Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że te moduły lepiej działają w sprzęcie, który obsługuje tylko zwykłe CI, np. u mnie w Arivie 250 Combo działał bez problemu, a jak byłem u znajomego, żeby wypróbować działanie tego modułu w TV z wbudowanym tunerem satelitarnym to długo trwało przełączanie kanałów, czasem nawet przez 10 sekund był komunikat, że sygnał zakodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam telewizor LG 49UH603V, model 2016. Kilka dni temu wziąłem Cyfrowy Polsat z modułem CAM CI+. Wszystko chodzi dobrze, tylko po każdym włączeniu telewizora uruchamia się uwierzytelnianie modułu CAM CI+ (trwa to szybciej, niż za pierwszym razem), później pojawia się na ekranie komunikat "kanał kodowany". Dopiero po chwili komunikat znika i pojawia się obraz.

Co może być nie tak? 

 

Pozdrawiam.

Ustaw aby TV był wyłączany i włączany na jakimś kanale FTA, wtedy moduł się nie będzie uwierzytelniał .(miałem tak na philipsie)

Edytowane przez sjw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na "Polonia info" oraz Polo TV. Telewizor włącza się bez uwierzytelnienia, lecz przełączenie na kanał kodowany trwa dłużej niż   zwykle.

Na Polsat Doku HD, mimo że to  kanał  niekodowany, moduł CAM musiał  się  uwierzytelnić.

 

Dziękuję za pomoc. Przynajmniej są jakieś postępy. :)

Edytowane przez Barti
Zbędne nadużywanie klawisza spacji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Te typy tak mają. Winne są i moduły i software w TV. Jedno + drugie = problem.

Podpisuję się pod tą opinią. Tak już musi być i moim zdaniem. U mnie na Sony KDL43W809C też włącza się uwierzytelnianie modułu na starcie, ale nie zawsze. Trwa jednak krótko więc nie jest uciążliwe.

Edytowane przez jarek999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam telewizor LG 49UH603V, model 2016. Kilka dni temu wziąłem Cyfrowy Polsat z modułem CAM CI+. Wszystko chodzi dobrze, tylko po każdym włączeniu telewizora uruchamia się uwierzytelnianie modułu CAM CI+ (trwa to szybciej, niż za pierwszym razem), później pojawia się na ekranie komunikat "kanał kodowany". Dopiero po chwili komunikat znika i pojawia się obraz.

Co może być nie tak?

 

Pozdrawiam.

 

Daj sobie spokój z wymianą itp., nic to nie da. Uwierzytelnianie trwa krótko i nie jest aż tak uciążliwe. Mam tak samo w LF652V.

 

gregmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z wymianą itp., nic to nie da. Uwierzytelnianie trwa krótko i nie jest aż tak uciążliwe. Mam tak samo w LF652V.

 

gregmar

 

 

Czytałem na którymś forum (nie mogę w tej chwili sobie przypomnieć, które to było), że po konsultacji z technikiem Cyfrowego Polsatu, który oświadczył, że moduł zaczyna się sypać, wymiana pomogła. Mam LG UH 8507 z modułem CAM Polsatu i takie problemy u mnie nie występują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Jestem w trakcie przedłużania umowy z CP i myslalem o zamianie dekodera na moduł CI+ (tak się to chyba nazywa?).

 

Mam Philipsa PUS6561. Czy będzie to śmigać? Działa tam również pokazywanie informacji co leci w danym momencie? Kanały przełączają się płynnie?

Jaka jest różnica między wersją SCM02 a SCM05?

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Fajnie byłoby mieć 1 pilota, ale boję się, że coś może nie grać, bo nie jest to zbyt rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na moduł jest lepszą opcją niż ich dekodery-wynalazki. Kwestia, czy to będzie idealnie grać z Twoim TV to tego nie wiem. Miałem okazję testować moduł CI+ od CP na tunerze  OCTAGON SF8 i działało to całkiem dobrze (przełączanie kanałów około 2-3 sekundy). SCM02 to chyba starszy moduł CI, a SCM05 to nowszy moduł CI+, jeśli się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCM02 to chyba starszy moduł CI, a SCM05 to nowszy moduł CI+, jeśli się nie mylę.

 

Nie mylisz się. Jest dokładnie tak, jak piszesz. :)

Ja również posiadam moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, korzystam z niego w moim tunerze Ferguson Ariva 202E. Wszystko działa, jak należy. :) Jestem w pełni zadowolony. :) Z pewnością nie zamieniłbym tego modułu na jakikolwiek, nawet najbardziej super i hiper dekoder dedykowany... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od firmware napisanego przez producenta TV. Jeśli chodzi o Philipsa to wg mojej skromnej opinii ma najbardziej skopane oprogramowanie do wyszukiwania i zarządzania listą kanałów. Niektóre egzemplarze zamulają przy przełączaniu programów. Piszę to w odniesieniu do kablówki i moduły CAM z kartą. Jeśli chodzi o Polsat to będzie podobnie. Mając Philipsa zastanowiłbym się 2x nad braniem CI-ka. Chyba, że jest możliwość na próbę i jak coś nie zagra to wymiana na STB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba odpuszczam temat modułu. Nie chce mi sie bawic w odstepywanie od umowy i potem znowu przedluzanie zeby mi wymienili modul z powrotem na dekoder. Z drugiej strony jak mam sie obawiac ze beda problemy, wolno przelaczac sie beda kanaly, albo zrywac sygnal to jednak odpuszczę. Dzięki za opinie Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsunga z modułem to od biedy wszystko jest OK, tylko na samym początku jak się odpali TV to ok 1 minutę startuje, musi się "dogadać" z modułem potem wszytko OK. Tylko,  jak pisali wyżej, przy modułach jest tylko EPG na krótki okres czasu do przodu, max na 48 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś czytałem, że jeśli chodzi o współpracę modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu z telewizorami z wbudowanym tunerem satelitarnym to moduł ten najlepiej współpracuje z telewizorami marki Sony... :roll:

 

 

Rodzice mają w domu LG z modułem CI+ i jakoś nie zauważają jakichkolwiek problemów. Po włączeniu TV uwierzytelnianie modułu i po max. 20-30 sekundach wszystko działa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tuner od operatora to jednak moduł i jakiś tuner (najlepiej na linuxie). Ja wspomniałem o OCTAGON SF8 ,za około 320 złotych mamy całkiem fajny tuner(oczywiście dla niewymagającego) lub jak BARTI wspomniał o FERGUSONIE ARIVA 202E. Co do Fergusonów nie jestem przekonany ,ale rzecz gustu. EPG jest nadawane w sygnale ,a moduł nie ma nic z nim wspólnego

Edytowane przez maly1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niektórzy wybierają moduł by nie mieć żadnego dodatkowego pudełka, a nie tylko z powodu, że pudełko od operatora jest kiepskie...

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...