Skocz do zawartości

Netflix – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.05.2020 o 22:52, bugmenot napisał:

Jeśli wśrod 2550 filmów pełnometrażowych dostępnych aktualnie na Netflixie nie możesz znaleźć nic interesującego, albo wszystko już widziałeś, to pozostaje albo się smucić bo nigdzie nie znajdziesz nic dla siebie, albo pogratulować, że masz taki zasób obejrzanych produkcji.

 

Jeśli chodzi o nowości to niestety tak jest, Netflix nie oferuje niczego interesującego. To serwis tylko serialowy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rasheed jeśli chodzi o rzeczywiste nowości to z braku kin idziemy do serwisu jak Cineman czy Chili gdzie za film płaci się 15 zł/48h, a nie liczymy, że serwis subskrybcyjny wykupi nam wszystko (choć w tym roku akurat było sporo zaskoczeń w Netflixie - zarówno "ambitnych" jak i komercyjnych).

 

Jeśli chodzi "o nowości" czyli filmy 2-3 letnie i starsze jak "premiery" emitowane w kanałach "premium" (albo i nie) to jest tego cała masa.

 

Obejrzałem w ostatnie 2 miesiące 4 filmy w VOD ("Pan T", "Obywatel Jones", "Gentelmani", "Gorący Temat", czekam na "Naprzód" w Playerze za 18 zł, bo 50 zł w Chili nie zapłacę), 4 z Netflixa ("Proceder", "Uncut Gems", "The Post" i kolejny raz "Spirited Away"), 1 z Filmboxa (drugi raz "Złodziejaszki", ten film zaraz także na NFLX) i ... zero z HBO i Canal+ bo wszystko to co dają dobrego to są takie oczywiste rzeczy, że widziałem to już w kinie dawno temu. Na liście do obejrzenia z Netflixa mam jeszcze na luzie jakieś 40 tytułów fabularnych i dokumentalnych, starczy na długo ;).

 

Tak więc każdemu wedle potrzeb.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rasheed napisał:

 

Jeśli chodzi o nowości to niestety tak jest, Netflix nie oferuje niczego interesującego. To serwis tylko serialowy.

A jakie ty chcesz nowości jak prawa filmowe w naszym kraju posiada HBO,Canal, Filmbox i inne usługi ?

Było pisane wielokrotnie , że to oferta Netflixa jest uzależniona od umów jakie dane wytwórnie mają podpisane w różnych krajach.

Odpalisz Netflix USA to masz filmy które u nas ma HBO lub Canal+. 

I nie jest to serwis typowo serialowy , bo ma swoje produkcje filmowe. O ich wartości artystcznej nie będe pisał , gdyż o gustach się nie rozmawia ;)

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kingofsouth napisał:

A jakie ty chcesz nowości jak prawa filmowe w naszym kraju posiada HBO,Canal, Filmbox i inne usługi ? 

 

A co to zmienia w kwesti oceny tego, że Netflix nie oferuje żadnych ciekawych nowości filmowych ? Sam przyznajesz, że tak jest tylko piszesz jakie są tego powody. Mnie powody nie interesują, napisałem tylko tak jak jest.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same filmy są ciekawe w HBO i C+, a na Netflixie już nie? Ciekawe podejście. Netflix pokazuje filmy z: Paramountu, WB, Sony, Universalu, jak tylko skończy się licencja na kanałach premium, czyli ok 20-21 miesięcy po premierze kinowej, do tego filmy Monolithu i kilku innych dystrybutorów. Można im zarzucić, że nie mają nowości (praw do pierwszej emisji), ale nie tego, że nie ma ciekawych filmów, bo tu akurat mają największą i najciekawszą bibliotekę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix nie powstał by walczyć o premiery filmowe a własne produkcje głównie za co im chwała..dopełniają je filmami w świetnej jakości bez reklam....w czym problem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Pawop napisał:

Te same filmy są ciekawe w HBO i C+, a na Netflixie już nie? Ciekawe podejście. Netflix pokazuje filmy z: Paramountu, WB, Sony, Universalu, jak tylko skończy się licencja na kanałach premium, czyli ok 20-21 miesięcy po premierze kinowej, do tego filmy Monolithu i kilku innych dystrybutorów. Można im zarzucić, że nie mają nowości (praw do pierwszej emisji), ale nie tego, że nie ma ciekawych filmów, bo tu akurat mają największą i najciekawszą bibliotekę.

 

Dokładnie o to mi chodziło :).

Przy okazji. Drugi sezon After Life nadal dobry. Trochę za dużo humoru stan[beep]owego w stylu Rickiego, ale ogólnie bardzo pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie dwa tygodnie do Netflixa dołączyło prawie 50 filmow pełnometrażowych:

https://www.nflix.pl/netflix-polska-lista-wszystkich-dostepnych-tytulow/?o=all-f

 

Ile wcześniej nieemitowanych w danym kanale filmów przez ten czas pokazało Canal+ albo HBO?

 

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazywajmy premierami pozycji, które były już w innej tv typu C+ czy HBO, bo one po takim czasie trafiają też do tv otwartej. Po co mam oglądać coś w Netflixie, jeśli widziałem to już gdzie indziej. Prawda jest taka i przyznaj, że tak jest, że Netflix premier filmowych ma jak na lekarstwo, a kosztuje dwa razy tle co HBO. I tu jest pies pogrzebany. @Conan czy @Rasheed znają się na filmie i też to widzą. Wszyscy się mylimy? Mnie chodzi tylko o świadomość tego faktu. Oferta Netflixa w USA jest dużo lepsza, a cena taka sama, stąd ogromna popularność na świecie. Niestety oferta w Polsce jest uboższa, a cena jak na warunki polskie absurdalnie wysoka. Fakt, nie opinia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce oferta filmowa jest lepsza niż w UK gdzie Sky ma filmy niemal na własność...

