Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trwam w CP jest już dawno. Jak masz zeza na Astrę i dodasz ten program do swojej listy.

Do takiego rozwiązania nie potrzeba dedykowanego dekodera z Polsatu.

Pozostaje fakt faktem, że w ofercie Cyfrowego Polsatu i nie tylko u tego operatora nie ma w ofercie Telewizji Trwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznajmił coś w ten deseń właściciel mediów toruńskich...

 

On nie jest ich właścicielem ;). Właścicielem RM jest zakon redemptorystów, a TV Trwam Fundacja Lux Veritatis. Oboma stacjami zarządzają ojcowie redemptorysci wespół z Konferencją Episkopatu Polski, który od dobrych kilku lat ma swoich przedstawicieli we władzach tych mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź administratora forum Emitela:

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=187322#p187322

 

Z tego co widzę parametry w DVB-T zmieniły się w ten sposób:

 

ID: TV Trwam

PID V: 5002 -> 5012

PID A: 5003 ->

PID PCR: 5002 -> 5012

SID: 50

LCN: 16

PID TXT: 5005

PID PMT: 5001 -> 5011

Provider: EmiTel

Kodowanie: brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe od 15 lutego br. w dzień rozpoczęcia nadawania na multipleksie Telewizja Trwam zrezygnowała z programu informacyjnego o 21:20 "Informacje Dnia". Są nadawane o godzinie 20:00 oraz po północy, szkoda bo lepiej mi odpowiadała 21:20 :(

 

Po północy to chyba powtórka. Też mi szkoda tego wydania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mieli czas nauczyc sie zawodostwa[ok 10 lat].Ogolnie tv trwam jest malo atrakcyjna audiowizualnie.Rozumiem ze przynajmniej oni uwazaja sie katolicka tv ,taka "swietobliwa" ale to juz nie te czasy.Stolek i stol to troche za skromna dekoracja.

Jedni odchodzą drudzy przychodzą - młodzi. Aż byś się zdziwił jaki rocznik stoi za kamerami, nagłośnieniem, czy też oświetleniem.

Czy stołek i stół może aż tak przeszkadzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się tak amatorskiej jakości programów własnych w TV TRWAM - zarówno pod względem jakościowym jak i realizatorskim

 

Żeś się z choinki urwał. Programy TV Trwam wygladają, jak wyglądały dotychczas, a nawet w wielu przypadkach lepiej, w dniu debiotu w NTC, m.in. zadebiutowało nowe, piękne studio "Rozmów Niedokończonych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym związany był wybór Astry przez o. Rydzyka? Wiadomo, że chodziło o pieniądze, ale w tym przypadku kluczowym czynnikiem nie był koszt utrzymania sygnału na danej satelicie. Pamiętacie dekodery telewizji Trwam? Z tego co pamiętam nie były one tanie. Rydzyk wybrał specjalnie Astrę ze względu na to iż tam nadawało i nadaje bardzo mało polskich stacji telewizyjnych. Wszystkie platformy cyfrowe miały w swojej ofercie kanały nadające wyłącznie na Hot Birdzie. Aby móc odbierać stacje z Astry konieczne jest przestawienie anteny lub zainstalowanie "zeza". Czy wiedział o tym przeciętny widz Telewizji Trwam? Oczywiście ,że nie. W ten sposób wiele osób zamówiło sprzęt od naszego kochanego ojczulka, który ma dobrą głowę do interesów. Absurdem było wmawianie ludziom ,że do obioru potrzebny jest specjalny dekoder. Trwam od początku nadawania jest kanałem niekodowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się tak amatorskiej jakości programów własnych w TV TRWAM - zarówno pod względem jakościowym jak i realizatorskim

 

Najwidoczniej podchodzą do tego na zasadzie "działa? to po co zmieniać". Ja w jakości obrazu na tv trwam nie widzę niczego złego, choć od razu rzuca się w oczy to, że cały tor emisyjny jest analogowy. Przeciętny widz i tak nie będzie zwracał specjalnej uwagi na jakość obrazu na kanale, w którym główną uwagę przykłada się do słowa, a nie efektów specjalnych. Odnoszę wrażenie, że w tej chwili program jest dosyłany drogą satelitarną, więc zachodzi rekompresja obrazu, podobnie jak to było w przypadku polo tv, ale z tym pewnie też sobie poradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś realizowałby transmisję światłowodem tj kupił urządzenia do dostępu do sieci światłowodowej to nie przesyłałby sygnału taką marną jakością tylko HD. Na prawdę, możliwości światłowodu z modulacją WDM są niesamowite :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miro... a mówią, ze Rydzyk wszędzie widzi spisek. Ogarnij się chłopie, piszesz same bzdury.

W sprawie cen dekoderów sam byłem nieco podburzony ceną , ale na moje pytanie w LV wytłumaczono, ze w ofercie są Arivy Combo i ich cena aż tak bardzo nie odbiega od rynkowej. (295) bo nie jest to jakaś sprzedaż masowa, a LV kupuje je ...w sklepie , a nie fabryce. (kiedyś tylko przez chwilę mieli umowę na Datkomy.)

Błazny, którzy i w tym widzieli Rydzyka-wyrwigrosza niech pukna się w łeb. A może sami niech zaczną sprzedawać za pół ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam bylo cos takiego ,ze reklamowali swoje dekodery ze niby tylko one umozliwiaja odbior tv trwam.Pewnie nie jedna "babcia" zamowila taki dekoder a pozniej sie okazywalo ze w domu sa dwa inne na ktorych tez mozna odbierac tv trwam.

Przez kilka lat plakali ze ludzie ich nie ogladaja bo nie dostali miejsca na muxie.A wystarczylo by przejsc na HB.

Jestem katolikiem ale te cale towarzystwo tv trwam nie trawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...