Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, bugmenot napisał:

Tak jak już Ci napisałem, na YT w formacie AV1 w 720p i 1080p jest dostępnych 90% filmów dodanych przez ostatnie miesiące. Mówie to z praktyki.

 

Chyba 90 % teledysków :)

Dłuższych materiałów jest jeszcze stosunkowo mało. Mówię to z praktyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mattem To są ostatnie statystyki, które zrzuciłem dla wspomnianego TOP200 najpopularniejszych video :).

W wolnej chwili wyciągne sobie kolejne.

 

Screen-Shot-2021-02-03-at-18-28-33.png

 A były już wyniki na poziomie ~170. Zależy zapewne od CDNa.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czerstwy napisał:

A po co mam to robić?I co mi to da?W telefonie mam praktycznie jedną lub żadnej kreski zasięgu więc takie testowanie to mozna sobie nie powiem gdzie wsadzić.


Zależy jaka kreska... ja na jednej kresce LTE+ w telefonie wykręcam 35 Mb/s... :) A po co? Kolega ci podpowiedział abyś podłączył do TV jakikolwiek inny net... a to zawsze jakiś inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 90 % najpopularniejszych filmów czy wszystkich na YT? Jak to w końcu jest? :)

 

4 minuty temu, kingofsouth napisał:

Oglądasz darmowe YouTube czu Premium?

Jaka ta praktyka jest jest ? :D

YT Premium to jakiś promil wszystkiego, co jest dostępne na YT. Mówię o UGC.

Ogólnie widać, że rollout AV1 jakoś tam postępuje. Niedawno dla filmów HD w 60/50fps skasowali wersje 1080p 25/30fps. Widać, że czyszczą miejsce pod materiały a AV1

Edytowane przez mattem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mattem najpopularniejsze filmy to też filmy najnowsze. Masz zasoby do przeskanowania całej bilbioteki setek milionów video na YT to dajesz, z chęcia sprawdzę wyniki.

Ja napisałem, że większość filmów dodawanych przez ostatnie miesiące jest kodowanych w AV1 i tak po prostu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Cinemaniac4K napisał:


Zależy jaka kreska... ja na jednej kresce LTE+ w telefonie wykręcam 35 Mb/s... :) A po co? Kolega ci podpowiedział abyś podłączył do TV jakikolwiek inny net... a to zawsze jakiś inny.

Mam ten i na nich inne usługi działąją  dość dobrze.Ta rozmowy mi czasami zrywa itp a będzie 35 mega tyle to u mnie nie wiem czy mają na antenach zewnętrznych.Edit Sąsiad obecnie przy słabej antenie zewnetrznej ma 13 mega a gość co u mnie ma sklep z Plusa wyciaga 1-2 mega😅

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, bugmenot napisał:

Masz zasoby do przeskanowania całej bilbioteki setek milionów video na YT to dajesz, z chęcia sprawdzę wyniki.

 

Dlatego mówię, że z praktyki (oglądania filmów, niekoniecznie najpopularniejszych i sprawdzania statystyk) widzę, że jeszcze sporo materiałów nie dostaje AV1.

Generalnie im krótszy i popularniejszy film (np. teledyski), tym większe prawdopodobieństwo, że dostanie wersję w AV1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2021 o 19:06, czerstwy napisał:

Edit a idzie sprawdzić jak technicznie wygląda wersja SD?

Ja raz korzystałem z Netflix z planu SD za 34zł i niestety różnica w porównaniu z tym planem środkowym jest widoczna gołym okiem. Szczególnie przy bardziej dynamicznych scenach. Sprawdzałem na tv, na dekoderze C+ i na urządzeniu mobilnym. Wszędzie podobnie. A myślałem, że nie będzie to aż tak bardzo widoczne. Warto dodać te 9zł więcej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, czerstwy napisał:

Tu nie chodzi o 9 zł tylko o internet bo np dziś oglądałem cały film było chyba 540 niski bitrate teraz widze lepiej 0.40 i 720

 

Bo generalnie Netflix ma bardzo dużą rozpiętość bitrate na danym łączu, przy Twoich niewielkich prędkościach mieści się to w granicy błędu więc nie ma tu co porównywać. Ja mam internet ok 25 mb/s a jeden film wskoczy mi szybko na ok 6 mb/s a inny mam przez cały czas 2,5 mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rasheed napisał:

 

Bo generalnie Netflix ma bardzo dużą rozpiętość bitrate na danym łączu, przy Twoich niewielkich prędkościach mieści się to w granicy błędu więc nie ma tu co porównywać. Ja mam internet ok 25 mb/s a jeden film wskoczy mi szybko na ok 6 mb/s a inny mam przez cały czas 2,5 mb/s.

To też jest zależne od tego, w jakim bitrate jest film na serwerach Netflixa. Oglądam teraz Homeland i niektóre odcinki w 1080p mają bitrate ok. 2,5 mbps, niektóre mają i 4 a jak włączę coś w UHD to z automatu mam 15,75 mbps. Po prostu jest max. możliwy bitrate i więcej nie pójdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rasheed napisał:

 

Bo generalnie Netflix ma bardzo dużą rozpiętość bitrate na danym łączu, przy Twoich niewielkich prędkościach mieści się to w granicy błędu więc nie ma tu co porównywać. Ja mam internet ok 25 mb/s a jeden film wskoczy mi szybko na ok 6 mb/s a inny mam przez cały czas 2,5 mb/s.

Akurat te 540 czy 720 z tego co widzę to nie jest żle obraz dość przyzwoty do oglądania.Gorzej się robi njak spada ponizej 540 wtedy to dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mingo napisał:

Oglądam teraz Homeland i niektóre odcinki w 1080p mają bitrate ok. 2,5 mbps, niektóre mają i 4 a jak włączę coś w UHD to z automatu mam 15,75 mbps.


To zobacz sobie serię 3 filmów... Niewidzialny strażnik, Świadectwo kości i Ofiara dla burzy... gdzie 4K ma tylko 2 Mb/s i wygląda to dobrze.

Magicy... :D:D:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Netflix testuje (na wybranych rynkach i tylko w aplkacji) opcję weryfikacji logowania - tzn. przy zalogowaniu się z nowego IP na konto, jego właściciel dostaje link via sms lub mail i musi potwierdzić, że pozwala na to.

Dobra rzecz, żeby ograniczyć dzielenie na 50 osób zakładanych na lewo kont, a "normalnym" userom w niczym nie przeszkadza. Coś takiego zresztą od jakiegoś czasu ma też Prime Video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bugmenot napisał:

Dobra rzecz, żeby ograniczyć dzielenie na 50 osób zakładanych na lewo kont


Kto będzie chciał dzielić na 50 jedno konto to będzie mu bez różnicy. Może bardziej chodzi o to jak rozdawane są dalej dane logowania - myślę że dużo osób żyje w niewiedzy. My też dzielimy konto na 5 osób ale z zakazem dalszego rozdawnictwa. Z resztą co to za różnica jak 5 osoba już nic nie odpali z jednego konta. U mnie na Tizen wyskakuje lista kto i co ogląda jak próbuje się podłączyć jako 5 osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tu chodzi o cudze konta gdzie ktoś zgadł login i hasło, albo testowe zakładane na tymczasowe maile i karty jednorazówki bo takie są sprzedawane na aukacjach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...