Skocz do zawartości

TV Trwam


kulaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyta to forum jakiś decyzyjny, techniczny człowiek, pracownik Trwam?

Pisałem do nich o tym kilka razy, ale bez echa.

Obecnie w większości programów fonia to obraz nędzy i rozpaczy. Głoski "S" "C" tak zniekształcone, że mózg rozrywa. Jeden z drugim siedzący przy "Wypas" mikserach w studiu założyli by sobie słuchawki na łeb i zrobili odsłuch tego co emitują w eter naziemnie i na sat - przypomina jakością arabskie stacje z hotbirda... W roku 1985 radio na UKF lepszą jakość prezentowało przy emisji gadanej ze studia. Amatorka pełną gębą. Wstyd taką fonię emitować zniekształconą. Zniekształcenia osiągają próg kilku %.

Gdybym ja był właścicielem danej stacji zależałoby mi aby emitować sygnał audio i video najwyższej jakości i nie potrzeba do tego niewiadomo jakiego sprzętu za grube miliony, potrzeba chęci i pasji.

 

Próbki wypasionej fonii:

http://speedy.sh/4DhVf/tvtrwam3.ts

http://speedy.sh/w37Km/tvtrwam2.ts

http://speedy.sh/4DhVf/tvtrwam3.ts

Tego można słuchać jak się głośnik nakryje poduszką, żeby tłumiła zniekształcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już o tym napisać wcześniej, że odkąd Telewizja Trwam jest dostępna również na DVB-T, to w ramówce programowej pojawiło się więcej filmów fabularnych. I tak o godz. 21:40 możemy obejrzeć:

 

- dziś "Powrót do domu"

- jutro "Werdykt"

- pojutrze "Teresa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka filmów pod tym samym tytułem: "Powrót do domu" - chciałbym, żeby dziś był ten:

 

Opis filmu:

Buenos Aires u schyłku lata. Trzy nastoletnie siostry, Marina, Sofia i Violeta, przebywają same w rodzinnym domu wypełnionym pamiątkami po niedawno zmarłej babci, która je wychowywała. Dziewczęta żyją tak, jak nakazują prawa ich wieku: słuchają muzyki, spotykają się z przyjaciółmi, zako[beep]ą się, śmieją i kłócą. Nagle wrzucone w dorosłość muszą odnaleźć się w niepewnej sytuacji, a bolesna strata nieoczekiwanie otworzy przed nimi nowe perspektywy.

I opinia:

Ten mały, kameralny film naprawdę imponuje. Według mnie mówi on przede wszystkim o tęsknocie. Przemyślany w najdrobniejszym szczególe i mistrzowsko zainscenizowany, niezwykle subtelnie i dogłębnie ukazuje skomplikowane relacje postaci, wnikając w psychikę każdej z nich. A do tego jest najzwyczajniej w świecie wzruszający.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trwam emituje piękne filmy.A myślę ze niebawem już własna produkcja. Dziś jedna ze studentek WSKSim wyglądała się na antenie Radia Maryja, ze jest nagrywany film. O co chodzi myślę dowiemy się niedługo.

 

Tak, to prawda. Jednak castingi były jakiś tydzień temu, nagrania bodajże na dniach się zaczęły, więc trzeba będzie jeszcze trochę na niego poczekać. Szczegółów fabuły nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertsonnh, jak zaczynałem robotę w biznesie telewizyjnym to też wiele rzeczy mi się wydawało ale już mi sie nie wydaje więc Tobie też doradzam refleksję :) A wyników oficjalnych nie ma, Trwam nie jest mierzona w panelu AGB Nielsen. I myślę, że nie będzie. Dla nich lepiej byłoby przyjąć model reklamy radiowej tzn. ustalają sobie, że np. 30 sekund reklamy kosztuje 500 zł i już, chcesz, płacisz, gramy ale nie zobaczysz w wynikach czy ktoś tę reklamę zobaczył czy nie, tak jak nie da się tego zweryfikować w radiu. Taka opcja dla Trwam jest bezpieczniejsza. Bo jak zapiszą się do AGB Nielsen (co kosztuje) a jeszcze wyjdzie słaby wynik to polegną. To duże ryzyko. A tak to domysły, nas zapewne ogląda wiele osób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@STARS.TV, wszystko zależy kto czego poszukuje, bo jeśli kanału z treściami stricte katolickimi, to dla TV TRWAM alternatywy na chwilę obecną nie ma.

 

Kontent jest spory, bo mieści się gdzieś w liczbie miliona gospodarstw domowych, a takich liczb nie powinno się już lekceważyć, tym bardziej, że ewentualna reklama może być kierowana do tej konkretnej grupy mając oczywiście na uwadze przeciętną wiekową.

