Skocz do zawartości

Red Carpet TV


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sobie radzą? Nie mam pojęcia, ale najwidoczniej biznes im się opłaca, skoro ostatnio uruchomili drugi kanał. Zaś co do oglądalności, nadają na satelicie w FTA, program należy wyszukać ręcznie, ale za to kanał nadaje w HD, ma też całkiem niezłą oprawę graficzną, codziennie emitują jakieś filmy (od Bergmana, poprzez stare kino,czy dawne blockbustery jak "Planeta małp" z lat 60.-tych, spaghetti westerny, czy horrory). Nawet emitują serial, który nadawał by się na Antenie tv, mianowicie telenowelę "Niewolnicę Isaurę". No i nie nadają kabaretów z ostatnich lat, widocznie celują w taką, a nie masową widownię. Na początku leciały tylko filmy z domeny publicznej, ale widocznie zainwestowali w ramówkę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba Red Top jest kanałem płatnym u operatorów kablowych?

Zawsze mogli zaciągnąć kredyt, licząc na to że zwrócą im się opłaty z gniazdek jeśli ten drugi kanał jest płatny, oraz z reklam, a mają ich całkiem sporo przynajmniej w paśmie wieczornym.

Byłem sceptykiem do Red Carpet, ale zaglądam na niego coraz częściej.

Ramówka naprawdę jest przyzwoita, a do tego HD. Przyjemniej się to ogląda.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł 68 napisał:

Wspaniały kanał, nagrywałem ostatno film, 90 minut opóźnienia względem EPG.

Tak, pisałeś. Chodziło o Duchu, do dzieła. Tyle, że EPG w twojej kablówce musiało mieć błąd, bo opóźnienie względem podanej godziny było 20-25 minut, a nie 90 jak piszesz. Wiem, bo nagrywałam. W dodatku jeszcze oglądałam początek.

 

 

50 minut temu, dvbtowiec napisał:

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba Red Top jest kanałem płatnym u operatorów kablowych?

Nie wiem, czy jest płatny u operatorów. Obydwa mam w najwyższym pakiecie telewizyjnym.

51 minut temu, dvbtowiec napisał:

Ramówka naprawdę jest przyzwoita, a do tego HD. Przyjemniej się to ogląda.

Ramówka jest bardzo fajna. Składa się z filmów i seriali, których próżno szukać po ponad 200-u innych kanałach. Stawiają na klasykę z całego świata. Ale też nie brakuje nowszych rzeczy, bo w ramówce jest serial meksykańskiej Azteci nagrany dla amerykańskiego Sony, czyli Maria Magdalena. Jest to ciekawie ujęta biografia Marii Magdaleny, Jezusa i Apostołów - dla wielu z pewnością godna zgłoszenia do KRRiT obrazy uczuć religijnych. Serial jest produkcją z 2018 r. i nie należy do najtańszych.

 

Wspomniana Niewolnica Isaura, czy seriale czeskie są emitowane w wersjach odrestaurowanych cyfrowo. Fakt, że w przypadku Isaury jest to wersja skrócona (30x30 min - ta sama, którą przed laty emitowała TVP, ale w wersji 15x60 min), jednak jakość jest o niebo lepsza, niż emisja całości w 2006 r. na Pulsie. Ale może jeszcze RC kupi także pełną wersję tej telenoweli, bo Globo sprzedaje zawsze skróty, ale też wiele krajów kupuje pełne wersje - trzeba po prostu o tym wiedzieć i przy zakupie negocjować, bo w katalogu podają tylko skrócone. A skróty są nawet o połowę scen, co sprowadza telenowelę do zlepku scen w wielu przypadkach. W przypadku Isaury pełna wersja liczy 100 odc. po 30 min, więc sami zobaczcie, ile scen nas pozbawiono.

 

Do RC moje jedyne jak na razie zastrzeżenie jest takie, że kilka razy były po prostu urwane odcinki seriali. O ile w 2-ch odcinkach Szpitala na peryferiach urwanie nastąpiło na napisach końcowych, o tyle w przypadku jednego odcinka Kobiety za ladą urwało ok. 5 minut, w samym środku sceny, dosłownie w pół zdania. I chyba do tej pory nie zostało to poprawione. Taka sama sytuacja była z dokumentem o Clincie Eastwoodzie, którego zresztą także nie podawali konkretnie w EPG, a emitowany był premierowo w nocy - tu urwało ok. minuty (porównałam wersję dostępną na youtube - po scenach, nie po czasie trwania).

