Jump to content
Emil.1603

Netflix – oferta programowa

Recommended Posts

Lepszy "Underdog". Ten jednak dostępny w Ipla i w Player w opłacie za wypożyczenie.

• Upvote 1

Posted (edited)

Rozpiska na lipiec: https://upflix.pl/aktualnosci/monument-i-kolejne-premiery-netflixa-w-lipcu-2020-06-20

Będzie między innymi film oryginalny "The Old Guard" z Charlize Theron oraz dwa tytuły od dystrybutora Forum Film, które nie były dotychczas nigdzie emitowane, mimo kinowej premiery ponad rok temu: komedia romantyczna "Kiedy się pojawiłaś" z Maisie Williams i horror "Polaroid". Oprócz tego moją uwagę zwrócił podobno niezły polski "Monument" (premiera w C+ w styczniu 2020, więc kolejny film, do którego prawa szybko przeszły) - nie widziałem, nadrobię :).

Z ciekawostek dobrze oceniany koreański serial "Hotel Del Luna".

Edited by bugmenot
  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

"Monument" jest kinem artystycznym. Mocno zagmatwane, gdzie historia jest tylko dodatkiem. Nie każdemu podejdzie. Jagoda Szelc udowodniła, że jest artystką nie dającą się w tłoczyć w schemat słodkich opowieści pachnących popcornem ("Wieża. Jasny dzień"). Fani nowohoryzontowości będą zachwyceni.

• Upvote 2

Posted (edited)

Serial " W głębi lasu"  jeśli jeszcze ktoś tego nie oglądał to polecam. Serial można obejrzec jeden odcinek za drugim i naprawdę wciąga.

Do tego z nostalagią to tamtych lat ( ten klimat serialu, muzyka) 1994r... :-)

Edited by lukimann
  • Upvote 2

Dla mnie słabiutka produkcja. Dawno się tak nie męczyłem oglądając serial. Zresztą zarówno widzowie na Filmwebie jak i na ImdB są zgodni- taki sobie serial. Niestety to kolejna, nieudana oryginalna produkcja Netflixa po "1983".

• Like 1
  • Confused 4

Posted (edited)

To w takim razie jaki ostatnio nakręcony polski serial z wątkiem kryminalnym, z ciekawą fabułą  byłby godny polecenia ( niekoniecznie na Netflixie)?

" Znaki" , gdzie 1 sezon jest dostępny na tej aplikacji raczej w moim odczuciu są poniżej pewnych oczekiwań.

Edited by lukimann

Od siebie polecam: "Ślepnąc od świateł" (HBO), "Wataha" (HBO) i "Kruk. Szepty słychać po zmroku" (Canal+).

• Like 1

Odpowiadając na pytanie @lukimann (jeżeli chodzi o Netflix) - zależy, czego oczekujesz od kryminału (choć raczej nie jest fanem kryminałów w stylu Znaków, gdzie wątki na koniec sezonu pozostają niedokończoną i stanowią pewną tajemnicę). Jeżeli tzw. procedurali (w większości odcinków 1 sprawa = 1 odcinek), to najlepszym wyborem będzie Ultraviolet (niczym nie ustępuje względem amerykańskich przedstawicieli gatunku). Jeżeli czegoś ze skończoną, główną fabułą (1 sprawa = 1 sezon, a przynajmniej większość wątków jest skończona), to pozostaje W głębi lasu.

Mam zwiększoną tolerancję na pewne niedociągnięcia polskich seriali kryminalnych (większość seriali tego typu z ostatnich lat przynajmniej próbuję zacząć obejrzeć) i część seriali z wątkiem kryminalnych, które mi się osobiście podobały (choć były/są średnie), niekoniecznie poleciłbym osobie bez zwiększonej tolerancji na pewne niedociągnięcia. Dla takich osób z innych serwisów polecałbym (oprócz 2 ostatnich polecanek @NobelM  [Ślepnąc od świateł nie oglądałem, a Wataha  niestety utnkęła u mnie na 1. sezonie] i polecanki @rtl7fan [choć ma bardzo dziwne zakończenie]): Prokurator (TVP VOD), Belfer (Canal+, ale tylko 1. sezon), seriale z Chyłką (player.pl) i Na krawędzi (ipla).

Jeszcze należy wspomnieć o "Pakt" na HBO. Nieco podobała mi się atmosfera "Żmijowiska" z Canal+, ale finał i rozwiązanie zagadki tragiczny. 

"Krew z krwi" z Agatą Kuleszą chyba był jedną z lepszych rzeczy w ostatnich latach (zwłaszcza sezon 1). To jednak może być dla Was już staroć - serial z 2012 roku.

Posted (edited)

Byle do wieczora ;)

Warto sobie odświeżyć co działo się w poprzednich sezonach:

i poukładać wiedzę: https://www.dark.netflix.io

Edited by NobelM

Trzeba przyznać, że Niemcy wystartowali z rewelacyjnym serialem.

Nareszcie mamy już 3-ci sezon. :-)

Pojawił już się pełny wykaz nowości na lipiec?

Jeszcze nie ma.

No właśnie, coś długo nie ma, myślałem że może przegapiłem.

Powoli pojawiają się pierwsze tytuły. "Ciemno, prawie noc" i "Pierwszy człowiek".

Posted (edited)

Skoro "bez szału jak zwykle" to po co abonować usługę Tobie?

Edited by kkzk81
  • Upvote 2

Może dzielą się na 4 i wychodzi 13 zł na łebka

• Like 1

Posted (edited)

Dadzą 1 i 3 część "Powrotu do Przyszłości", ale już o 2 części zapomnieli. Podobnie było z "Nagą Bronią", też była 1 i 3 cześć, a drugiej nie było i pewnie już nie będzie, bo pierwszą część jakoś na dniach mają usunąć (albo już usunęli). A to nie pierwsze takie historie na Netflixie. Zawsze mnie to jednocześnie rozśmiesza i trochę irytuje, bo czasem chciałby sobie człowiek przypomnieć klasykę, no ale jak to robić, skoro brakuje jakiejś części? A na torrentach tego problemu nie ma. ;)

Edited by Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.

2 godziny temu, diabeu napisał:

Dadzą 1 i 3 część "Powrotu do Przyszłości", ale już o 2 części zapomnieli.

Włącz APV. Tam są wszystkie części. :D

• Like 1

Posted (edited)

"Unorthodox" - kolejny serial z mojej listy oczekujących ;) obejrzany i bardzo go polecam, jeśli jeszcze ktoś nie widział.

Historia młodej dziewczyny uciekającej ze wspólnoty ortodoksyjnch Żydów dająca bardzo dużo do myślenia (choć odległa od tej w książce na której serial bazuje), świetni aktorzy i zdjęcia.

Kolejna bardzo wartościowa produkcja Netflixa, 8/10.

Edited by bugmenot
  • Confused 1

Ja również polecam