Jump to content
Emil.1603

Netflix – oferta programowa

Recommended Posts

Owszem pominąłem...przypadkiem.Tak czy inaczej żaden z podmiotów wymienionych czyli C+ czy HBO.

• Upvote 1

@Arkon, ja juz niejednokrotnie pisałem, że jeśli idzie o premiery filmowe na licencji, to Netflix jest w tyle. W poprzednim poście odniosłem się ogólnie do oferty filmowej, bo co i rusz czytam, że na Netflixie nie ma nic ciekawego.

• Like 1

Czyli lepszą ofertę filmową ma C+ i HBO?

Posted (edited)
1 godzinę temu, umek napisał:

I znów piszesz od rzeczy.. w Polsce oferta filmowa jest lepsza niż w UK gdzie Sky ma filmy niemal na własność...Skończ pisać nieprawdę bo się niedobrze robi...i w ogóle przyznaj że nie wiesz o czym piszesz:)

Netflix kosztuje dwa razy tyle?

Tak tylko że oferuje to co ma w najlepszej możliwej w świecie jakości jaką da Ci tylko Apple Tv+ czy Disney...nikt inny...mnie podoba się? Zawsze pozostaje HBO z bitrate 3,37Mbps gdzie własne seriale wyglądają tak obrzydliwie że oglądanie ich to zwykła męka.

Dodaj też że oferta HBO w USA jest jakieś 10 razy lepsza jak i jakościowo tak i programowo a wiele więcej nie kosztuje....

Netflix dał też ostatnio na naszym rynku kilka polskich filmów "prosto z kina" (albo w ogóle z jego pominięciem) np. "Mowa ptaków", "Proceder", "365 dni", "W lesie dziś nie zaśnie nikt" czy "Bad Boy". W VOD ten ostatni film jest po 20 zł, w Netflixie w tym samym czasie w ramach abonamentu z kilkoma tysiącami innych tytułów.  Ale to Netflix ma niby "absurdalną cenę"...

Nie piszę oczywiście o jakości artystycznej tych filmów (bo jest baardzo dyskusyjna), ale te trzy ostatnie tytuły to są największe "blockubstery" które polskie kino ma do zaoferowania :). Gdyby te filmy dało Canal+ to byłyby peany jakie to premium pełną gębą ;).

Edited by bugmenot
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

36 minut temu, Jax napisał:

Czyli lepszą ofertę filmową ma C+ i HBO?

Pytanie z serii co smakuje lepiej Pepsi czy Coca-Cola? 

Nie można rozróżniać na lepsze/gorsze. Poprostu każdy ma inną ofertą. Sprawdź samemu program tv i zapowiadane premiery. Tam gdzie znajdziesz więcej interesujących Ciebie propozycji, bierz. Ewentualnie bierz na zmianę. W tym miesiącu C+ (pakiet w Player), w następnym HBO GO, potem AppleTV+ itd.

• Upvote 2

@bugmenot dlatego muszę polski VPN na weekend ogarnąć to się obejrzy :)

2 godziny temu, Pawop napisał:

@Arkon, ja juz niejednokrotnie pisałem, że jeśli idzie o premiery filmowe na licencji, to Netflix jest w tyle. W poprzednim poście odniosłem się ogólnie do oferty filmowej, bo co i rusz czytam, że na Netflixie nie ma nic ciekawego.

Ok rozumiem, tyle że zabrzmiało to trochę niezręcznie w odpowiedzi na post @Rasheed, który pisał o premierach filmowych. Dla niemal wszystkich, nawet na tym forum, jest oczywiste że więcej jest premier w Canal+ czy HBO. Rozumiem też takie osoby jak @kingofsouth czy @lukimann, którym zależy na super jakości i wolą poczekać na film w Netflix niż oglądać go w HBO. Ja na szczęście mam tę opcję w kablu i jest dużo lepiej niż na satelicie czy HBO GO.

Pozdrawiam.

• Like 1
  • Haha 1
  • Confused 5

Posted (edited)

W sumie to z Netflixa mnie tylko "Wiedźmin" interesuje.

