Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Mati06 napisał:

Na tą chwilę obecną siła sygnału u mnie to 87%

jakość to 81%

Źle chyba nie ma?

Tutaj masz  przykładowe parametry jakie można osiągnąć na 80-ce i 90-ce.

A tutaj - po wymianie konwertera na dCSS.

Odnoszę wrażenie że Evobox "lubi" konwertery unicable. Niedawno wymieniałem dosyć nowego Televesa na czarnego Inverto dCSS i MER w Evobox PVR poprawił się o 1-1.5 dB

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K63 napisał:

Tutaj masz  przykładowe parametry jakie można osiągnąć na 80-ce i 90-ce.

A tutaj - po wymianie konwertera na dCSS.

Odnoszę wrażenie że Evobox "lubi" konwertery unicable. Niedawno wymieniałem dosyć nowego Televesa na czarnego Inverto dCSS i MER w Evobox PVR poprawił się o 1-1.5 dB

 

A gdzie kupiłeś? 

21 godzin temu, support458 napisał:

Świata nie naprawisz. Ludzi nie zmienisz 😉

Podejrzewam że większa część abonentów CP ma na oko ustawione anteny, zwłaszcza seniorzy i jakoś z tym żyją przez lata, nic nie zmieniają 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Od pewnego czasu mój dysk w Evobox PVR sukcesywnie się zapełniał. Kasowanie nagranych pozycji niewiele dawało. W końcu brakło miejsca na nowe nagrania. 

Po usunięciu sporej części, wolnego miejsca wcale nie przybyło.

Zdecydowałem się zatem na drastyczniejsze środki. Format dysku, a potem również przywrócenie ustawień fabrycznych dekodera.

Niestety zauważyłem, że nadal jest problem. Mam nagrane w sumie 330 minut a dysk pokazuje 71% wolnego miejsca.

W ustawieniach dekodera (informacje o dysku) jest wartość 96% wolnego miejsca (i to uważam za prawdziwą wartość).

Wyłączenie z prądu nie pomaga....

 

Bardzo proszę o poradę co mam robić? Reklamować sprzęt (mam już go na pewno ponad 2 lata).

Z góry dziękuję!

 

7ed0271ef36cf6fa96fabf26ba9b93a9.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 W poście, w którym napisałeś ponad 2 lata temu, że całkowite odłączanie dekodera od prądu może spowodować brak dostępu do wykupionych kanałów, bo tak działają wszystkie dekodery satelitarne i kablowe. Tak jest też w instrukcji obsługi dekodera EVOBOX PVR:

 

Cytat

Dekoder jest częścią systemu do odbioru telewizji kodowanej i jego wyłączenie na dłuższy czas lub systematyczne odłączanie od zasilania (np. na noc) może spowodować problemy z dostępem do płatnej telewizji.

 

A dekodery naziemne to mogą być wyłączane z prądu, bo nie są częścią systemu telewizji kodowanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie i tak nie ma co narzekać bo dekoder jest dobry. Użytkuję juz go od około dwóch lat i nic aż takiego z nim się nie działo. Porównując do PVR700 to jest skok milowy. Tam to było dopiero problemów, co drugie nagranie czarne i problemy z pracą  diseqt hotbird- astra.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2021 o 00:42, czytnik napisał:

Wystarczyło poczytać kilka stron wstecz.

Dziękuję za informację. 

Przyznam się, że przed napisaniem postu starałem się znaleźć przyczynę, ale wujek google jedynie nakierował mnie na problemy z głośnym dyskiem. Widać źle dobierałem słowa kluczowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2021 o 10:09, Adam.kaslewicz napisał:

@support458 W poście, w którym napisałeś ponad 2 lata temu, że całkowite odłączanie dekodera od prądu może spowodować brak dostępu do wykupionych kanałów, bo tak działają wszystkie dekodery satelitarne i kablowe. Tak jest też w instrukcji obsługi dekodera EVOBOX PVR:

 

 

A dekodery naziemne to mogą być wyłączane z prądu, bo nie są częścią systemu telewizji kodowanej?

 

Dekodery naziemne mają inny system kodowania w stosunku do Evobox PVR, ale również dłuższe odłączanie dekodera od prądu może powodować brak możliwości korzystania z oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc. Od pewnego czasu dekoder sam się wyłącza by za chwilę sam się włączyć, czasami po wyłączeniu telewizora i dekodera sprzęt załącza się sam w nocy. Pomocy co się dzieje? Na infolinię poradzili doprowadzenie dekodera do ustawień fabrycznych, ale nic to nie pomogło 😪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jerzykowski napisał:

Dla pewności wyciąg baterie z pilota od dekodera i zobacz czy się też będzie tak działo. Bo może byc że pilot świruje i sam włacza i wyłącza dekoder.

Przy wyciągniętych bateriach dzieje się tak samo, najśmieszniejsze jest to, że kilka lat nic się nie działo, może faktycznie dekoder do wymiany😪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...