Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, diabeu napisał:

Obecnie HBO GO na tym samym łączu co Netflix wygląda jak 4K przy VHS.

Chyba u ciebie :D

Faktycznie zmienjszony jest o połowę bitrate , ale porównywanie tego do VHS czy też HBO GO jest z czapy

Odpal sopbie sceny dynamiczne na HBO GO i sceny dynamiczne Netflix 4K z tym bitratem 7,62 Mbps

Różnice widać gołym okiem na korzyść Netflixa.

 

Edytowane przez kingofsouth
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop nic takiego nie ma miejsca na żadnym łączu z którego korzystam, więc dlaczego mam nie pisać na serio?

W przeciwieństwie do Apple TV czy Disney+ gdzie sytuacja jest taka, że po prostu została globalnie obniżona rozdzielczość, Netflix obniżyl bitrate tylko w wybranych CDN i dla wybranych dostawców, którzy najwyraźniej się nie wyrabiają.

Płacimy 30 zł za 300 Mbps i inne wirtualne prędkości to macie co macie, VPNów jest masa, nawet na najtańszych w serwerowni M247 parę dni temu leciało z normalną jakością ;).

Serio natomiast można napisać, że znów uaktywaniają się starzy dobrzy hejterzy Netflixa, jak tylko znalazł się powód.

Twoje opinie na temat jakości bo bitwach, które stoczyleś na temat tego, że 2 Mbps HD w HBO GO jest super, też są co najmniej dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kingofsouth napisał:

Faktycznie zmienjszony jest o połowę bitrate , ale porównywanie tego do VHS czy też HBO GO jest z czapy

Odpal sopbie sceny dynamiczne na HBO GO i sceny dynamiczne Netflix 4K z tym bitratem ponad 7.

Różnice widać gołym okiem na korzyść Netflixa.

 

Odpaliłem wczoraj sobie film w HD z bitrate na Netflix 1,14Mb/s. Wierz mi że przy tym to nawet HBO GO wygląda jak żyleta.

 

Natomiast co do materiału w 4K w 7,6Mb/s to pisałem już że ten sam odcinek Ozark w zwykłym 1080p z torrenta wygląda lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, diabeu napisał:

Odpaliłem wczoraj sobie film w HD z bitrate na Netflix 1,14Mb/s. Wierz mi że przy tym to nawet HBO GO wygląda jak żyleta.

 

 

Podaj tytuł. Jestem ciekaw jaki to film.  Nigdy takiego bitratu u mnie nie było.

Sprawdzam :mrgreen:

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kingofsouth napisał:

Podaj tytuł. Jestem ciekaw jaki to film.  Nigdy takiego bitratu u mnie nie było.

Sprawdzam :mrgreen:

Spiderman Homecoming, później sprawdziłem Zmierzch, to samo.

 

Zresztą to sprawdzanie nie ma sensu. Widać że Netflix obniża jakość według jakiegoś swojego uznania. U szczęśliwców dalej jest ok bo z takimi opiniami też się spotkałem i tego nie neguję. W każdym razie nie jest to kwestia słabego internetu, bo poza Netflixem problemów nie ma.

 

8 minut temu, bugmenot napisał:

I serio dalej uważasz i brniesz w to, że HD w 1,14 Mbps to nie jest problem Twojego dostawcy/łącza ;)...

Tak, bo już przykładowo ten polski horror miał wczoraj bitrate 4 z hakiem Mb/s. Poza tym gdyby to była kwestia mojego łącza to i materiały 4K nie miałyby 7,6 Mb/s i HBO GO też wyglądało by jak ten film z 1,14 Mb/s, a wygląda lepiej (nigdy nie spodziewałbym się że napiszę iż materiały w HBO GO wyglądają lepiej niż te na Netflix). No ale dalej rób fikołki o łączu.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, diabeu napisał:

Spiderman Homecoming, później sprawdziłem Zmierzch, to samo.

 

 

Spiderman Homecoming

 

20200329-140541.jpg

 

 

Zmierzch

 

20200329-140627.jpg

 

Ja tu nie widzę 1,14Mb/s. Problem masz ze swoim łączem.

 

 

10 minut temu, Pawop napisał:

 

Sprawdźcie Jestem Legendą i Tammy i dajcie znać jak jest u was.

 

 

Z tobą się zgodzę. Bitrate 1,95 Mbs

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kingofsouth napisał:

 

Ja tu nie widzę 1,14Mb/s. Problem masz ze swoim łączem.

 

Nie, to nie jest problem z łączem, gdy w tym czasie korzystając z innych serwisów korzystam z całego jego mocy. To jest problem z Netflixem, który ogranicza bitrate dla wybranych userów. Jak pisalem wcześniej, gdyby problem był z łączem to by nie leciało 4K w tym obligatoryjnym (oczywiście też po ucięciu) 7,6 Mb/s tylko też z 1Mb/s.