 

Do tego wszystkiego jeszcze dodać należy zawsze prawidłowy format obrazu filmów i seriali. Seriale klasyczne, chociaż odrestaurowane cyfrowo, nadal są w 4/3, tak jak były wyprodukowane. I nie ma tu żadnego sztucznego rozciągania obrazu przy obcinaniu z góry i dołu. Jeśli ktoś chce ustawić sobie inaczej to sobie ustawia opcjami na dekoderze. Ja ustawiam pod nagrywarkę dvd na pełne 4/3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba Red Top jest kanałem płatnym u operatorów kablowych?

Cytat

Nadawca - spółka Red Carpet Media Group, oferuje swoją stację sieciom telewizji kablowej oraz platformom satelitarnym bezpłatnie

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/203874/kanal-redtop-tv-juz-nadaje-w-hd-i-4k.html

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2021 o 09:56, Jantar napisał:

Ramówka jest bardzo fajna. Składa się z filmów i seriali, których próżno szukać po ponad 200-u innych kanałach. Stawiają na klasykę z całego świata. Ale też nie brakuje nowszych rzeczy, bo w ramówce jest serial meksykańskiej Azteci nagrany dla amerykańskiego Sony, czyli Maria Magdalena. Jest to ciekawie ujęta biografia Marii Magdaleny, Jezusa i Apostołów - dla wielu z pewnością godna zgłoszenia do KRRiT obrazy uczuć religijnych. Serial jest produkcją z 2018 r. i nie należy do najtańszych.

 

 

 

Ja zawsze kibicuję nowym projektom starającym się wyjść poza schemat telewizji jaką znamy. 

 

Mam tylko jedno zastrzeżenie odnośnie RedCarpet - polska wersja językowa filmów i seriali odczytywana jest przez nmniej znanych lektorów. Być może dlatego, że jestem przyzwyczajony do kilku legendarnych głosów z TVP/TVN/Polsatu, nie potrafię "nie zauważyć" głosu czytacza.

Nie chcę oceniać czy to dobra wersja lektorka bo nie byłbym obiektywny - nie cierpię lektoringu ogólnie. Słysząc polskie audio w Red Carpet, Red Top czy na  Euro Channel, Tele 5 itp. jestem jeszcze bardziej o tym przekonany.

 

Jednym słowem - przydałaby się oryginalna wersja audio, zwłaszcza że są wklejone napisy.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez CYFROmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, CYFROmaniak napisał:

Mam tylko jedno zastrzeżenie odnośnie RedCarpet - polska wersja językowa filmów i seriali odczytywana jest przez nmniej znanych lektorów. Być może dlatego, że jestem przyzwyczajony do kilku legendarnych głosów z TVP/TVN/Polsatu, nie potrafię "nie zauważyć" głosu czytacza.

Na Romance TV Polska lektorkę robią w Toya Studios. Bollywood HD także ma lektorkę robioną w Toya Studios. Seriale BBC też mają lektorkę mniej znanych głosów. Mnie to akurat nie przeszkadza. Ale zgadzam się, że przydałaby się druga ścieżka audio z wersją oryginalną + opcja wyboru napisów, a nie napisy wklejone na sztywno i zdublowane z lektorem. Z tego, co wiem to ma to się zmienić w przyszłości. Ja na razie z tego powodu odpuściłam nowe odcinki Marii Magdaleny i western My name is Nobody - wszystkie aktualne emisje są z lektorem i z napisami na sztywno. Wcześniej też już miałam przypadek, że pół roku czatowałam na wersję wyłącznie z lektorem filmu Królowa Esthera z Joan Collins.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

W listopadzie na antenie ma też zadebiutować jeszcze jeden latynoski, netflixowy serial "The Queen of Flow". Tak więc Red Carpet stawia na telenowele i soap-opery.

 

Ciekawe kiedyś Bold & Beautiful zadebiutuje na linearnym kanale. Oby niezbyt długo po premierze na VOD.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupili też czeski serial kryminalny Labirynt, którego sezony 1-2 emitowała kilka lat temu TVP w godzinie duchów. Oglądałam je na TVP i gorąco polecam, bo jest naprawdę świetny. Dla mnie sezon 3-i, jak na razie ostatni nakręcony, będzie premierowy. Każdy sezon to 7 godzinnych odcinków - w sensie bitej godziny zegarowej. Każdy sezon opowiada inną historię kryminalną powiązaną motywami religijnymi z kościołem.

 

https://naekranie.pl/aktualnosci/labirynt-3-sezon-premiera-red-go-1658736441

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...