 

Dlatego niektóre zainteresowane podmioty, mogą tam w ciemno inwestować w reklamę, bez pomocy Nielsena.

 

ps.

Im więcej będzie "niezależnych" mediów, tym oglądalność TV TRAM będzie spadać, co udowadnia pojawienie się na rynku TV Republika, sporo widzów poszukuje bowiem informacji a nie pacierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja jestem przekonany, że Trwam to nie jest telewizja z zerową oglądalnością. Być może mają całkiem sporą tę widownię. Ale unikanie Nielsena ma sens, dziś możemy jedynie sobie pogdybać. A tak to wszystko by było jasne. Dlatego wejście do Nielsena to ryzyk fizyk. Ale zawsze mogą zrobić tak jak Republika, wchodzą testowo. Płacą i przez miesiąc dostają codziennie swój wynik. I jak jest fajny to wchodzą na stałe a jak jest mało fajny to mówią, że ten Nielsen jest do kitu i oni nie będą za to płacić i po sprawie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszę niczego "niepokojącego" w tym kanale. Żadnych zakłóceń w fonii. To może ty jesteś "przewrażliwiony" na ten kanał? :lol2:

Zalecam badanie słuchu. Jeżeli nie słyszysz zniekształceń w transmisjach ze studia (bo w filmach fonia jest w miarę znośna, ewidentnie tor kształtowania fonii z mikrofonów im kuleje - tak jakby pasmo powyżej 12kHz były przesadnie podbite - co i tak nic nie daje bo tor nadajnika i tak obcina do 16kHz, ale zniekształceń wcześniej wygenerowanych przez głupotę już nie obetnie) to kaplica z twoim słuchem. Podłącz słuchawki i włącz program rozmowy niedokończone - tam słyną z psucia fonii - kopie po uszach niemiłosiernie.

Takich zniekształceń nie usłyszy człowiek, który wyszedł 20 minut temu o 5 rano z ryczącej imprezy techno, który ledwo co słyszy i to do góra 3kHz, wszystko powyżej jest dla niego niesłyszalne.

Być może słuchasz tylko takich zniekształconych fonii stąd w ogóle nie słyszysz problemu, bo stwierdziłeś, że to jest normalny przekaz. Przekaz gdzie zniekształcenia dochodzą do 10% - czyli takie gdzie gołe ucho już się ostro krzywi w odsłuchu takich harmonicznych.

Technika idzie do przodu i przekaz powinien być najwyższej jakości na jaki pozwala szerokość kanału transmisyjnego. Na "pocieszenie" podobna sytuacja zdeptanych, zniszczonych fonii ma miejsce u analogowych nadawców radiofonicznych UKF, 90% to głusi ludzie "odpowiedzialni" za emisję sygnału w eter.

Zniekształcenia na zniekształceniu chrypie, charczy ale jest piękny bassssss i podbite skrzeczące wysokie.

 

Taką samą szerokość kanału inni nadawcy potrafią dopchać dobrej jakości sygnałem audio 192kbps - i wyciągnąć wszystko na co pozwoli ograniczony strumień.

Przykład pierwszy z brzegu niemiecka stacja DMAX 12480MHz Astra 19,2

Fonia 192kbps mpeg zupełnie normalna jak na przepływność 192kbps dialogi bez zastrzeżeń.

Teraz na Trwam leci film fonia też niczego sobie, nie kopie po uszach.

Ale niech puszczą transmisję ze studia - porażka.

 

Przypomina mi to zjawisko gdy ktoś słuchał mp3 zrobionych jakimś beznadziejnym kodekiem.

Nieraz były to nawet mp3 ze strumieniem 320kbps, a mimo to jakość wołała o pomstę do nieba. Osoba dana nie słyszała w ogóle problemu do czasu kiedy dano jej do odsłuchu oba źródła (jej zepsute i porządnie zrobione bez słyszalnych zniekształceń) i wskazanie na co w odsłuchu ma zwrócić uwagę - nagle nastąpiło cudowne przebudzenie i szok, że tak materiał audio jest zepsuty.

Od tego czasu osoba taka stała się uczulona na psucie dźwięki i sama zwraca uwagę, że ktoś depta fonię.

Ten sam materiał źródłowy po skompresowaniu porządnym kodekiem Lame w trybie --preset extreme dający średnią przepływność w okolicy 224kbps nie zawierał już słyszalnych zniekształceń pierwszego 320kbps (i dla większości słuchaczy nie był do odróżnienia od oryginału poza lekko przyciętą górą do 19kHz - odsłuch porównawczy przy szybkim przełączaniu źródeł wskazywał na kosmetycznie przyciętą górę pasma - mniej ostre cyknięcia perkusji - bez porównania nie do wykrycia osłabienie góry pasma).

