Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

A co jest nagradzane i za co? Jaka jest korelacja nagród z jakością tych produkcji?

Przeglądając ofertę załóż okulary jak nie widzisz. Sporo pozycji jest kręconych na ilość a nie jakość. Ale w innych serwisach to trudno szukać i ilości i jakości😂 Filmowo tak sobie choć w innych serwisach jeszcze gorzej. Jeśli chodzi o seriale to wiadomo jest tego bardzo duzo i sporo naprawdę dobrych. Gdzie indziej kilknaście seriali na krzyż i dodaja odcinek na tydzień by sie pochwalić nowością🤣

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tu nie oglądałem niczego od co najmniej dwóch miesięcy. Poprawili polskie seriale, tu przyznaję. Filmowo jest beznadziejnie. Marketingowo top absolutny. Trudno teraz znaleźć sprzęt bez przycisku Netflixa. Ja wolę płacić mniej za 3 serwisy HBO, Amazona i Disneya. Nawet na Sky jest więcej ciekawych filmów.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, czerstwy napisał(a):

Przeglądając ofertę załóż okulary jak nie widzisz. Sporo pozycji jest kręconych na ilość a nie jakość. Ale w innych serwisach to trudno szukać i ilości i jakości😂 Filmowo tak sobie choć w innych serwisach jeszcze gorzej. Jeśli chodzi o seriale to wiadomo jest tego bardzo duzo i sporo naprawdę dobrych. Gdzie indziej kilknaście seriali na krzyż i dodaja odcinek na tydzień by sie pochwalić nowością🤣

Nie odpowiedziałeś na zadane pytanie. Może lepiej to zobrazuję. W disco polo też przyznają nagrody, tylko co z tego. Netflix to takie disco polo dla nizin społecznych. Dobrych produkcji, przeważnie na licencji, jest promil. Filmy i seriale na poziomie są w Apple TV+ i Amazon Prime Video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta na Amazonie już nie raz dotrwanie do końca było dużym wyzwaniem😂 Tak jak wszędzie sa lepsze i gorsze pozycje mało tego sporo juz było  gdzie indziej. A drugim badziewiu nawet nie wspominam😂 Tu jest przynajmniej wybór a że gusta sa różne najwięcej ludzi abonuje Netflix bo tu zawsze znajdzie cos dla siebie. A taki Apple poza jakościa to9 oferuje 20 filmów na krzyż i to bez lektora🤣

19 minut temu, Arkon napisał(a):

Ja już tu nie oglądałem niczego od co najmniej dwóch miesięcy. Poprawili polskie seriale, tu przyznaję. Filmowo jest beznadziejnie. Marketingowo top absolutny. Trudno teraz znaleźć sprzęt bez przycisku Netflixa. Ja wolę płacić mniej za 3 serwisy HBO, Amazona i Disneya. Nawet na Sky jest więcej ciekawych filmów.

Ja na HBO to juz ni9e wiem kiedy cos ciekawego widziałem😂 A D+ to raz przeglądałem ofertę jak zobaczyłem jaki to badziew to nawet tego nie wykupiłem.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czerstwy napisał(a):

Gdzie indziej kilknaście seriali na krzyż i dodaja odcinek na tydzień by sie pochwalić nowością🤣

Wszystko ma swój cel - najpierw żeby Cię zainteresować i jednocześnie żebyś za szybko nie obejrzał kolejnego odcinka a co za tym idzie zapłacił za kolejny miesiąc subskrybcji.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy piszecie o nowościach oryginalnych? Tam jest mnóstwo klasyki na licencji, w tym z HBO. Kompania Braci, Pacyfik, Sześć stóp pod ziemią - a te produkcje otrzymywały mnóstwo nagród i pozytywnych ocen. Rozumiem, że dawno obejrzane i znacie? Tak samo jak znacie filmy Tarantino, Scorsese, Nolana, Sergio Leone? Te wszytkie "Dawno temu w Ameryce", "Lawrence z Arabii", "Chłopcy z ferajny" itd.?

Co do AppleTV+, to tam jest więcej filmów niż 20. Doliczyłem się 30 fabuł (w tym jedna nagordzona Oscarem za najlepszy film niepokazywana u nas w kinach). Do tego dokumenty i muzyczne. Seriali w AppleTV+ jest na pewno ponad 100.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Apple_TV%2B_original_films

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swordfish napisał(a):

Czy piszecie o nowościach oryginalnych?

A o czym? Serial które podałeś z HBO, są nadal na HBO. Filmy na licencji latają po różnych platformach. Chłopcy z ferajny już były na każdym, Dawno temu w Ameryce w lutym czy w styczniu na HBO oglądałem ;)

Yellowstone można obejrzeć na SkyShowtime a przy okazji The Curse, W cieniu mroku czy obecnie Halo sezon 2, które są tylko na SkyShowtime. I tak można wymieniać.

 

Nie chce tutaj rozwijać tematu i znowu wbijać szpili (pisałem o tym wiele razy i wcześniej niż większość) ale naprawdę na NF ostatnio coś ciekawego na poziomie to szukać ze świecą. Seriale klepane na ilość wg algorytmu na zasadzie "nóż widelec, coś się uda i będzie hitem oglądalności". Z czego przy takiej ilości userów na NF prawie wszystko jest hitem oglądalności, gdy NF ma userów tyle co HBO i D+ razem.

