Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Używam modułu CAM w telewizorze LG. Od pewnego czasu mam problem z TVP2 na każdym możliwym kanale (4, 114, 502). Otóż wyrzuca mi go z listy programów - całkowicie każdy z podanych numerów znika. Po ponownym automatycznym instalowaniu programów TVP2 znowu wskakuje na listę i jest na niej albo przez chwilę albo trochę dłużej. Już nie mam cierpliwości do tego. Dzwoniłem na infolinię, gdzie polecono mi, żeby zanieść moduł do salonu w celu sprawdzenia.

Proszę o pomoc.

Spróbuj programować kanały nie przez instalowanie listy CP, tylko przez przeszukiwanie poszczególnych transponderów (TVP2 jest na transponderze 12264, polaryzacja V, symbol rate 27500) ja na Arivie 250 Combo nie programowałem listy CP, tylko przeszukiwałem wszystkie transpondery z kanałami ze swojej oferty

Edytowane przez amq0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy telewizor obsługuje CI+, jak sprzęt, w którym jest ten moduł nie obsługuje CI+, to wtedy ten moduł działa jak zwykły CI, bez plusa, jak nagrywałem TV zdekodowane moim modułem CI+ w Arivie 250 Combo to nagrania były bez szyfrowania i można je było odtworzyć w komputerze, a jak włożyłem ten moduł u znajomego do jego Technisata, to nagrania były zaszyfrowane i nawet po wyciągnięciu modułu nie dały się odtwarzać, a nagranie z kanału VOD Poleca nawet nie było dekodowane przez ten moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma ktoś problem z kanałem Polsat Film Hd.Przestał działać u mnie w dekoderze na tv samsung.Pisze brak tego kanału w twoim abonamencie -mimo,że powinien oczywiście być.Czy tu też nastąpiła jakaś zmiana parametrów?.

Edytowane przez sobiepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też próbować ponawiać uprawnienia na kanałach z transpondera 12188 V 27500, ja zawsze ponawiam uprawnienia na tym transponderze na pakiet Darmowy HD i zawsze dochodzą na moduł, ale to może trwać trochę dłużej, raz mi konsultant zaproponował ponawianie na tym transponderze kiedy miałem brak sygnału z transpondera 12284 H 27500, ale powiedział że najszybciej uprawnienia dochodzą z transpondera 12284

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich użytkowników forum.

Piszę do Was z pytaniem odnośnie transpondera 12476 H.

Mam problem z odbiorem kanałów (BBC Brit, CBeebies i BBC Lifestile) na tym transponderze, pozostałe kanały niekodowane na tym transponderze działają bezproblemowo.

Gdy oglądam jakiś kanał np TVP1 i przełączę na BBC Brit to wyświetla mi się komunikat "wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odkodować". Wystarczy, że przełączę na chwilę Polsat HD odczekam parę sekund i włączę BBC Brit to działa przez ok 15s i znowu się pojawia czarny ekran i komunikat z powyższym problemem mija parę sekund i znowu pojawia się obraz i tak cały czas.

Co do sygnału parametry mam następujące:

Na wszystkich transponderach jakość sygnału 90-100% Siła sygnału 100%,

Na transponderze 12476 jakość sygnału 80-90% Siła sygnału 100%

Sprzęt na którym odbieram sygnał:

Antena Famaval 80 SP30

Konwerter Opticum TWIN LTP-04H

Moduł CAM CI+ Cyfrowy Polsat zamontowany w telewizorze SONY KD-49X8309C.

Pakiet Family Max HD + Film HD +Sport HD + Cinemax HD

 

Czytałem, o tym zjawisku na stronie 212 ale nie mogę znaleźć informacji czy udało się Wam ten problem rozwiązać.

 

A czy ktoś z Was wie jak można w telewizorach SONY sprawdzić z poziomu telewizora współczynnik BER?

Edytowane przez kamil d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam ten sam problem. Używam modułu CAM w telewizorze Sony KDL43W809C. Kanały BBC z 12.476 dekodują się przez kilka sekund, później moduł się restartuje i koniec oglądania. Ten sam moduł w Opticum X406p w ogóle nie dekoduje BBC z tej częstotliwości, pojawia się tylko zniekształcony dźwięk. Podejrzewam więc, że CP coś namieszał. Ja mam moduł CI bez plusa, czyli stary, który już w przeszłości generował masę problemów. Na forum wiele razy były poruszane problemy z brakiem niektórych kanałów czy przycinkami na kanałach HD. O dziwo dostałem stary moduł wraz z nową umową podpisaną 3 miesiące temu. Myślałem, że teraz dają już tylko CI+. kamil d - jaki Ty masz moduł? CI czy CI+? I czy ktoś ma jeszcze podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Używam modułu CAM w telewizorze Sony KDL43W809C. Kanały BBC z 12.476 dekodują się przez kilka sekund, później moduł się restartuje i koniec oglądania. Ten sam moduł w Opticum X406p w ogóle nie dekoduje BBC z tej częstotliwości, pojawia się tylko zniekształcony dźwięk. Podejrzewam więc, że CP coś namieszał. Ja mam moduł CI bez plusa, czyli stary, który już w przeszłości generował masę problemów. Na forum wiele razy były poruszane problemy z brakiem niektórych kanałów czy przycinkami na kanałach HD. O dziwo dostałem stary moduł wraz z nową umową podpisaną 3 miesiące temu. Myślałem, że teraz dają już tylko CI+. kamil d - jaki Ty masz moduł? CI czy CI+? I czy ktoś ma jeszcze podobny problem?

 

Wymień moduł CI na nowszy CI+ to problem w sofcie starszych modułów CI.

Po wymianie modułu warto wyłączyć kontrolę rodzicielską (w ustawieniach menu modułu), to znacznie przyśpiesza przełączanie kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Dziwi mnie jednak, że CP nadal wlepia ludziom moduły, które nie działają. Moduły CI mogą mieć zastosowanie dla pakietów do Familijnego HD bo wszystkie kanały będą dekodowane. Jednak od pakietu Familijnego Max HD i wyższych nie powinien być wydawany abonentom. Oczywiście dział techniczny nie ma pojęcia o sprawie i - cytuję - pierwszy raz się spotyka z taką sprawą.

Mam jeszcze pytanie do osób znających się na temacie - co powoduje, że spośród wielu kanałów akurat BBC z 12.476 sprawia problem modułom CI? Co jest w strumieniu, że kanały się nie dekodują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam telewizor LG 49UH603V, model 2016. Kilka dni temu wziąłem Cyfrowy Polsat z modułem CAM CI+. Wszystko chodzi dobrze, tylko po każdym włączeniu telewizora uruchamia się uwierzytelnianie modułu CAM CI+ (trwa to szybciej, niż za pierwszym razem), później pojawia się na ekranie komunikat "kanał kodowany". Dopiero po chwili komunikat znika i pojawia się obraz.

Co może być nie tak? 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Tragiczne wręcz pisownia w poście!!! Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post. Posty pisane niechlujnie, byle jak, będą trafiały do Kosza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic to nie pomogło. Przywracałem już ustawienia  fabryczne telewizora, jak i modułu, lecz nadal bez zmian. 

Zastanawiam się tylko, czy jest to wina TV, czy modułu CAM CI+?

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...