Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie. Broni się to, co udało się skopiować z BBC Sport. Muzyka tandetna, bez gustu, bez sensu. Oprawa graficzna, w postaci pasków, intro, outro kompletnie niedopracowana. Bardziej przypomina luźną koncepcję. Wygląda ona tak, jakby zrobili ją sami, wewnątrz firmy. Jakby rzucili kostną i wybrali z 6 innych podobnych jakościowo koncepcji. Najbardziej za pewne będzie to widoczne, gdy dojdą "grafiki" np. z wynikami, statystykami, gdzie będzie widać te wszystkie od lat poszarpane czcionki.

 

Nie spodziewam się niczego spektakularnego, odkrywczego, zaskakującego. Nie ma w tym żadnego artystycznego wyrazu, wszystko jest płaskie i dosłowne. Działa to trochę na zasadzie, że wstawimy tu to, to tam, tu motyw piłkarza, tu, że się przesuwa w lewo i w prawo, o i już mamy.

 

Pomysł na studio nienajgorszy, ono najbardziej się broni (też dzięki metrażowi, przestrzeni) wraz z fluorescencyjną kolorystyką (też bym na nią postawił, choć wybrałbym inny odcień, w BBC Sport świetnie wygląda). Ale realizacja jest dość dziwna, kadry są dość przypadkowe. Studio wydaje się jakieś niedoświetlone. Brakuje jakiegoś bardzo dobrego speca od gry światłem, który by to dopracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, WebMat napisał:

Muzyka tandetna, bez gustu, bez sensu. Oprawa graficzna, w postaci pasków, intro, outro kompletnie niedopracowana. Bardziej przypomina luźną koncepcję.

Mnie się muzyka bardzo podoba! Słychać elementy wzniosłości i zagrzewa do gry. Brzmi nieco jak muzyka filmowa, ale to chyba na plus. W pewnym momencie pojawiają się odrobinę za wysokie dźwięki, ale ogólnie zapowiada się ciekawie.

 

Myśląc o nowej oprawie TVP zdaję sobie sprawę jak przestarzała jest ta obecna... Nie wszystkie proste/płaskie oprawy mi się podobają, czasem tęsknię za "ciężkimi", złożonymi grafikami lat 90/00 ale czuję, że projekty TVP mogą się okazać w sam raz. Oby tylko były spójne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP miała by potencjalnie kłopot ze stworzeniem drugiego kanału sportowego. W multipleksie miejsca brak, a jak założą kanał na satelicie to będzie narzekanie, że czemu go nie ma w naziemnej i czemu taka a nie inna transmisja na ogólnodostępnym kanale, a która nie.

Dlatego wolę jak duże prawa trafiają do prywatnego nadawcy, który nie ma takich problemów. Dla TVP minimum, czyli sublicencja na mecze reprezentacji i to co jest w ustawie zapisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, CYFROmaniak napisał:

Mnie się muzyka bardzo podoba! Słychać elementy wzniosłości i zagrzewa do gry. Brzmi nieco jak muzyka filmowa, ale to chyba na plus. W pewnym momencie pojawiają się odrobinę za wysokie dźwięki, ale ogólnie zapowiada się ciekawie.

 

Myśląc o nowej oprawie TVP zdaję sobie sprawę jak przestarzała jest ta obecna... Nie wszystkie proste/płaskie oprawy mi się podobają, czasem tęsknię za "ciężkimi", złożonymi grafikami lat 90/00 ale czuję, że projekty TVP mogą się okazać w sam raz. Oby tylko były spójne!

 

Ok, rozumiem. Pewnie dałbyś się przekonać, gdyby pojawiła się jakaś inna wersja. Chociaż mówi się, że o gustach się nie dyskutuje.

 

Myślę, że takie było założenie (elementy wzniosłości i zagrzewania do gry), ale wyszło trochę jak z tym porównaniem Gry o tron z Koroną królów (gdzie swoją drogą w motywie dźwiękowym słychać wyraźnie inspirację grą Wiedźmin). Inna kwestia, że taka muzyka bardziej pasuje do samej reprezentacji, niż w ogóle do całego kanału sportowego.

 

Może źle się wyraziłem z tym słowem płaskie, bardziej chodziło mi o ocenę pomysłu/realizacji. Bo sama koncepcja flat design jest w porządku, o ile jest dobrze zrealizowana.

 

https://sport.tvp.pl/52927848/giganci-futbolu-konferencja-tvp-i-pzpn-z-udzialem-jacka-kurskiego-i-zbigniewa-bonka

No zobaczcie sobie tą kompozycję graficzno-dźwiękową na samym końcu w 37:32 . I ten motyw z piłkarzem. Ja nie muszę tego porównywać z innymi telewizjami, bo wystarczy wskazać kanały na YT, które trzymają wyższy poziom.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, z cennika na IO dostępnego w prezentacji oferty Biura Reklamy TVP o IO w Tokyo, można przeczytać że Jedynka postawi głównie na występy Polaków, a TVP Sport głównie gry zespołowe (od 21 lipca, emisja meczów piłkarskich).

 

To jest prezentacja - http://download.brtvp.pl/igrzyska_olimpijskie_tokio_2021.pdf

A to cennik - http://download.brtvp.pl/IO_Tokio_2020_wycena_TVP1_TVPSport_25_01_21.xlsx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kolis napisał:

350 godzin w 16 dni

Plus wioślarskie eliminacje i ceremonia otwarcia w piątek oraz mecze piłkarskie w czwartek i środę. Tak więc te średnio 22 h trochę jeszcze się zmniejszą. Tak czy inaczej, proporcja transmisji do nietransmisji jest niepokojąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym pochwalić  TVP Sport za galę Belatora. Nastawiłem nagrywanie pod EPG i nagrana cała gala aż się chce oglądać. Nieudacznicy z Polsatu praktycznie nigdy nie potrafią przewidzieć, ile może trwać gala. Tam nagrywanie pod EPG to wiecznie brak głównej walki wieczoru lub przynajmniej jej części. A bywało i tak że błąd był o godzinę. Obym nie przechwalił ale to zobaczymy po kolejnych galach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W zasadzie to oni na swojej stronie tylko puszczają streamy, które lecą na "standardowych" kanałach tych dyscypliny - livetiming.pl (dawne megatiming.pl) od pływania i Youtube PZSzach. Nie wiem, jak to zostało dogadane, ale to ciekawe, że de facto zarabiają na cudzych transmisjach, puszczając przed nimi reklamy w swoim playerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielne deszczowe popołudnie, na TVP sport leci kolejna powtórka meczu Ekstraklasy, której pewnie nikt nie ogląda. Zamiast tego mogliby puścić te szachy. To chyba najlepszy czas na promocję tego rodzaju dyscyplin. Jestem pewien, że PZSZACH nie miałby nic przeciwko.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wyso napisał:

Niedzielne deszczowe popołudnie, na TVP sport leci kolejna powtórka meczu Ekstraklasy, której pewnie nikt nie ogląda.

Puścili wyścigi w Newmarket - wczorajsze gonitwy na czele z Nagrodą 2000 Gwinei i za chwilę rusza (już na żywo) 1000 Gwinei. A tymczasem na Służewcu za chwilę Nagroda Strzegomia. W sumie lepiej, że pokazują wyższą rangę (jeden z klasyków, zwłaszcza dla klaczy), zwłaszcza że Służewiec transmitowany jest na Youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...