Skocz do zawartości

Moduł CAM CI / CI+ Polsat Box


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam,

zastanawiam się nad zakupem pakietu cyfrowego polsatu, bez dekodera a jedynie z użyciem modułu CI. Nie wiem czy to istotne, ale aktualnie mieszkam i pracuje w Niemczech. Z uwagi na fakt, że dużo pracuje a w wolnych chwilach chciałbym obejrzeć sobie ciekawe programy, które mnie ominęły chciałbym takowe programy móc nagrywać. Czy korzystając z modułu CI można podłączyć dysk zewnętrzny i nagrywać programy aby móc je później odtworzyć ? Kolejna kwestia, na moim bloku zainstalowane są trzy anteny satelitarne do których mam dostęp. Czy mogę bez posiadania dekodera sprawdzić czy cyfrowy polsat będzie u mnie działał? Poniżej dołączam grafike jak mam ustawioną aktualnie satelite. Przy takim ustawieniu mogę oglądać np. tvp info, tvp polonia, tvs itd.  Mam nadzieję, że jasno wyjaśniłem moje pytania. Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :wink:

 

 

http://uploadfile.pl/pokaz/1092554---bici.html

Edytowane przez nationalsicherheit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nagrania mogą być szyfrowane w DRM, ja raz próbowałem na tunerze Technisat z CI+ moduł zaszyfrował nagrania w DRM i bez włożenia modułu do złącza nie dało się odtworzyć.

A na Arivie 250 Combo nic nie szyfruje bo Ariva ma tylko zwykłe CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to moduł będzie bezpośrednio w TV i nie będzie się tego modułu pozbywał , a to oznacza że nie powinno być problemów z odtwarzaniem nagrań z podłączonego do TV dysku. Miałem w LG LF 850 zarówno moduł CI , a po wymianie na CI+ i  żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że niniejszy wątek tyczy się wyłącznie modułu CAM CI/CI+ Cyfrowego Polsatu.

To nie jest miejsce na dyskusje związane z instalacją anteny satelitarnej, dekodera, ich ustawiania, konfiguracji itp.

Proszę więc trzymać się tutaj właściwego tematu :!: Wszelkie kolejne posty niezwiązane z tematem wątku będą trafiały do Kosza :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Ja mam 2 telewizory z kieszeniami na moduły CAM. Czy można wziąć Multiroom HD z 2 modułami?

 

Nie da się podpisać jednej umowy na dwa moduły i multiroom.

 

Pewnym rozwiązaniem jest za to podpisanie umowy na jeden moduł CI+,CI np. Familijny HD Max czy co cię tam interesuje.

 

Po kilkunastu dniach - tygodniach zaś podpisanie drugiej umowy z następnym modułem CI+,CI z pakietem jaki cię interesuje ze zniżką.

 

Będzie drożej niż w typowej opcji główny dekoder + dekoder multiroom ale będziesz miał za to 2 x moduły do TV

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie jestem pewien, czy w tym wątku widziałem (a chyba widziałem), więc zapytam wprost:

Czy posiadając dekoder główny i jeden multiroom, mogę w punkcie obsługi dokonać zamiany głównego dekodera na moduł CI+?

Gość z obsługi oznajmił, że jest to możliwe tylko, gdy mam jeden (główny) dekoder, bez multiroomu.

To jak to jest?

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mając moduł CAM Cyfrowego Polsatu nie można już mieć przy tym usługi Multiroom.

Wygląda więc na to, że mając już usługę Multiroom i jako urządzenie główne również dekoder dedykowany, nie można już go wymienić na moduł CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to wyczytałem w wątku Multiroom. Tragedia, całkowicie niezrozumiałe jest dla mnie te ich postępowanie...

Tak, czy siak, dziękuję, Barti.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie to było powodem wycofania możliwości wzięcia usługi Multiroom wraz z modułem CAM. Przypuszczam, że ma to związek z samą usługą Multiroom, gdzie prawdopodobnie szykują się zmiany i za jakiś czas nie trzeba będzie już "żonglować" kartami. Wówczas to Multiroom będzie dostępny tylko na dekoderach dedykowanych (ostatnimi czasy po aktualizacji oprogramowania, dekoder Evobox PVR otrzymał opcję "Multiroom", która na dzień dzisiejszy jest jeszcze nieaktywna). Możliwość aktywacji dekodera dodatkowego za pomocą karty z dekodera głównego (bądź też modułu CAM właśnie) zapewne zostanie za jakiś czas wycofana, a moduł CAM nie będzie wówczas spełniał tych wymogów, aby być nadal dostępnym wraz z usługą Multiroom. Tak mi się przynajmniej wydaje, że tak właśnie będzie to wyglądać. :roll:

To tak na marginesie. O samej usłudze Multiroom jest odrębny wątek. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wyświetla się napis "No more capacity of CI", co może być przyczyną i jak to poprawić, żeby moduł działał poprawnie?

Witam, komunikat ten jak sobie przypominam z czasów kiedy miałem Openboxa występował w momencie kiedy się na innym kanale coś nagrywało i moduł był niedostępny aby rozkodować inny kanał, na pewno jest to komunikat z odbiornika a nie z modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów temu był ten sam problem opisywany, o ile dobrze pamiętam ktoś napisał też rozwiązanie.

 

/E: a nie, to jednak Ty pytałeś, odpowiedź była o wyłączeniu pluginów, nieważne.

Edytowane przez Linz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...