Tak więc nie tylko przepływność kanału, ale także sposób formowania strumienia ma wpływ na końcowy odsłuch. Wiele nadawców ma ten sam kanał audio 192kbps a różnie go nadają.

Zdecydowanie wolałbym emitować monofoniczną ścieżkę 192kbps porządnej jakości niż marne stereo 192kbps. W przypadku marnej dostępnej przepływności lepiej puszczać audio z obciętą górą pasma akustycznego niż puszczać pełne pasmo i liczyć na cud, że kompresor przeniesie całość bez zniekształconej góry.

Część nadawców ma monofoniczne fonie 128kbps i gra im to bardzo dobrze (mierzą siły na zamiary).

Efekt podobny do emisji tvp "HD"-podobnej w naziemnym dvb-t.

Zamiast w kanale 4Mbps upchać porządnej jakości kanał SD, oni się bawią w pseudo-HD w przepływności 4Mbps - cyrk na kółkach gdy się widzi te pastelowe twarze gdzie nie ma mowy o widocznych zmarszczkach na twarzy, bo wszystko pięknie rozmyła kompresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertsonnh, jak zaczynałem robotę w biznesie telewizyjnym to też wiele rzeczy mi się wydawało ale już mi sie nie wydaje więc Tobie też doradzam refleksję :) A wyników oficjalnych nie ma, Trwam nie jest mierzona w panelu AGB Nielsen. I myślę, że nie będzie. Dla nich lepiej byłoby przyjąć model reklamy radiowej tzn. ustalają sobie, że np. 30 sekund reklamy kosztuje 500 zł i już, chcesz, płacisz, gramy ale nie zobaczysz w wynikach czy ktoś tę reklamę zobaczył czy nie, tak jak nie da się tego zweryfikować w radiu. Taka opcja dla Trwam jest bezpieczniejsza. Bo jak zapiszą się do AGB Nielsen (co kosztuje) a jeszcze wyjdzie słaby wynik to polegną. To duże ryzyko. A tak to domysły, nas zapewne ogląda wiele osób :)
@STARS.TV, wszystko zależy kto czego poszukuje, bo jeśli kanału z treściami stricte katolickimi, to dla TV TRWAM alternatywy na chwilę obecną nie ma.

 

Kontent jest spory, bo mieści się gdzieś w liczbie miliona gospodarstw domowych, a takich liczb nie powinno się już lekceważyć, tym bardziej, że ewentualna reklama może być kierowana do tej konkretnej grupy mając oczywiście na uwadze przeciętną wiekową.

 

Dlatego niektóre zainteresowane podmioty, mogą tam w ciemno inwestować w reklamę, bez pomocy Nielsena.

 

ps.

Im więcej będzie "niezależnych" mediów, tym oglądalność TV TRAM będzie spadać, co udowadnia pojawienie się na rynku TV Republika, sporo widzów poszukuje bowiem informacji a nie pacierzy.

Oglądalność Telewizji Trwam jest tak samo miarodajna, jak uczestnictwo wierzących w kościele.

Niby nie ma. Ale tłumy są. Miarą niech będzie uczestnictwo w Boże Ciało gdzie doskonale, to jest widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogladam tvp,tvn i polsat,nie ogladam tv trwam i innych typu tv republika.Nie sadze zeby te wszystkie trzy pierwsze stacje byly na garnuszku obecnej wladzy.Jednak o tv trwam tego nie moge powiedziec.Przeciez ona wyraznie jest wspierana finansowo przez PIS i dlatego do niej zapraszani sa tylko ich"sponsorzy".Trzeba byc slepym albo wlasnie nieobiektywnym zeby tego nie widziec.

Tak jak we Wloszech Berlusconi ma swoja tv tak Kaczynski ma swoja w Polsce.I ja to rozumiem,ale po co ta cala sciema?

A TVN to co lepszy? Typowo POwska stacja ;)

I tu się zdziwisz. W TV Trwam poinformowali o tym i wcale nie komentowali i to sobie właśnie cenię. Opinię ma wyrobić sobie widz, a nie... dziennikarze za niego. W "Informacjach dnia" poinformowali o stanowisku rządu i opozycji ws. Ukrainy (na filmiku od 05:30).

Prawda! Opinie ma wyrabiać sobie widz! Stacja ma tylko informować, a nie tworzyć opinie i głosić swoją herezje.

Nie wiem jak jest z TV Trwam, więc się nie wypowiadam.

