Jump to content
Emil.1603

Netflix – oferta programowa

Recommended Posts

Bez zapowiedzi zniknął dziś jeden z najlepszych seriali dostępnych na platformie - brytyjski "Line of Duty". Doszło do zerwania umowy z dystrybutorem Kew Media Distribution. Żałuje, bo akurat jeszcze nie obejrzałem najnowszego, 5 sezonu.

Zamiast oglądać "365 dni" i inne wątpliwej jakości tytuły bardzo polecam szwedzki serial "Kalifat". Mocna, trzymająca w napięciu produkcja poruszająca tematykę terroryzmu z perspektywy szwedzkich muzułmanek. To prawdopodobnie najlepsza serialowa nowość jaką możecie zobaczyć w tym roku na Netflixie. Bez zbędnej poprawności politycznej (co jest naprawdę zaskakujące pamiętając, że to produkcja europejska, a w dodatku szwedzka) pokazuje do czego zdolny jest islamski radykalizm.

• Upvote 2

Szwedzki serial Kalifat warto obejrzeć. Moim zdaniem lepszy niż bajkowy Homeland.

"Kalifat" - rzeczywiście bardzo dobry serial. Aż dziwne, że Szwedzi taki temat poruszyli. Trzyma w napięciu, obejrzałem od razu cały sezon.

"Proces w sprawie Gabriela Fernandeza" - mocny dokument. Ten serial nie miał prawa powstać, bo nigdy nie powinno dojść do takiej sytuacji. Bestialstwo rodziców, system, który zawiódł i niewyobrażalna wręcz tragedia małego samotnego chłopca.

• Upvote 1

Posted (edited)

W ostatnich dniach (wczoraj, przedwczoraj) pojawiła się 1 seria Pokemonów z 1997 roku :) Są 52 odcinki. 

Edited by JohnnyBravo97

Akurat te odcinki są już od dawna. Kilka dni temu pojawiło się w nich polskie audio. Wcześniej dostępne były tylko napisy, a w ostatnim czasie nawet napisów nie było.

Posted (edited)

Wiem że to nieco nie na temat bo jesteśmy w dziale netflixowym ale podsumowując temat obniżenia jakości streamingu to według mnie sytuacja wygląda tak 

1 Amazon - tam widać to wyraźnie i chyba poszli najmocniej 

2 Netflix - też spadła chociaż zależy to jak sami piszecie od materiału i operatora 

HBO GO- zero obniżki bo jak trafnie zauważyliście akurat tutaj nie ma z czego ciąć 

Edited by michuk
Poprawki gramatyczne
  • Haha 2

Właśnie na Amazonie nie widać żadnych spadków jakości.

Z tych trzech serwisów najmocniej widać obniżenie jakości na Netflixie.

• Upvote 2

Polecam niezły miniserial "Unortodox" opowiadający opartą na faktach historię ucieczki ze świata ortodoksyjnych Żydów z Nowego Jorku. Przy okazji warto sięgnąć po jeszcze lepszy "Shtisel", też dziejący się w takim środowisku, ale w Jerozolimie.

• Like 1
  • Confused 1

Posted (edited)
3 godziny temu, Pawop napisał:

Właśnie na Amazonie nie widać żadnych spadków jakości.

Z tych trzech serwisów najmocniej widać obniżenie jakości na Netflixie.

Ilu dostawców Internetu, tyle możliwości, co powtarzam tutaj od 3 tygodni.

Edited by bugmenot
  • Haha 1

Dziś pojawił sie "Bad Boy" Patryka Vegi.

Widzę, że streaming póki co bierze same ochłapy z kin.

• Like 2

Gniot nie gniot, ale zaraz będzie w pierwszej trójce Top 10.

Najlepsze, że dali to też dziś np. w Playerze do wypożyczenia za jedyne 20 zł :d.

Żeby się nie okazało, że to pomyłka jak z Zimną Wojną

Jak to z kinem Vegi, jedni lubią, inni nie.

Obejrzałem, 2 godziny czymś zajęte, szału nie ma. 

"Od 1 maja na platformie Netflix będzie można oglądać serial „Kierunek: Noc”. Produkcja powstała na podstawie książki Jacka Dukaja, który z Tomkiem Bagińskim jest też producentem wykonawczym.

„Kierunek: Noc” to historia inspirowana książką „Starość Aksolotla”. Historię rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku."

Czekam na ten serial od jakiegoś czasu. Zapowiada się dobrze.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kierunek-noc-serial-na-netflix-com-premiera-1-maja-gdzie-ogladac-online

• Thanks 1

"Rodzeństwo Willoughby" bardzo dobre kino familijne.

Z kolei ja aktualnie w wolnej chwili oglądam animację "The Midnight Gospel", taki podcast w formie serialu dla dorosłych od twórców "Pory na Przygodę". W każdym odcinku poruszany jest dość ciekawy temat, który w połączeniu z totalnie odjechaną animacją, tłem rozmów (animacja ma jakieś 5-10 klatek na sekundę), słusznie sprawia wrażenie czegoś wyjątkowego. Może niektórzy uznają, że w serialu po prostu lana jest woda, w dodatku zakryta "ładnymi" sformułowaniami, ale moim zdaniem warto poświęcić chwilę wolnego czasu dla tej kreskówki. Jedynie muszę przyznać, że jakoś szczególnie nie podobał mi się pierwszy odcinek, dalej jest nieco lepiej, więc nie ma co się zrażać po początku. Raczej nie każdemu spodoba się ta animacja,  bo jest to dość specyficzna produkcja. Nawet polska wersja językowa daje radę.

Jeszcze nie oglądałem, ale wydaje się dobry - Tyler Rake: Ocalenie.