Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, nowa tu jestem!  ;)

 

Od wielu, wielu lat używam abonamentu cyfrowego Polsatu w starym module (Nagravision +),

funkcjonuje mi bez usterek w dekoderze "Humax icord HD 500GB" (bez CI+, tylko ze zwykłym CI).

Ostatnio nabyłam telewizor Samsunga UHD, z tego też powodu najnowszy produkt

humaxowski z dekoderów, mianowicie "Humax 4Tune+ UHD".

Nawet po wgraniu ostatniego firmware okazało się, karta z modułem nie działa.

Doradzono mi kupno urządzenia linuxowskiego, też nie pomogło,

najnowszy "Gigablue UHD Quad 4K" nie tylko nie odkodowuje moich opłacanych programów,

zamraża natychmiast każdy inny (niekodowany) z Astry lub Hotbirda.

Moje pierwsze pytanie hipotetyczne brzmi: posiadając moduł cyfrowego Polsatu drugiej generacji (na który muszę jeszcze prawie 2 lata poczekać),

będzie od funkcjonował w tych dwóch najnowszych  4K dekoderach (?

Pytanie dodatkowe: istnieje jakieś "specjalne" (ale legalne) oprogramowanie linuxowskie do tego "Gigablue 4K", które spowoduje uruchomienie

Polsatu na moim starym module ?

 

Z góry dziękuję za konkretną podpowiedź, z antenowym pozdrowionkiem

 

 

- Wasza Wdzięczna Anitka

 

 

PS. O ile wylądowałam z moim problemem w niewłaściwym miejscu w tym forum, proszę o administratorskie przesuwanko.

Edytowane przez Mr. Orbita
Podpinam do wątku o module CAM CI+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, obecnie używam dekodera Samsung DSB-H370G (umowa własnościowa od.woelu lat). Wcześniej miałem tv Samsung i korzystałem z jednego pilota od dekodera. Zmieniłem telewizor na Sharp LC-55CUF8472ES i zastanawiam się nad zmianą dekodera na moduł CI. Nie wiem tylko czy nie stracę na jakości obrazu. Chyba że wybrać inny model dekodera z oferty. Co myślicie? Kiedyś czytałem że ten mój Samsung to jeden z lepszych dekoderów.

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić, że po przejściu na moduł jakość lepsza niż z dekodera. Właśnie przeszedłem z dekodera NC+ na moduł cam Polsatu. Na dodatek zyskuje się na odbieranym dźwięku na kanałach z DD. Z minusów modułu to kilkusekundowe uwierzytelnianie po każdym włączeniu TV i trzeba sobie zrobić lub ściągnąć gotową listę kanałów, bo jest duży bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić, że po przejściu na moduł jakość lepsza niż z dekodera. Właśnie przeszedłem z dekodera NC+ na moduł cam Polsatu. Na dodatek zyskuje się na odbieranym dźwięku na kanałach z DD. Z minusów modułu to kilkusekundowe uwierzytelnianie po każdym włączeniu TV i trzeba sobie zrobić lub ściągnąć gotową listę kanałów, bo jest duży bałagan.

Jak wygląda te każdorazowe uwierzytelnienie , jakiego producenta masz TV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych TV już tego nie ma bynajmniej u mnie na Sony EX9005 działa szybko i bez jakiś komunikatów. W TV sa wstępnie przygotowane listy operatorów Polsatu , Nki  wystarczy tylko według własnych upodobań poprzestawiać kanały a dla przed jakimś nieprzewidzianym przywracaniem ustawień fabrycznych zgrać na pena .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam moduł cam CP w TV Samsung. Własna lista kanałów (format.scm) zrobiona programem na SamyChan. Na dniach pewnie pojawi się kanał CC Family HD. Stąd pytanie czy jest możliwość dodania go do aktualnej listy, czy cała zabawa w wyszukanie kanału, a następnie układanie od nowa listy zaczyna się od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj programu ChanSort. Robisz referencyjną listę do formatu TXT z aktualnej listy, później skanujesz satelitę z poziomu TV i na nową listę wrzucasz listę referencyjną ze starej - tym sposobem kanały poukładają się same, wrzucisz tylko CC Family HD w odpowiednie miejsce.

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj otrzymałem moduł i próbuję to jakoś skonfigurować... mam problem tego typu że obraz jest złej jakości, widać jakby mnóstwo kwadratowych pikseli jakby była słaba jakość sygnału ale siłę i jakość na pasku mam prawie na max na zielono (jakość ponad 90, siła sygnału 100), jakby klatkował. W czym może być problem? Model telewizora Sharp LC-55CUF8472ES , moduł PCMCIA SCM 05.

Co ciekawe problem dotyczy chyba tylko kanałów kodowanych bo na tych różnych arabskich nie występuje.

---

Problem chyba rozwiązany, zaktualizowało się oprogramowanie w TV i jest dużo lepiej.

---

Dodam jeszcze, że jakość obrazu i dźwięku na duży plus.

Edytowane przez Krzycho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...