 

4 minuty temu, lukimann napisał:

Próbowałem o obejrzeć film " Good Day" i bitrate coś ok 1,5 Mb/s.Jakośc HD?

Tego nie dało się oglądać.Lepiej wygląda HBO GO.

Dokładnie. Obejrzałem najpierw tego Spidermana na Netflixie żeby móc obejrzeć kolejną część na HBO GO. W porównaniu do Netflixu to teraz HBO GO zaprezentował o wiele lepszą jakość. Na Netflix nawet statyczne sceny to zupa pikseli była.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, diabeu napisał:

Nie, to nie jest problem z łączem, gdy w tym czasie korzystając z innych serwisów korzystam z całego jego mocy. To jest problem z Netflixem, który ogranicza bitrate dla wybranych userów.

Jak dla wybranych userów. Widzisz , że tam gdzie jest obniżone to wszyscy mamy 1,95.

Są materiały w 1080 z bitratem 3,0 Mbps co wrzuciłem na zdjęciu i tylko u ciebie  jest bitrate 1,14 Mbps.

To u ciebie jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diabeu

tak, bo to, że tytuły idą z kilku różnych CDNów dynamicznie (ba, z tego co widziałem niektóre filmy od dużych wytwórni potrafią być nawet dodatkowo zabezpieczone wzgledem np. jakiś starych Originalsów) to też przerasta pojmowanie... ;)

 

Spider-Man u mnie:

 

1.1 Mbps w 720p, po chwili 1.97 Mbps w 1080p, po 3-4 sek. 3 Mbps w 1080p.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kingofsouth napisał:

Jak dla wybranych userów. Widzisz , że tam gdzie jest obniżone to wszyscy mamy 1,95.

Są materiały w 1080 z bitratem 3,0 Mbps co wrzuciłem na zdjęciu i tylko u ciebie  jest bitrate 1,14 Mbps.

To u ciebie jest problem.

Tak, u mnie problem bo jakiś film leci z bitratem 1,14 Mb/s ale już 4K ma 7,6 Mb/s a inne serwisy lecą z całą prędkością. Nie moja wina że Netflix daje d... i ogranicza w wybiórczy sposób bitrate. W każdym razie zaoszczędzę trochę grosza w przyszłym miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, diabeu napisał:

. Nie moja wina że Netflix daje d... i ogranicza w wybiórczy sposób bitrate. W każdym razie zaoszczędzę trochę grosza w przyszłym miesiącu.

Jak w wybiórczy sposób? Pisałem tam gdzie jest zmiejszony to jest zmniejszony dla wszystkich ,ale jak ty piszesz , że masz filmy w 1080 z bitratem 1,14 Mbps to chyba coś jest nie tak z twojej strony, gdyż nikt poza tobą takowej jakości nie ma.

Edit:

Leci u mnie teraz Jaś Fasola z Netflixa , jaki masz u siebie bitrate kolego @diabeu ?

Edytowane przez kingofsouth
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kingofsouth napisał:

Jak w wybiórczy sposób? Pisałem tam gdzie jest zmiejszony to jest zmniejszony dla wszystkich ,ale jak ty piszesz , że masz filmy w 1080 z bitratem 1,14 Mbps to chyba coś jest nie tak z twojej strony, gdyż nikt poza tobą takowej jakości nie ma.

Pisałem już wielokrotnie, gdyby było od mojego łącza to wszystko by leciało z 1,14 Mb/s nawet te 4K. A tymczasem jedne filmy lecą z 1,14 Mb/s inne mają ponad 4Mb/s (piszę o HD), a 4K ma 7,6 Mb/s.

3 minuty temu, bugmenot napisał:

Nie trafisz. I jeszcze wszystko inne przecież leci "z pełną prędkościa", chyba z tego torrenta :).

A oczywiście. Nie dość że z torrenta leci jak trzeba, to jeszcze 1080p ma lepszą jakość niż obecnie 4K na Netflix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj 4K spadło do 0,22mbps ;-)

Włączyłem Angielską piłkę i momentami pikseloza zalewała ekran ..

pytanie na ile będą bezczelni i każą sobie płacić a na ile ludzie się ogarną i porezygnują żeby sobie Netflix zdał sprawę z tego iż jednym z powodów dla których ma miliony abo to właśnie jakość..

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kingofsouth napisał:

@Pawop , Tammy leci w 720p.

Jak widzisz @diabeu tam gdzie jest obniżone to wszyscy tak mają , tyle że na Zmierzchu i Spidermanie bitrate 1,14 Mbps to już ewidentnie anomalia z winy twojego łącza

Tammy leci u mnie w 1080p i 4,07 Mb/s. Jak widzisz cały twój misterny plan na temat łącza poszedł na wycieczkę ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...