Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To raczej kwestia tego co kto lubi..często widzę w pociągu ludzi oglądających na tabletach tv...i wtedy rodzi się pytanie...czy to już nie jest uzależnienie czy być może brak czasu w domu na obejrzenie czegokolwiek..

Osobiście ściągnąłem kilka rzeczy w Netflix na tablet ..i nigdy tego nie obejrzałem. Wolę poczytać..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, umek napisał:

 

Osobiście ściągnąłem kilka rzeczy w Netflix na tablet ..i nigdy tego nie obejrzałem. Wolę poczytać..

 

Dokładnie. Na tablecie czy smartfonie w podróży czy nawet w domu jak już to wolę poczytać e-booka bo oglądać sobie czegoś nie wyobrażam. Chyba że jak pisałem wcześniej jakiś materiał z YT o [beep]ołach ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja np. nie wyobrażam sobie czytania ebooka na ekraniku zamiast fizycznej książki tak więc każdemu wedle potrzeb ;).

Obejrzenie Bo Jacka czy innego Grace&Frankie na 7 czy 10 calowym ekranie naprawdę specjalnie nie boli, to nie są jakieś dzieła sztuki do kontemplacji tylko w domowym zaciszu, a szybka rozrywka. Pomijam już to, że masa młodych ludzi posiada tylko smartfon albo tablet i na tym opiera się ich całe "cyfrowe" życie.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o oglądaniu jakichś ciekawszych produkcji. Sit comy faktycznie od biedy można obejrzeć na tych 7 calach, ale osobiście też preferują obejrzeć je na tym przynajmniej 55 calowym TV.

 

Co do tych młodych ludzi co mają tylko smartfon albo tablet to faktycznie im współczuję. Natomiast wiem że nawet wśród znajomych mam osoby, które zadowalają się jakością np. z z.a.l.u.k.a.j (bo widzę że cenzura jakaś wchodzi) albo torrentów w SD.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie jest to standard, nawet w płatnych VOD C+ i CP ;).

Natomiast Netflixowe SD wygląda o wiele lepiej niż to satelitarne.

Jeśli ktoś nie ma na telefonie ekranu HD to nie ma powodu, żeby przepłacał za taki plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kamil2505 napisał:

Byłem przekonany,  że dla takiego światowego giganta jakim jest Netflix - opcja HD powinna być standardem.

 

Widzisz dla Netflixa jest standartem, ale jeśli patrzec się globalnie to są ludzie co nie mają parcia na wielkie telewizory HD, 4K HDR, Qled,Oled i inne tam bajery ;)

Wiesz jakie to są pieniądze? To czysty biznes. :mrgreen:

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kamil2505 napisał:

Byłem przekonany,  że dla takiego światowego giganta jakim jest Netflix - opcja HD powinna być standardem.  Pomijając już kwestie usług mobilnych to w zwykłych pakietach wciąż oferują za 34zł pakiet z jednym ekranem w SD.

Dla mnie standardem 4K. Nie zmienia to faktu, że dla wielu osób nie, więc po co miałyby przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34zł za SD to jednak - moim zdaniem -sporo i w tej cenie HD powinno być już standardem.  

Nie ma co się dziwić,  że dochodzi do sytuacji,  że ludzie dzielą się subskrypcją jeżeli za możliwość oglądania w HD trzeba zapłacić minimum 43zł.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaci się za to, że jest co oglądać, jest bardzo dobra aplikacja i jakość, która jest gwarantowana. Klient z dwoma ekranami w HD zużyje 10 Mbps łącza na CDNach, klient z czterema w 4K 65 Mbps i żeby mu nie cięło to trzeba tą przepustowość zapewnić.

 

Jak się kończy oferowanie serwisu za 19 zł widzieliśmy na przykładzie HBO GO, które mimo podwyżki nadal ma w HD w jakości bliższej SD, a 4K nie ma w ogóle. Po kilku latach udalo im się dodać ściąganie pozycji offline, jeszcze 2-3 i może będą profile dla ogladających ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...