Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To oczywiście prawda, ale wydawałoby się, że szerokie udostępnienie 1 Gbps na innych technologiach powinno ich jednak podbić w okolice chociaż tych 80-90 Mbps.

Bo nie wydaje mi się, żeby mieli jakoś dużo klientów z rurami 10 Mbps na miedzi. A tylko niewiele przeskoczyli właśnie Orange i Multimedię.

Upload Netia ma trzeci najlepszy, więc może jednak coś tam do końca szkielet jeśli chodzi o pobieranie nie wyrabiał.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bugmenot napisał:

Bo nie wydaje mi się, żeby mieli jakoś dużo klientów z rurami 10 Mbps na miedzi.

Oj właśnie bardzo dużo jeszcze. BSA to często do 10 Mbps a takich klientów jest setki tysięcy jeszcze. Ba, jest pełno nawet do 6 Mpbs.

9 godzin temu, bugmenot napisał:

Upload Netia ma trzeci najlepszy, więc może jednak coś tam do końca szkielet jeśli chodzi o pobieranie nie wyrabiał.

Nie szkielet, szkielet daje radę, problemem jest GPON którego jeden port 2,5 Gbps może być splitowany nawet na 64 CPE. Dlatego już powinni myśleć o migracji na 10GPON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, djadijos napisał:

Nie szkielet, szkielet daje radę, problemem jest GPON którego jeden port 2,5 Gbps może być splitowany nawet na 64 CPE. Dlatego już powinni myśleć o migracji na 10GPON.

 

A gdzie tam. Porty PON'owe - w ujęciu ogólnym - na pewno się nie zapychają.

Wąskim gardłem dla takiej sieci zawsze są urządzenia klienckie - laptopy, smartfony, Wi-Fi. 

 

Niedawno pojawił się ciekawy artykuł na ten temat na łamach telko.in:

https://www.telko.in/czy-pandemia-przyspieszy-wdrozenia-xgs-pon-w-polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@herman78 Jest, tylko musisz mieć "Procesor Intel Core 7. generacji lub nowszy (modele i3, i5 lub i7 z serii 7xxx lub 7Yxx) lub samodzielny procesor graficzny NVIDIA spełniający te wymagania".

Mam lapka z jakims i7 nowszym i śmiga, ale na 15" i tak to nie ma sensu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamil2505 napisał:

Pytanie do osób korzystających obecnie z Netflix. Czy jest sens obecnie wydawać 52zł na pakiet 4K?

Dla mnie jest sens. Bitrate 4K jest obniżony o połowę , ale ja sam w domu nie oglądam i nie będę się obrażał na usługę. Dlatego od kilkunastu miesięcy abonuje Netflixa w najwyższym planie i nie zamierzam zaprzestać tego robić.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaa już widzę... dodali... dawno nie zaglądałem... były bankowo MAX 1080p... w pełnym bitrate... :) 
 

 

4 minuty temu, kamil2505 napisał:

Pytanie do osób korzystających obecnie z Netflix. Czy jest sens obecnie wydawać 52zł na pakiet 4K? Część forumowiczów zauważyła znaczny spadek jakości. 

 

Chyba jako jedyne można teraz na dużym TV oglądać 4K bo ma to jeszcze jakość... bo reszta to nieporozumienie... :(  Są wyjątki które mają wysoki bitrate. Ja odpuściłem kompletnie oglądanie wrócę jak poprawi się jakość.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GrubyBubu napisał:

Jest 4k na Edge i na apce Windowsowej, do rzekomego śmigania trzeba mieć jeszcze wyświetlacz 4k, bo inaczej po hdmi lub stream

No mam 3840 x 2160, co w dobrym lapku jest standardem na 15 calach.

Nie zmienia to tego, że nie ma żadnej różnicy o ile nie siedzisz z nosem w ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem Team China ;) używam dwuletniego Thinkpada P52s raczej ze średniej półki (teraz kosztuje ~4k) i ma ekran UHD (choć są też modele HD w tym rozmiarze).

Widziałem, że nawet Yogi od nich w cenach poniżej 3 tys. teraz już mają takie ekrany.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, herman78 napisał:

Chyba jako jedyne można teraz na dużym TV oglądać 4K bo ma to jeszcze jakość... bo reszta to nieporozumienie... :(  Są wyjątki które mają wysoki bitrate. Ja odpuściłem kompletnie oglądanie wrócę jak poprawi się jakość.

Ok, czyli nie ma sensu 52zł wydawać. Dzięki za info. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, herman78 napisał:

Szkoda że w dobie kryzysu... nie przyspieszą wprowadzenie AV1... bo jakość została by ta sama przy o wiele mniejszym bitrate. Tylko ciekawe jak by to przyjęły wszelakie urządzenia...

 

Nie przesadzajmy, że o wiele mniejszym.. ten kodek powstał głównie z potrzeby obejścia opłat licencyjnych h265. Nie jest to "rewolucja" jakościowa jak niektórzy sądzą, choć oczywiście ma potencjał.

Software'owe dekodowanie strumienia AV1 jest na ten moment koszmarnie zasobożerne, a urządzenia, które wspierają sprzętowe dekodowanie AV1 dopiero pojawiają się na rynku.

Szerszy rollout video w tym formacie nabierze tępa dopiero, gdy pojawi się więcej urządzeń go obsługujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, umek napisał:

oczywiście że jest sens bo HD dziś w Netflix to komedia.4K nie wygląda cudownie ale i tak najlepiej na chwilę obecną w Polsce.

Dobrze rozumiem, że żeby zobaczyć teraz dobre HD potrzeba pakietu za 52zł?

Edytowane przez kamil2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...