Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, bugmenot napisał:

Na wniosek Komisji Europejskiej Netflix obniży na 30 dni bitrate o 25%, bo wg Unii za bardzo obciąża on w tym momencie światowe łącza.

Aż trudno to jakoś skomentować ;).

https://www.protocol.com/Bulletins/netflix-to-reduce-eu-bandwidth-by-25

 

 

Na wszelki wypadek odpiełem już kartę od konta w Netflixie, żeby mi na początku kwietnia nie przedłużyło subskrypcji gdyby faktycznie do tego doszło.

 

Takim sposobem przywracają do życia zatoki piratów i inne takie stronki :) .

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, diabeu napisał:

Takim sposobem przywracają do życia zatoki piratów i inne takie stronki :) .

Gdzie jest duża szansa, że ściągniesz to w takiej samej jakości albo gorszej ;).

 

W Stanach pewnie sytuacja byłaby podobna, gdyby nie to, że tam nawet światłowódy mają miesięczny "data cap" jak u nas Internet LTE a throttling jest powszechny i dozwolony prawnie.

https://www.theverge.com/2018/9/4/17820508/netflix-youtube-throttled-att-verizon-t-mobile-net-neutrality-violations

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nie mówi że mam z torrentów ściągać pozycje Netflixa. Ot, wróce do nich jak już Netflix się zreflektuje. A tymczasem mam tam mnóstwo innych filmów i seriali w 4K HDR, łącznie z tymi z Disney+ i to po polsku, mimo że serwis w PL jeszcze nie wystartował :) .

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że Netflix i YouTube, po prośbie Komisji Europejskiej, przytną 4k na jakiś czas. Łącza europejskie (i nie tylko) w obecnej sytuacji ledwo zipią, a VOD stanowi około 70% całego ruchu w sieci. Możliwość pracy zdalnej, szkolenia online (przeniesione ze stacjonarnych), całe szkolnictwo i edukacja (począwszy od przedszkolaków) przeniosła się do sieci, bo nie ma obecnie innego wyjścia. I ten ruch, moim zdaniem, jest teraz dużo ważniejszy, niż Wasze (nasze) 4k w filmach i serialach. Nie bądźmy egoistami i jakoś się przez te 2-3 miesiące przebujamy bez fajerwerków graficznych (sam jestem maniakiem jakości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy mają dostawcy SOHO sprzedający nierealne prędkości po 40 zł miesięcznie, pakujący po kilkudziesięciu userów z wykupionym pasmem "1 Gbps" na GPON który ma łącznie 2.5 Gbps itd. A teraz europejskim decydentom przerywa Skype'a ;). A to wszystko przy rzekomych "gwarancjach" przepustowości wymuszonych przepisami.

 

Punkty wymiany ruchu sieciowego mają się bardzo dobrze, przykładowo niemiecki ma jeszcze co najmniej 25% zapasu i "All DE-CIX IXs are able to handle the existing and expected traffic growth without any problems".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...