Wiem tylko tyle że ta stacja nie jest aż taką złą jak się wydaje. W mojej ocenie, moim rankingu daje ją wyżej aniżeli takie zapchajdziury jak TV6, Puls 2 czy Polo TV z NTC i wiele innych z statki których nie będę tutaj wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVTrwam nadaje naziemnie już miesiąc, rewolucji w Polsce nie ma, więc obawy kliki utrudniającej start stacji były zwykłą polityczną podłościa. (Jakoś nie słyszymy o "stratach" jakie poniesie TVP w wyniki potulnego zdjęcia Dwójki , aby ustapić miejsca politycznym kolesiom i to w DNIU startu kanału Stopklatka( nawet [beep]gowi coś tu nie pasuje).

LV nie ukrywała nigdy, że chciałoby być nadawcą społecznym choć koncesję ma komercyjną (trochę to utopijne, ale oni w to wierzą i dlatego wola prosić sponsorów i przysłowiowe babki o datek) nie wchodząc w nurt rynku komercyjnego gdzie rządzą określone prawa, którym rydzykowi nie chcieliby ulegać.

Być może jak babki przymkną datki aktywność na polu reklamy stanie się koniecznościa. Na razie w ogłoszeniach LV prosi o kontakt z BReklamy licząc, ze podpisze umowy na spoty tzw. etyczne.(czy reklamy w swej naturze są etyczne to inne pytanie).

Już dziś Trwam spokojnie mieści się w TOP10 DVBT z tym, ze profil odbiorców jest dość spłaszczony..... poza tym chyba nikt nie wierzy, ze w Polsce nie ma uprzedzeń i interesów kliki (była o tym mowa kiedyś na kanwie ogłoszeń, które rzad zamieścił w GW, a nie np. w Rzeczpospolitej , która była wtedy niesprzyjajaca pogladowo).

Badania Nielsena raczej nie sprawdziłyby się w wypadku Trwam ze wzlędu na metodykę. Byłyby zanizone i to dość poważnie. Nie jest odkryciem ,że głowna baza tzw. Rodzina RM jak juz właczy stację to nie uzywa pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Telewizji Trwam Skończyły się igrzyska harce przepychanki etc.. Ekipa Tuska jego pomagierzy dawno powinni umieścić TV Trwam na Mux-ach..

Telewizja nadaje sobie od miesiąca.. Moja ciotka tak gardłowała chodziła na protesty.. Obecnie zamiast oglądać TV Trwam na Muxie.. ogląda te wszystkie seriale co wcześniej Ma ja miłości wszelkiego rodzaju i typu etc. Tyle tyle tylko że to leci na tak zwanych mediach szatana .. No chyba że Rydzyku puści tee wszystkie seriale u siebie wtedy skoczy diametralnie oglądalność..

Fachowcy od mediów dawno przewidywali ,że umieszczenie na MuXie TV Trwam praktycznie niczego nie zmieni w oglądalności tej stacji... Bo kto chciał to dawno telewizję Trwam oglądał bez problemu..

Swego czasu sporo się namontowałem zestawów na Astrę . Zestawy rozprowadzały koła RM..

Nie dawno mnie się pyta taka kobieta której montowałem taki zestaw.. Mówi Panie ja to odłączyłam satelitę bo tych innych stacji SAT nie oglądam.. Pyta się mnie co ma zrobić z tym tunerem.. ..

Czyli był rok wojny tak naprawdę o nic..!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ilość reklam powoli, ale będzie się zwiększać, bo wiem, że po "tej stronie barykady" też jest trochę podmiotów, które mogłyby wykupić w TV Trwam reklamę. Na Stpklatce reklamują się projekty Agory i KP, to niech TV Trwam stanie się miejscem promocji dla projektów katolickich i patriotycznych (np. sklepy odzieży patriotycznej, przecież trochę ich jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ilość reklam powoli, ale będzie się zwiększać, bo wiem, że po "tej stronie barykady" też jest trochę podmiotów, które mogłyby wykupić w TV Trwam reklamę. Na Stpklatce reklamują się projekty Agory i KP, to niech TV Trwam stanie się miejscem promocji dla projektów katolickich i patriotycznych (np. sklepy odzieży patriotycznej, przecież trochę ich jest).

 

Reklamy Agory i Kino Polska są emitowane w Stopklatce, bo te dwie firmy są współwłaścicielami kanału Stopklatka TV.

Jednak już od poniedziałku na Stopklatka TV będą komercyjne reklamy sprzedawane przez Polsat Media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic co by można rekalmowac w TV Trwam

 

Reklamodawcy nie podzielają twojej opinii, bo jednak reklamy, choć rzadko, to się pojawiają. Gdyby skrupulatnie sporządzić listę podmiotów, które kiedykolwiek reklamowały się w TV Trwam to mogłoby się okazać, że reklamą w stacji są zainteresowane firmy z bardzo szerokiego wachlarza dziedzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...