Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Inei Netflix w 4K zjechał do 7 Mbps :/

Materiały w HD na oko (pod względem bitrate) bez większych zmian.

 

Polecam w takiej jakości niedawne hity Netflixa jak Nieoszlifowane Diamenty czy Historia Małżeńska.

Ziarno tańczy po ekranie dobrego odbiornika, układając niemal przypadkowe wzorki :)

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pawop napisał:
1 godzinę temu, bugmenot napisał:
To jakoś dziwnie wybrali dostawców, którym poobniżali jakość, skoro Ci najwięksi jak Orange, Netia i UPC lecą po staremu.

Nie lecą po staremu. Jak pisałem, u mnie bitrate obcięty o połowę

U mnie jak UPC nie ma "godzin szczytu" (czyli obecnie jakoś między 23 a 5) leci normalnie. Natomiast jakoś o 20 to nawet Instagram ładował stories minutę...

Zajrzałem na forum UPC i wiele osob piszę o tym, że nawet jak speedtesty ładnie się robią, to realne prędkości pobierania z wielu hostów są na poziomie 3-5 Mbps.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czasu.. dziś rozmawiałem z nimi i powiedział że na miesiąc wszędzie będzie tak samo..

Odpoczną od mojej kasy pare miesięcy.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, umek napisał:

Netflix pociął jakość i mamy „4K” z bitrate 7,6 Mbps ..niestety często to wyglada bardzo słabo ..

Pisałem o tym już kilka dni temu, to się dowiedziałem że mam kijowy internet :P .

 

Wczoraj odpaliłem 1 odcinek 3 sezonu Ozark w tym niby 4K HDR z 7,6 Mb/s. Potem włączyłem ten sam odcinek w ripie 1080p z pewnej stronki i jakość lepsza na ripie w 1080p niż na tym pseudo 4K.

Edytowane przez diabeu
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Orange, Plusie oraz Playu (sprawdzone wczoraj), które we trójkę mają ~50% rynku dostępu do Internetu Netflix działa z pełną jakością.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od paru dni spędzam czas u teściow co mają upc i jeśli nawet spadła transmisja to na ich niezbyt dużym samsungu UE43RU7102 dalej netflix 4K wygląda pięknie :D.

dokupiliśmy jeszcze hbo od/go i jazda z serialami przez cały dzień jest, wczoraj jeden sezon gommory dzisiaj nasza planeta u konkurencji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bugmenot napisał:

Skoro w Orange, Plusie oraz Playu (sprawdzone wczoraj), które we trójkę mają ~50% rynku dostępu do Internetu Netflix działa z pełną jakością, to jedyne co jest z [beep] to Twoje posty :).

Ja natomiast widzę masę postów na FB, tt czy nawet wykopie gdzie ludzie też zauważyli spadek jakości. Obecnie HBO GO na tym samym łączu co Netflix wygląda jak 4K przy VHS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...