Jump to content
Emil.1603

Netflix – oferta programowa

Recommended Posts

Posted (edited)

Ile to juz trwa, skoro obniżenie jakości miało być z perspektywą do miesiąca czasu ? Ok 2 miesiące, a opłata cały  czas za pełną jakość 4K.

" Dom z papieru"  i parę innych tytułów jednak obejrzałem, ale jak ktoś ma cierpliwość..to co innego obejrzeć z większą przyjemnością dla oka ;-)

Edited by lukimann

Godzinę temu, lukimann napisał:

Ile to juz trwa, skoro obniżenie jakości miało być z perspektywą do miesiąca czasu ? Ok 2 miesiące, a opłata cały  czas za pełną jakość 4K.

" Dom z papieru"  i parę innych tytułów jednak obejrzałem, ale jak ktoś ma cierpliwość..to co innego obejrzeć z większą przyjemnością dla oka ;-)

Ja właśnie tak jestem zmuszony, ponieważ 9 czerwca znika z Netflixa serial Mad Men do którego się zabierałem od dłuższego czasu.

Serial jest w HD więc jego bitrate to marne 2-3 Mbps obecnie.

4 godziny temu, GrubyBubu napisał:

Dokończysz na Amazonie;)

"Mad Men" w Polsce na Prime jest niedostępny. 

36 minut temu, swordfish napisał:

"Mad Men" w Polsce na Prime jest niedostępny. 

To też wiem, być może kolega ma info że się tam pojawi. Spawdziłem po jego poście upflixa i nie ma tam zadnego info o tym by NMad Men się mieli pojawić w APV. Niestety nie dają rozpiski z wyprzedzeniem co ma być w jakim miesiącu więc pewności nie ma.

Niedawno pojawiło się info, że Studio Lionsgate, właściciel praw do serialu "Mad Men" finalizuje umowę sprzedaży praw innemu podmiotowi i chodzi o licencję globalną tj. na cały świat. Bardzo prawdopodobne, że prawa te kupił Amazon.

• Thanks 1

13 minut temu, Conan napisał:

Niedawno pojawiło się info, że Studio Lionsgate, właściciel praw do serialu "Mad Men" finalizuje umowę sprzedaży praw innemu podmiotowi i chodzi o licencję globalną tj. na cały świat. Bardzo prawdopodobne, że prawa te kupił Amazon.

Dzięki, warto wiedzieć.

Zaraz przyleci @umek i stwierdzi że to kwestia tego że jego ukochane VOD od Lionsgate wchodzi do PL :P Tylko się droczę.

Przecież napisałem ze ich filmy są w uk w Amazon..:)

Jak w UK, to OK! ;-)

"Zakładnik" zapowiadał się na dobry serial sensacyjny, a tu niestety lekkie rozczarowanie. Średniak. Nawet nie wiedziałem, że piłkarz Cantona jest takim wszechstronnym aktorem. I chyba głównie on trzymał mnie przez 6 odcinków. 

"Córki Boga" Szumowskiej już od dziś na Netflixie.
Nie ma tych premier w ogóle, oj nie ma...

:).

• Upvote 1

W sumie to nie "Córki Boga", a "Córka boga". 

Sam film chyba jednak dość przeciętny. Widziałem recenzje z 7/10, ale ogólna średnia na Filmweb wśród krytyków: 4,9; wśród użytkowników: 4,6. Na IMDb 5,0. 

Pewnie wielbiciele gatunku sprawdzą i ocenią. 

Co ciekawe dystrybutorem filmu jest Kino Świat. 

• Like 1

Nawet to nie "Córka Boga", ale "The Other Lamb" można przetłumaczyć jako Inna Owca (lub Odmienna Owca). Film jest skrżyżowaniem "Midsommar", "Portretu kobiety w ogniu" i "Osady". Mocno arthouse'owe. Wizualnie frapujące i dające możliwość wielorakiej interpretacji twórczej. Na pewno jeden z najmocniejszych tytułów Szumowskiej. Nic nie jest podane widzowi na tacy jako oczywistość. Na pewno film trudny w odbiorze, ale nie powinno się go odrzucać jako gniot. Jeden z ważniejszych głosów w kinie feministycznym w ostatnich miesiącach.

• Like 1

Właśnie, że "Córka Boga". Nie zawsze polskie tłumaczenie jest dosłowne.

Posted (edited)

Dziś na netflixa trafił kolejny nowy polski film - "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", który miał premierę kinową w styczniu bieżącego roku.

Edited by Solderowy123

26 minut temu, Solderowy123 napisał:

Dziś na netflixa trafił kolejny nowy polski film - "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", który miał premierę kinową w styczniu bieżącego roku.

