Skocz do zawartości

Netflix – pytania, problemy, komentarze


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od czego to może zależeć?

Od systemu smart w telewizorze?

Wcześniejsze parametry jeśli chodzi o bitrate 4K były prawie takie same jak wcześniej podawane.?

Z bitrate Full HD już różnie.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 w Sony w telewizorze jest info odnośnie rozdzielczości.

Netflix podaje też bitrate i za to można go pochwalić.

Na HBO GO niestety to nie działa,  a większości aplikacji już tak.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, lukimann napisał:

@all999 w Sony w telewizorze jest info odnośnie rozdzielczości.

Netflix podaje też bitrate i za to można go pochwalić.

Na HBO GO niestety to nie działa,  a większości aplikacji już tak.

Bo HBO GO wszędzie ma 3,5 Mbps... ale tez można to sprawdzić o ile system Ci na to pozwala.

 

Incepcja na Apple TV: na starcie ma ok 4,5Mbps po czym po paru minutach zbija do 3,20Mbps... porażka.. nie da się oglądać.. najlepiej im to zgłosić

 

IMG-1683.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo HBO GO wszędzie ma 3,5 Mbps... ale tez można to sprawdzić o ile system Ci na to pozwala.
 
Incepcja na Apple TV: na starcie ma ok 4,5Mbps po czym po paru minutach zbija do 3,20Mbps... porażka.. nie da się oglądać.. najlepiej im to zgłosić
 
IMG-1683.jpg
Na Apple TV, ale w aplikacji ATV, czy Netflix? Bo właśnie sprawdziłem go w aplikacji Apple TV na C9, mam ten film w bibliotece i on się nawet nie odpala w HD, raczej coś koło 720p.
Na Netflix w sumie wygląda to podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem oglądać serial "Homeland" i po kilku odcinkach jestem oburzony jakością napisów. Jeszcze nigdy nie widziałem w jednej produkcji na przestrzeni kilku odcinków tak dużo literówek czy pomylonych wyrazów (podobnie się pisze ale oznaczają co innego). Taka firma i oszczędza na korekcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2020 o 22:36, NobelM napisał:

Czy Netflix wprowadza(ił) jakiś nowy kodek? Bo u mnie obecnie na serialu "High Score", rozdzielczość 2160p załącza się już przy bitrate 2.46Mb/s a max bitrate to 5.08Mb/s. Obraz bardzo wyraźny (ale ten serial jest bez HDR).

Jakiś czas temu na jednym z filmów prawdopodobnie hiszpańskich była taka sama sytuacja.Wysoka rozdzielczość i niski bitrate.Poczekałem chwilę czy wskoczy bitrate wyżej i odpuściłem jednak sobie ten tytuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix potwierdził zmiany w kompresji w oparciu o swój model VMAF, która jest teraz dostosowywana do materiału.

Zmieniła się też "drabinka bitrate". Testy skompresowanych po nowemu materiałów odbywają się tylko dla niektórych tytułów z oferty i u części użytkowników (jak widać w tym temacie, część z Was już się załapała).

 

Mało wymagająca animacja bez HDR może mieć teraz profil 4K nawet przy 2 Mbps. Natomiast maksymalny bitrate 4K dla wymagających materiałów został zwiększony do 17.2 Mbps.


Typowy bitrate rzekomo może być niższy nawet o 50% przy lepszej jakości niż dotychczas.

Przykladowe zoomy materiału - 1.45 Mbps przy nowej "optimized ladder" wyglada teraz lepiej niż 1.75 Mbps kompresowane "po staremu":

 

1*9CWXop7RbjKn7bsLQeIoUg.gif

1*LJfbg1AlTpSkJnuFb4MR2w.gif

 

Cały techniczny artykuł tutaj: https://netflixtechblog.com/optimized-shot-based-encodes-for-4k-now-streaming-47b516b10bbb

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawiości właczyłem " Dark" pierwszy sezon i bitrate 7,29 Mb/s/2160 (1 odcinek).

" Incepcja" i " Dark" akceptowalny obraz.

" Away" 15,25 Mb/s, ale już " Clinical" to ok 5 Mb/s 2160

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bugmenot napisał:

U mnie pierwszy odcinek "Away" z Dolby Vision po staremu 16 Mbps.

 

Zmiana dotyczy tylko materiałów 4K SDR.

4K z DV/HDR są póki co po staremu.

 

Dla video <1440p ta metoda "budżetowania" przepływnością działa od dawna.

 

 

W dniu 7.09.2020 o 14:30, bugmenot napisał:

Przykladowe zoomy materiału - 1.45 Mbps przy nowej "optimized ladder" wyglada teraz lepiej niż 1.75 Mbps kompresowane "po staremu":

 

Jakość zdecydowanie na plus przy tej przepływności.

Szkoda, że nie ma takiego samego porównania najlepszej jakości dostępnej "po optymalizacjach"  i "po staremu".

Chyba nawet wiem dlaczego :)

 

Generalnie jestem mocno sceptycznie nastawiony do tego "algorytmu" i jego braku wpływu na obraz przy zastosowaniu mniejszego bitrate'u a zachowaniu tego samego kodeka.

 

Zmiana poza potencjalnym pogorszeniem jakości nie wprowadza zupełnie nic dla właścicieli szybkich i nielimitowanych łączy, których zwiększone zapotrzebowanie na transfer nie powoduje żadnych konsekwencji.

 

Jedynym podmiotem, który odniesie z tej zmiany wymierną korzyść będzie Netflix.

Odciążona sieć CDN będzie gotowa na przyjęcie coraz to większej większej liczby abonentów bez ponoszenia kosztów inwestycji związanych ze zwiększeniem pojemności węzłów.

Podobnie ze storage'em; w tym momencie na pewno ilość wolnego miejsca znacząco wzrosła :)

 

Widać w jakim kierunku podąża Netflix - streamingowego fastfooda :)

Wcześniej dało się to zauważyć w masowości produkowanych materiałów, teraz strategia przenika do technicznych aspektów usługi.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, czasy jakości jak i technologicznej jak

i merytorycznej minęły. Dziś karmią homoseksualizmem i narkotykami..prosty szybki kierunek zarabiania kasy.

A teraz nawet 11 letnie dzieci twerkują..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...