Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, kingofsouth napisał:

Kolego , to jest bomba zrzucona na ciebie :rofl::rofl:

Tammy na PS4

 

20200329-145234.jpg

Wręcz przeciwnie. To bomba zrzucona na takich jak ty co wydają wyroki że słabe łącze bo jeden czy drugi film u mnie ma 1.04 Mb/s a u ciebie ponad 3. Jak widać Tammy ma taką samą jakość i u mnie i u ciebie, więc z łączem wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, diabeu napisał:

Jak widać Tammy ma taką samą jakość i u mnie i u ciebie, więc z łączem wszystko ok.

A nie prawda :D

Tammy na moim Smart TV ma jakość 720p

Tammy na moim PS4 ma taką jakość co wrzuciłem zdjęcie.

Dwie różne jakości tego samego filmu na dwóch różnych urządzniach w tym samym domu na tym samym łączu oraz połęczenie kablowe .

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jeden wielki idiotyzm z tym kastrowaniem.. wszędzie nie wyrabia infrastruktura hostująca usługi.. od siadającego Cisco Webex'a.. po Microsoft Teams.. siadają serwery hostujące.. bo z byt duże obciążenie, którego nie są w stanie przyjąć... firmy nagle zarźnięte mają serwery VPN.. mimo że ogromne rury do nich..  

a tu akcja #StayHome i jak młodzi mają zostać w chacie jak dodatkowy argument typu oglądanie filmów wygląda jak pixeloza gorsza niż VHS... i jeszcze w weekend gdzie pewnie wszyscy zdalnie pracują.. uczą się.. itd... 

 

rura do Netflixa na poziomie 80Mbps... (przy łączu światło 300/300)

34-A4-BAD2-BD33-4-D3-D-85-C9-7-B52-C92-A

https://ibb.co/9WmRSH0

 

a filmy po 100-200kbps...

 

5143-E0-CC-5-E8-C-4-F65-A082-52-AA465-F928-D9-B585-1607-44-E2-88-D9-4647-BDD74506-CC8-B4-CF-BEAC-436-C-91-C3-D7-B6874-BC

 

https://ibb.co/j45Lf92

https://ibb.co/Y7KWbtp
https://ibb.co/h8r7dqX

 

śmiech na sali z tym wszystkim... zamiast kazać operatorom uruchomić odpowiednio polityki QoS, czy też CIR'y dla odpowiednich instytucji to Ci pokastrowali na weekend VOD :) a to tak naprawdę dostawcy usług VOD piszczą bo nie są w stanie obsłużyć takiego ruchu.. i dla niech to zbawienie i niższe koszty.. bo przecież wszystko lata z serwerów cache od operatorów.. za które teraz nie muszą bulić :)

 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@escapers

mało to jest POPów? Jak providerowi bylo szkoda wykupić bezpośredno "rury" chociażby do takiego RETNu żeby ssać stamtąd Netflixa to teraz są problemy.

Orange zaczęło pchać bardzo dużo ruchu do Netflixa na CDNy po IPv6. Ilu polskich super providerów z ich ekstra łączami w ogóle wspiera ten protokół? ;)

 

Fast.com to też jest ciekawostka, wysyła zapytania do zupełnie innych CDNów (np. we Franfkurcie) niż rzeczywiście lecą u mnie streamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tu się kłania wielokrotnie podkreślane Janusztwo widzów, którzy udając mądrali w kwestii jakości, potrafią jedynie gadać o rozdzielczości.  4K z bitrate 7,5 Mb/s, to faktycznie lipa, ale takie samo bitrate w tandemie z 1080p byłoby spokojnie do przyjęcia. No ale przejcież ja "muszem" mieć 4K! No to masz obraz w stylu minecrafta :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 7.5 Mbps 4K o ile byłoby w AV1 (niedawno wprowadzone np. w apce Netflixa na Androida) byłoby minimalnie gorsze niż 15 Mbps w HEVC (pliki tej samej jakości w AV1 są wg testów są nawet 30-40% mniejsze od takich w H265). To samo dotyczy HD.

 

av1-vs-hevc-efficiency.jpg

(https://www.macxdvd.com/mac-dvd-video-converter-how-to/aom-av1-vs-hevc-h265.htm)

Ale dyskusja nawet lekko techniczna z częścią osób tutaj jest niemożliwa. Kolega najbardziej narzekający wyprodukował 30 postów, ale z jakiego CDNa mu dany film leci nie napisał.

 

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nikogo nie interesuje co i skąd leci?
Napiszmy to wprost....przyszłość tv internetowej na dziś wygląda jak podły żart...dobrze że mam satelitę..tam nadal mam filmy w pełnym 4K:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz odwrotnie - bo kilkanaście premier kinowych (i to takich jak np. najnowszy Pixar "Onward") jakoś już masz w serwisach VOD, a nie na "satelicie" :).

I jest wiele opinii, że to już będzie stały trend.

A skoro "nikogo" nie interesuje co skąd leci to już wyłacznie jego problem, bo jest to poziom narzekania podobny jakby Twoja "satelita" szwankowała i nie sprawdziłbyś nawet poziomu sygnału ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku..każdy w każdym kraju Europy pisze to samo...a Ty swoje. Wejdź na czat z nimi...zobaczysz co Ci napiszą.
Rozmawiałem z nimi wczoraj...gadka jest ta sama...nie neguj rzeczywistości. Ja w czwartek mialem niemal 17 Mbps gdy tu już pisano o zejściu o połowę...jutro będą kolejni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby zjechali o te zapowiadane 25% to może aż tak nie byłoby to widoczne. Problemem jest to że zjechali mocniej i co najciekawsze jeden film na tym samym łączu a na innych urządzeniach może mieć nie tylko inny bitrate ale i rozdzielczość co przedstawił @kingofsouth. Chociaż, pewnie nie to było jego zamiarem ?.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kingofsouth napisał:

Co to za film ?? Bo tu niewiele widać

 

ocean's 8.... ale to nie tylko na nim... 

 

Godzinę temu, bugmenot napisał:

@escapers

mało to jest POPów? Jak providerowi bylo szkoda wykupić bezpośredno "rury" chociażby do takiego RETNu żeby ssać stamtąd Netflixa to teraz są problemy.

Orange zaczęło pchać bardzo dużo ruchu do Netflixa na CDNy po IPv6. Ilu polskich super providerów z ich ekstra łączami w ogóle wspiera ten protokół? ;)

 

Fast.com to też jest ciekawostka, wysyła zapytania do zupełnie innych CDNów (np. we Franfkurcie) niż rzeczywiście lecą u mnie streamy.

 

nie wiem co Ty masz i skąd masz.. tu akurat leciało do Warszawy... nie ma znaczenia czy korzystam ze światła Orange.. czy UPC... czy jakiś lokalny dostawca.. wszędzie to samo.. już mi się nawet tego dziadostwa nie chce sprawdzać... może w Orange rzeczywiście jest 1Mbps lepiej.. ale i tak pixeloza, że nawet nie da się patrzeć.. VOD dla ślepców.. jak ktoś chce mieć ich w [beep]ie  to ciągnie torrenta.. i na to chyba coraz więcej ludzi przejdzie.. niestety tam nie ma ani takie Bitrate'a ani Dolby Atmos... 

 

a [beep]enie z którego CDN'a jest dystrybucja.. to tylko dla pokazania cwaniactwa.. co to klienta końcowego interesuje? kupuje usługę, a potem dostawca Ci ją kastruje.. to tak jakbyś kupił samochód a potem Ci jego prędkość  producent obniżył dla bezpieczeństwa do 20km/h... to nie te czasy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...