Edited by Jax

Posted (edited)

Dlaczego akurat tylko " Wiedźmin"?

W najbliższym czasie planuję obejrzeć 

" Kierunek - noc", nadrobić kilka seriali m in. " Czarny punkt", " Upadek Królestwa".

Szkoda, że do tej pory nie ma 2 sezonu serialu" Pułapka".

Dodali jakiś czas temu " Znaki" i tutaj warto było zaczekać na premierę na Netflixie..niż czekać na kolejne odcinki z odstępem tygodniowym i słabszej jakości na AXN..

Edited by lukimann

I może jeszcze "Dom z papieru".

Jeśli chodzi o seriale to dla mnie Netflix jest najlepszy.

Na HBO i na Netflixie można znaleźć dla siebie coś interesującego.Warto zwrócić uwagę też na Amazon.

22 godziny temu, umek napisał:

Tak tylko że oferuje to co ma w najlepszej możliwej w świecie jakości jaką da Ci tylko Apple Tv+ czy Disney...nikt inny...mnie podoba się? Zawsze pozostaje HBO z bitrate 3,37Mbps gdzie własne seriale wyglądają tak obrzydliwie że oglądanie ich to zwykła męka.

A super cudowny Netflix ze swoją super jakością 4K wali do nas rwącym strumieniem osiągającym w porywach 7,62 Mb/s. Zaprawdę powiadam wam, super jakość, super. Nic, tylko pisać peany na jego cześć. 

• Like 1
  • Confused 3
  • Upvote 1

@killerów dwóch ale korzystałeś czy tak powtarzasz co przeczytałeś z tymi porywami? ;)

nflx22.jpg

nflx11.jpg

Tak, bitrate niektórych materiałow jest niski (np. wspominane wyżej "Good Times" ma via większość CDN jakieś żenujące 2 Mbps niczym w HBO GO), ale większość wygląda wystarczająco dobrze, a cięcie jakości nie dotyczy wszystkich dostawców.

Sytuacja prędzej czy później wróci do normy (choć też bym oczekiwał jakieś finalnej daty). Downgrade poszedł ogólnie na serwery w EU nie tylko w Polsce, a we Francji np. stan wyjątkowy trwa w najlepsze.

Posted (edited)

Można ponarzekac/ lub pochwalic się że ma się pełną jakość na Netflxie.

Serwis nie obniżył ceny za plan UHD, więc można zrezygnować z subskrypcji z serwisu.Jak komuś nie odpowiada.

I tak większość materiałów jest w naprawdę dobrej jakości i większej różnicy poza pewnymi wyjątkami nie ma.

Pewnie komfort byłby lepszy oglądania serialu  " Kierunek- Noc" niż to 7,62 ale jakoś więcej czasu a fabuła dość  ciekawa..mówi się trudno. ;-)

Edited by lukimann

Posted (edited)
4 godziny temu, killerów dwóch napisał:

A super cudowny Netflix ze swoją super jakością 4K wali do nas rwącym strumieniem osiągającym w porywach 7,62 Mb/s. Zaprawdę powiadam wam, super jakość, super. Nic, tylko pisać peany na jego cześć. 

Te 7Mbps to i tak coś czego HBO w Polsce nawet w 8K w 2035 nie osiągnie:)

@lukimann Kierunek noc pod warunkiem że mózg wyłączysz...

Edited by umek
  • Upvote 1

Jako filmowa  rozrywka a' la " Perfect Strangers"  czy " Dom z papieru" bo to w raczej w tych kategoriach trzeba traktować  do obejrzenia.Początek trochę pachnie Kingiem i jego " Langolierami".

Co prawda dopiero 2 odcinek..

Podobno , że serial " Kalfiat" jest godny uwagi?

Jest już miniserial "The Eddy" z Joanną Kulig. Rotten bez szału, ale nie jest też źle - 77% od krytyków ;).

W dniu 7.05.2020 o 16:09, lukimann napisał:

Podobno , że serial " Kalfiat" jest godny uwagi?