Ciekawe, sprawdziłem i rzeczywiście wjechał już dziś a miał dopiero jutro tj. 2.06.

Czy jest możliwość sprawdzenia kiedy wygasa licencja na niektóre tytuły w Netflixie?

Posted (edited)

W samym Netflixie niestety nie, czasem przy danym tytule jest info do kiedy jest dostępne ale jest to bardzo blisko zniknięcia około miesiąc.

Na stronach jak upflix.pl podawane są takie informacje z wyprzedzeniem dłuższym.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

32 minuty temu, Bushiken napisał:

Na stronach jak upflix.pl podawane są takie informacje z wyprzedzeniem dłuższym.

Co najwyżej kilku tygodniowym

Od dziś na Netflixie nowy film Spike'a Lee "Pięciu braci" (opinie krytyków jak na razie świetne - 90/100 na Rotten, flm się mocno "wsztrzelił" w obecne nastroje w USA) oraz nowy polski serial "W głębi lasu" (podobno także bardzo dobry, nawet "serialowej" się spodobał ;))).

Posted (edited)

W pierwszej połowie lipca na Netflix między innymi: 

Komórka (2004) - Porwanej przez tajemniczych sprawców Jessice Martin udaje się nawiązać połączenie telefoniczne z przypadkowym mężczyzną. Postanawia on pomóc kobiecie - Premiera: 1 lipca 2020

Adwokat diabła (1997) - Kevin Lomax - wybitny adwokat, skuszony intratną propozycją pracy, przeprowadza się do Nowego Jorku. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, kim jest jego chlebodawcaPremiera: 1 lipca 2020

Mickey Niebieskie Oko (1999) - Michael pracuje w domu aukcyjnym. Gdy oświadcza się swojej ukochanej, ona odmawia. Obawia się, że jej ojciec-gangster wciągnie mężczyznę w nielegalny handel dziełami sztuki - Premiera: 1 lipca 2020

Anne Frank - Historie równoległe (2020) - Przejmujący dokument Helen Mirren pokazujący, jak mogłoby wyglądać powojenne życie Anne Frank - w oparciu o jej dziennik i historie 5 kobiet, które przetrwały Holokaust - Premiera: 1 lipca

Pokuta (2007) - Lato 1935 roku. 13-letnia Briony Tallis podgląda scenę miłosną między jej siostrą a synem służącej. Interpretacja tego wydarzenia doprowadzi do tragediiPremiera: 1 lipca 2020

Młodzi Tytani: Akcja - Kiedy Młodzi Tytani przestają walczyć ze złem, żyją jak normalni nastolatkowie - Premiera: 1 lipca (5 sezon)

Klątwa Ju-on: Początek (2020) - Badacz zjawisk nadprzyrodzonych szuka przeklętego domu, w którym wiele lat temu coś strasznego przydarzyło się pewnej matce i jej dziecku - Premiera: 3 lipca 2020 - Serial oryginalny

Telefonistki (2020)- Madryt, lata 20. Cztery kobiety z krajowej centrali telefonicznej uczą się pracy w nowoczesnym miejscu, szukając przy tym miłości i przyjaźni - Premiera: 3 lipca 2020 (5 sezon) - Serial oryginalny

Alfa (2018) - Ranny myśliwy, pozostawiony na śmierć przez towarzyszy, próbuje przeżyć w puszczy i powrócić do domu - Premiera: 9 lipca

Japan Sinks 2020 - Anime - Premiera: 9 lipca 2020 - Serial oryginalny 

The Old Guard (2020) - Pod dowództwem wojowniczki imieniem Andy (Charlize Theron), sekretna grupa najemników, których nic nie jest w stanie zabić, od stuleci chroni świat śmiertelników. Kiedy zespół podejmuje się nowej misji ratunkowej i ich nadzwyczajne zdolności zostają nagle ujawnione, Andy i Nile (Kiki Layne), świeżo upieczony żołnierz w szeregach grupy, muszą wyeliminować zagrożenie ze strony ludzi, którzy za wszelką cenę chcą zawładnąć ich mocą i zarobić na tym fortunę Premiera: 10 lipca 2020 - Film oryginalny

Edited by Brady

Posted (edited)

3 sezon "The rain" na początku sierpnia.

Edited by Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. piszemy wielką literą i podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.

"Fighter" z KŚ w Netflixie pół roku po premierze telewizyjnej w C+ (która była w styczniu 2020). Szybko. Szkoda, że film podobno beznadziejny (nie ryzykowałem ;)).