Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, lakiman napisał(a):

Przy zmianie telewizora na nowy odbiornik wyjaśniło się, że dla starszych telewizorów oferowany jest niski bitrate max do ok 11 mb/s I nie zależy to od dostawcy internetu

Na jak starym Ci to pokazuje? Na prawie 6letnim tizenie na pewno jest 17+mbps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później sobie to sprawdzę. Na razie udało mi się wychwycić na Google TV najwięcej 18,25 Mb/s.

@escapers sprawdzałeś zapewne na Apple TV 4K?

1 minutę temu, Gizior89 napisał(a):

Na jak starym Ci to pokazuje? Na prawie 6letnim tizenie na pewno jest 17+mbps

Na telewizorze z 2016 z Android TV Max pokazywało 15, 25mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@escapersescaperu mnie pokazuje tyle samo 18.06mbps ale na tizenie 4.0. Na 6.5 pokazuje akurat na tym filmie farmazony jak na co 3ej pozycji w Netflixie ale obraz jest ostry z HDR więc pewnie jest taka sama jakość mbps jak na 4.0.

@lakimanjak masz APV to sprawdź sobie "Pierścienie Władzy". Tam pod 21mbps podchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, escapers napisał(a):

@lakiman na Tizenie też nie ma źle, nawet bym powiedział że bardzo dobrze jak nie rewelacyjnie, bo dochodzi do 18Mbps przy Rebel Moon, dawno nie sprawdzałem na TV.. widać, że Netflix w końcu wraca do jakości nie tylko na Apple TV... 

Jak sprawdzasz bitrate na TV z Tizen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartas_20 wybierz info (lub przytrzymaj na starszym pilocie), na nowym zębatka i zjedź aż będziesz miał przycisk (i) - info

@Gizior69 Pierścienie Władzy były kręcone pod 8K w porozumieniu z Samsungiem, więc tam jest naprawdę bardzo dobry obraz i wysoki bitrate.. 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@escapers wiem o co chodzi ;) w APV w miarę łatwo sprawdzić wszystkie metadane na tizenie. A jaką masz wersję tizena? Na wszystkich pozycjach dobrze wyświetla Ci bitrate? Mam oczywiście na myśli apkę Netflixa w tv a nie przystawkę. Mi na tizenie 6.5 pokazuje farmazony typu 1mb/s 2160 choć obraz jest ostry i HDR się załącza - dotyczy to głównie nowo dodawanych pozycji lub tegorocznych originalsów. Jak włączę coś starszego to pokazuje dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawopkliknij szybko po kolei przyciski red green blue yellow i potem poruszaj się wg wskazówek na dole ekranu a jak ich nie masz to jest jakaś sekwencja strzałek, ale nie pamiętam jaka. Szło to jakoś tak: 2x góra 2x dół 2x lewo 2x prawo. Musisz spróbować metodą prób i błędów 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gizior89 napisał(a):

A jaką masz wersję tizena? Na wszystkich pozycjach dobrze wyświetla Ci bitrate? Mam oczywiście na myśli apkę Netflixa w tv a nie przystawkę. Mi na tizenie 6.5 pokazuje farmazony typu 1mb/s 2160 choć obraz jest ostry i HDR się załącza - dotyczy to głównie nowo dodawanych pozycji lub tegorocznych originalsów.

Ja mam wersję 7.0 i widzę że nowsze produkcje oscylują pomiędzy 16-18Mbps bardzo fajnie to już wygląda, a tak to widać u mnie i nie ma problemów na innych filmach: 

 

temp-Image-K7-DDUM.jpg

Edytowane przez escapers
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2023 o 14:54, Cinemaniac4K napisał(a):

@Zuzia pamiętam te skriny... ale tam nie było profilu dla AV1. Chodzi mi aby pokazać jakie tam są wartości. A tam było wszystko prócz AV1.

Jeśli już jest AV1 to zazwyczaj ok. 1-2 Mbps.

 

Przybylska-AV1.jpg

 

Niektóre filmy, zwłaszcza dokumentalnie nieco wychodzą poza te ramy i dostają więcej.

Smolen-AV1.jpg

 

Krawczyk-AV1.jpg

 

Royal-AV1.jpg

 

Dirty Dancing ma aż 5,6 Mbps, ale to wyjątek.

Dirty-Dancing-AV1.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś spotkał się z błędem tvq-pb-101 (5.2.102)?

Mimo restartu Netflixa, routera wi-fi i telewizora błąd występuje nadal. Telewizor został również przywrócony do ustawień fabrycznych. Czy to możliwe, że telewizor nagle stał się "za stary" i już nie będzie obsługiwał aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam pytanie odnośnie różnicy jakości obrazu. Przez jakiś czas nie miałem Netflixa (dawniej jakiś wyższy pakiet), teraz chcę na chwilę powrócić, by sobie nadrobić zaległości i się zastanawiam nad różnicami pakietów. Tzn. czy ten najtańszy podstawowy daje dostęp do wszystkich filmów i seriali, to pierwsze. A drugie czy jest duża różnica między jakością obrazu miedzy tymi pakietami? I trzecie pytanie czy dobrze rozumiem, że taniej wyjdzie wziąć tego Netflixa przez canal+online (tylko czy wtedy ma się dostęp do pełnej biblioteki neftlixa czy są jakieś ograniczenia)?

Pozdrawiam

Edytowane przez Lipel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gizior89 napisał(a):

@Lipelprzez c+online kosztuje 47zł pakiet UHD,

Czyli rozumiem, że wychodzi taniej, bo normalnie chyba coś ponad 60zł ten pakiet i jeśli idzie o dostępność, to dostęp do pełnej biblioteki?

 

10 godzin temu, Pawel napisał(a):

Dostęp do treści we wszuystkich planach jest jednakowy. Różnice stanowi ilość slotów i jakość od HD Ready w najtańszym do 4K w najdroższym.

I bardzo duża jest różnica w jakości obrazu jeśli idzie o pakiet najtańszy, a powiedzmy ten średni?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lipel napisał(a):

I bardzo duża jest różnica w jakości obrazu jeśli idzie o pakiet najtańszy, a powiedzmy ten średni?

 

Jeśli nie masz TV 4K z HDR lub do tej pory nie oglądałeś treści w 4K lub masz net poniżej 50Mbps to możesz sobie podarować pakiet premium.. a jak chcesz się upewnić to puść sobie jakość 4K np na YT lub zobacz w sklepie na TV jak to wygląda i sam ocenisz czy ta jakość jest dla Ciebie.. 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...