeszcze kilka bez daty premiery. Czekacie na coś konkretnego?

• Upvote 1