Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Nasir napisał:

Panowie,

Dlaczego po zalogowaniu się do Netflixa na dekoderze Canal+ na żadnej pozycji nie widzę w opcjach dźwięku 5.1? Mam tylko stereo.

Dekoder jest podłączony przez HDMI do TV oraz optycznym do amplitunera.

Będę wdzięczny za pomoc.

Podłącz do amplitunera po HDMI. Dźwięk 5.1 na Netflixie jest w Dolby Digital Plus, dlatego na optyku masz stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Nie rozumiem tego, dlaczego na ekranie TV - na dwóch różnych TV (podłączonych HDMI) - przed włączeniem odtwarzania danego filmu w opcjach dźwięku widzę do wyboru 5.1 lub stereo. W tym przypadku są to telewizory smart z opcją Netflix. Telewizory łączą się bezpośrednio z Internetem.

to telewizory stereo.

 

Natomiast na TV (bez smart) podłączonym z dekoderem Canal+  widzę tylko stereo.

Czyżby soft dekodera w opcji Netflixa miał jakieś ograniczenia?

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ten soft jest bardzo ułomny.

Na starym smart TV  stereo z opcją Netflix widzę opcję do wyboru 5.1 i stereo - po wybraniu jednej lub drugiej  za każdym razem słyszę dźwięk.

Tymczasem autorzy softu do dekodera 4K schrzanili robotę - dla mnie wygodniej jest rozprowadzić dźwięk 5.1 kablem optycznym.

Wejście HDMI w amplitunerze mam już zajęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy zauważyliście pewną zmianę jeśli chodzi o opcje automatycznego uruchomienia następnego odcinka ? Czas został bardzo skrócony odliczanie trwa jakieś 5 sekund i zaczyna się następny materiał Osobiście uważam że jest to wyjątkowo głupie posunięcie często z napisami końcowymi są jeszcze jakieś dodawane sceny a i po nich bywa że coś jeszcze jest .Aktualnie jesteśmy skazani albo na wyłączenie opcji automatycznego uruchomienia następnego odcinka albo na 5 sekund odczekania . Może dla wielu to [beep]oła ale są osoby lubiące obejrzeć serial od dechy do dechy .... Wcześniej jakoś można było na to liczyć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo przestałem doładowywać NF jak bitRate 4k UHD obniżyli do 7.28+Mb/s w trakcie pandemii.

Zresztą w ogóle tam z bitRatem zaczął się problem.

Pozycje FHD zamiast 7.1Mb/s zaczęły schodzić do nawet do poniżej 2Mb/s.

Zacząłem  z tego powodu nawet polską twórczość oglądać na NF w HD, czego nie miałem zwyczaju, bo ta o wielu porach najmniej poszkodowana była na bitRatecie.

Postanowiłem wtedy obejrzeć sobie bibliotekę vod.tvp czy inne darmowe pozycje z polskiego Vod, oraz sobie oglądam FTA z Satki.

 

Ale chciałbym doładować NF, ale nie wiem:

Czy już wrócili, czy jeszcze nie do przed pandemicznych zwyczajów i bitRateu????

tj 15.25Mb/s dla 4k UHD oraz 7.1 Mb/s dla FHD.

A może nigdy już nie wrócą????

Edytowane przez nonGeoLoker
bitRate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pytanie do osób korzystających z Netflixa poprzez chromcasta czy u was również pojawiła się zmiana jeśli chodzi o tryb gotowości do odtwarzania , wcześniej były zmieniającego się plansze filmów i seriali aktualnie czerwony napis treści " gotowe do odtwarzania " jeśli to zamierzona zmiana przez Netflixa to zupełnie tego nie rozumiem zmieniające się plansze z opisem filmów były zdecydowanie lepsze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Halo kolegi... taka ciekawostka i pytanie zarazem.

Film - "Ofiara dla burzy" - z serii Dolina Baztan dość ciekawa seria. Ja wiem że pisało się o obniżce bitrate. Aleeeeee ta pozycja jest w 4K i ma bitrate tylko 2.1 Mb/s...

... a co najciekawsze? Wygląda nieźle... 

Może to ktoś zweryfikować? Bo to aż nie możliwe jest... :) :) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...