 

Netflix kosztuje dwa razy tyle?

 

Tak tylko że oferuje to co ma w najlepszej możliwej w świecie jakości jaką da Ci tylko Apple Tv+ czy Disney...nikt inny...mnie podoba się? Zawsze pozostaje HBO z bitrate 3,37Mbps gdzie własne seriale wyglądają tak obrzydliwie że oglądanie ich to zwykła męka.

Dodaj też że oferta HBO w USA jest jakieś 10 razy lepsza jak i jakościowo tak i programowo a wiele więcej nie kosztuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon, ja juz niejednokrotnie pisałem, że jeśli idzie o premiery filmowe na licencji, to Netflix jest w tyle. W poprzednim poście odniosłem się ogólnie do oferty filmowej, bo co i rusz czytam, że na Netflixie nie ma nic ciekawego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, umek napisał:

I znów piszesz od rzeczy.. w Polsce oferta filmowa jest lepsza niż w UK gdzie Sky ma filmy niemal na własność...Skończ pisać nieprawdę bo się niedobrze robi...i w ogóle przyznaj że nie wiesz o czym piszesz:)

 

Netflix kosztuje dwa razy tyle?

 

Tak tylko że oferuje to co ma w najlepszej możliwej w świecie jakości jaką da Ci tylko Apple Tv+ czy Disney...nikt inny...mnie podoba się? Zawsze pozostaje HBO z bitrate 3,37Mbps gdzie własne seriale wyglądają tak obrzydliwie że oglądanie ich to zwykła męka.

Dodaj też że oferta HBO w USA jest jakieś 10 razy lepsza jak i jakościowo tak i programowo a wiele więcej nie kosztuje....

 

Netflix dał też ostatnio na naszym rynku kilka polskich filmów "prosto z kina" (albo w ogóle z jego pominięciem) np. "Mowa ptaków", "Proceder", "365 dni", "W lesie dziś nie zaśnie nikt" czy "Bad Boy". W VOD ten ostatni film jest po 20 zł, w Netflixie w tym samym czasie w ramach abonamentu z kilkoma tysiącami innych tytułów.  Ale to Netflix ma niby "absurdalną cenę"...

 

Nie piszę oczywiście o jakości artystycznej tych filmów (bo jest baardzo dyskusyjna), ale te trzy ostatnie tytuły to są największe "blockubstery" które polskie kino ma do zaoferowania :). Gdyby te filmy dało Canal+ to byłyby peany jakie to premium pełną gębą ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jax napisał:

Czyli lepszą ofertę filmową ma C+ i HBO?

 Pytanie z serii co smakuje lepiej Pepsi czy Coca-Cola? 

Nie można rozróżniać na lepsze/gorsze. Poprostu każdy ma inną ofertą. Sprawdź samemu program tv i zapowiadane premiery. Tam gdzie znajdziesz więcej interesujących Ciebie propozycji, bierz. Ewentualnie bierz na zmianę. W tym miesiącu C+ (pakiet w Player), w następnym HBO GO, potem AppleTV+ itd.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał:

@Arkon, ja juz niejednokrotnie pisałem, że jeśli idzie o premiery filmowe na licencji, to Netflix jest w tyle. W poprzednim poście odniosłem się ogólnie do oferty filmowej, bo co i rusz czytam, że na Netflixie nie ma nic ciekawego.

Ok rozumiem, tyle że zabrzmiało to trochę niezręcznie w odpowiedzi na post @Rasheed, który pisał o premierach filmowych. Dla niemal wszystkich, nawet na tym forum, jest oczywiste że więcej jest premier w Canal+ czy HBO. Rozumiem też takie osoby jak @kingofsouth czy @lukimann, którym zależy na super jakości i wolą poczekać na film w Netflix niż oglądać go w HBO. Ja na szczęście mam tę opcję w kablu i jest dużo lepiej niż na satelicie czy HBO GO.

Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, umek napisał:

 

Tak tylko że oferuje to co ma w najlepszej możliwej w świecie jakości jaką da Ci tylko Apple Tv+ czy Disney...nikt inny...mnie podoba się? Zawsze pozostaje HBO z bitrate 3,37Mbps gdzie własne seriale wyglądają tak obrzydliwie że oglądanie ich to zwykła męka.

A super cudowny Netflix ze swoją super jakością 4K wali do nas rwącym strumieniem osiągającym w porywach 7,62 Mb/s. Zaprawdę powiadam wam, super jakość, super. Nic, tylko pisać peany na jego cześć. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@killerów dwóch ale korzystałeś czy tak powtarzasz co przeczytałeś z tymi porywami? ;)

 

nflx22.jpg

 

nflx11.jpg

 

Tak, bitrate niektórych materiałow jest niski (np. wspominane wyżej "Good Times" ma via większość CDN jakieś żenujące 2 Mbps niczym w HBO GO), ale większość wygląda wystarczająco dobrze, a cięcie jakości nie dotyczy wszystkich dostawców.

 

Sytuacja prędzej czy później wróci do normy (choć też bym oczekiwał jakieś finalnej daty). Downgrade poszedł ogólnie na serwery w EU nie tylko w Polsce, a we Francji np. stan wyjątkowy trwa w najlepsze.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, killerów dwóch napisał:

A super cudowny Netflix ze swoją super jakością 4K wali do nas rwącym strumieniem osiągającym w porywach 7,62 Mb/s. Zaprawdę powiadam wam, super jakość, super. Nic, tylko pisać peany na jego cześć. 

Te 7Mbps to i tak coś czego HBO w Polsce nawet w 8K w 2035 nie osiągnie:)

 

@lukimann Kierunek noc pod warunkiem że mózg wyłączysz...

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...