Zdecydowanie jest. Jak na razie to najlepsza serialowa nowość, która pojawiła się na Netflixie w 2020 roku. Dziś postaram się zerknąć na "The Eddy", ale nie sądzę, aby produkcja przebiła "Kalifat" w moim osobistym rankingu.

Już 12 czerwca na platformie pojawi się "Da 5 Bloods" Spike'a Lee.

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/da-5-bloods-spike-lee-i-jego-nowy-film-na-netfliksie/pph7gmd

Czekam na premierę, zwłaszcza, że w ostatnich miesiącach trudno znaleźć dobry film fabularny sygnowany znakiem "Netflix Original".

• Like 1

Rzucić można okiem na głupotę Dukaja i Bagińskiego "Into The Night". Jak się pominie idiotyzmy i nie będziemy podchodzić w sposób naukowy, to otrzymamy emocjonujące widowisko. Klika fajnych postaci w obliczu globalnego zagrożenia. Aktorzy grają nieźle i są polskie wątki. Mamy Polaka, który klnie po naszemu. I na finale pojawia się nasz największy celebryta - Borys Szyc.

"Kalifat" nr 1 jeśli chodzi o tegoroczne seriale Netflixa.

Dla mnie jednak zdecydowanie najlepszy jest "The Last Dance", podobał mi się też II sezon "After Life".

• Confused 3

Netflix nie chce być gorszy od HBO GO i również wrzuca filmy epidemiologiczne do swojego repertuaru.

Gorąco polecane przeze mnie "Contagion". Proroczy film z 2011. Od razu wskakuje do TOP 10, a więc jest dużo zapotrzebowanie na ten tytuł.

https://www.netflix.com/title/70185071

I nieco naiwna "Epidemia" z 1995. Także chętnie oglądana. Pojawia się w TOP 10.

https://www.netflix.com/title/834585

Jeśli chodzi o serial "Eddy" jest mocno ambitny. Mimo fajnej obsady ledwo zmęczyłem 1. odcinek. Będą dalej oglądał dla Aśki Kulig, która wygląda jak diva jazzowa. Po ciąży z odpowiednimi rubensowskimi kształtami.

@swordfish "Contagion" jest na Netflixie od jakiś 4 lat ;).

edit: sorry, widzę, że na jakiś czas wyleciał i wrócił. Ale pierwszy raz dodany lutym 2016.

Posted (edited)

Przez dłuższy czas miałem na liście serial "Travelers" i w końcu go obejrzałem. Jeśli ktoś jeszcze nie widział to polecam, bardzo fajne połączenie thrillera, sci-fi i trochę tez serialu obyczajowego trzymające właściwie równy poziom (i napięcie) przez wszystkie 3 sezony. Serial jest o grupie "podrożników", który przybywają z niedalekiej przyszłości, w której zdziesiątkowani ludzie głodują w podziemnych schronach i próbują zmienić sytuację tak, żeby nie doszło do tej katastrofy.

Moja ocena 8.5/10, na IMDB 8.1/10 :).

Uwaga, mały spoiler:

Swoją drogą, w jednym z odcinków podróżnicy muszą unieszkodliwić stworzonego w laboratorium wirusa, który ma zabić sporą część populacji i dającego objawy podobne do grypy. W dodatku wszystko zaczyna się w Chinach. Mam nadzieję, że innych rzeczy, które dzieją się w serialu twórcy nie przewidzieli w ten sam sposób ;))

Edited by bugmenot

W dniu 3.05.2020 o 22:42, Arkon napisał:

Dzięki, czyli nie tylko ja mam problem ze znalezieniem dobrego filmu na Netflixie. A niektórzy na tym forum twierdzą, że co miesiąc jest tu wysyp rewelacyjnych pozycji. :)

Nie tylko ty. Większość seriali robionych stricte dla Nteflixa jest tak infantylna i banalna, że ciężko się zmusić do oglądania kolejnych odcinków. Niestety HBO też powoli idzie w tę stronę, bo ambitniejsze produkcje nie mają wzięcia. Cóż, żyjmy w czasach popularności  takich gniotów jak Azja Express, Hotel Paradise, Ślub od pierwszego wejrzenia itd,  i pod takiego widza kręci się serialowy [beep].

• Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 2