NF skierował się głównie do młodszej widowni co widać. Ostatnie hity to Wednesday czy One Piece. Ponadto widać, że Animacje im wychodzą (tutaj mocno Disney odstaje, który był w tym najlepszy). Dodatkowo poza produkcjami głównie do młodych, animacjami - mamy dużo koreańskich (ale Originals na ilość ostatnio rzadko co im wychodzi) oraz dokumentów. Koniec.

I zgadzam się wyżej z wypowiedziami. Na każdej platformie przynajmniej w kwartale jest coś bardzo dobrego a na NF przy dobrych wiatrach 1 na rok. Co też nie broni innych, bo również przez ilość premier mają coraz cześciej wpadki. Tylko gdy na NF większość to średniaki lub paździerze, to na innych średniaki lub bardzo dobre (rzadko paździerz).

Pewnie napisałem a zaraz coś się popsuje w algorytmie NF i im coś wyjdzie ;] (w marcu Gentelmeni od Gucciego oraz Problem 3 ciał)

NF był świetny, gdy był agregatorem treści różnych marek. Originalse niestety tej luki nie wypełniają

Mogę natomiast pochwalić obecny progres NF w produkcjach polskich. Może to jeszcze nie najwyższa półka C+ czy HBO ale już przyzwoity poziom.

O popularności NF już wiele razy pisałem. Nie wynika to z jakości ich produkcji. Wynika to z czegoś innego.

7 godzin temu, opensource napisał(a):

Wszystko ma swój cel - najpierw żeby Cię zainteresować i jednocześnie żebyś za szybko nie obejrzał kolejnego odcinka a co za tym idzie zapłacił za kolejny miesiąc subskrybcji.

To takie na pół prawda. Jeśli łącznie wszystkie platformy mają ilość premier własnych tyle co sam NF, nie mogą sobie pozwolić na dawanie całych sezonów. Ale czasami się zdarzają np na HBO na licencji od czasu do czasu dają cały sezon. Jeśli chodzi o Originalse to z reguły tylko NF daje całe sezony na raz (choć ostatnio coraz częściej dzielą na pół) oraz czasami Amazon. Inne raczej 1-3 odcinki na start a później co tydzień. Co akurat osobiście preferuje ten drugi system, bo mi łatwiej i wygodniej oglądać po odcinku co tydzień niż "męczyć" jeden serial na raz.

 

A user czerstwy ma gust jaki ma i dla niego głównie "papka" ilościowa się liczy :)

Mamy mnóstwo platform, każdy coś dla siebie znajdzie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obserwacji netflixowej Topki wynika, że większość nie pogardzi starociami. Dzisiaj w Top 10 filmów widzę "Gothika" z 2003 roku i "Ruiny" z 2008 roku. Przeciętne horrory do jednorazowego "przestraszenia". Czy teraz młodzież organizuje weekendowe maratony strachów oglądane grupowo? Zakładają się kto nie krzyknie ze strachu lub nie zemdleje podczas seansu? W kinie na horrorach widzę właśnie te grupki w wieku jeszcze szkolnym, którzy chcą udowodnić swoją odwagę. Głośnymi komentarzami i nerwowym śmiechem zagłuszają swój strach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, swordfish napisał(a):

 W kinie na horrorach widzę właśnie te grupki w wieku jeszcze szkolnym, którzy chcą udowodnić swoją odwagę. Głośnymi komentarzami i nerwowym śmiechem zagłuszają swój strach. 

To słabo jeśli chodzi o klimat podczas oglądania horroru. Chociaż ostatnio wychodzą takie dzieła, że ciężko o autentyczną grozę..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

https://www.sport.pl/sport/7,64945,30809906,netflix-wchodzi-z-drzwiami-na-rynek-transmisji-sportowych-kontrakt.html
Netflix kupuje kolejne prawa sportowe.


A jak mieszkam sam lub jestem bezdomny? Płacę za coś i powinno to być teoretycznie wykorzystane. A i tak znając życie to ci co tu na forum najbardziej dbaja o te regulaminy to w rzeczywistości mają konta z sąsiadami z bloku obok Nie nie wina Netflixa bo każdy sie prosi o 4 konta
Sam nie dbasz o regulamin. Nigdy nie miałem żadnej usługi z sąsiadem. Po prostu z Ciebie typowy Janusz.

Jak mieszkasz sam to możesz mieć na więcej niż jednym urządzeniu i nie możesz udostępniać nikomu spoza gospodarstwa domowego.

Jak jesteś bezdomny to nie powinieneś wydawać na takie pierdoły jak Netflix.

To jest ich sprawa, jak sprzedają usługę. Możesz skorzystać lub nie, ale nie łamać regulaminu operatora.

Mentalność Kalego, oszukiwać CANAL+ nie wolno, ale Netflixa jak najbardziej

Jedno urządzenie na pewno nie byłoby w cenie, że to podzielisz na cztery. Jesteś naiwny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przeciwieństwie do ciebie sam opłacam wszystkie usługi i abonamenty🤣Płacę normalnie a nie tak jak ty skupuje piwa by mieć kody🤣 I mam ich zapewne więcej niż ty a to na co będę wydawał swoje pieniądze nie ty będziesz decydował. Jakbyś czytał że zrozumieniem  co piszę to byś wiedział że opłacam sam Netflixa i nikt nie ma do niego dostępu plan 4K😂 Kiedy niby pisałem że nie można dzielić C+online?😂 I czytaj wszystko tyle razy aż zrozumiesz co czytasz🤣 Pisałem wielokrotnie że powinien być plan 4K na jedno urządzenie i dodawałem że oczywiście cena nie będzie 4 razy mniejsza od standardowej.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...