Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Tomek 2019 napisał:

Witam czy jest taka możliwość żebym nagrał coś do tyłu jeśli nie zmieniałem kanału czy jest coś takiego jak zapisywanie w buforze? Czy coś podobnego. 

@Adam 64 Nie mąć mu- @Tomek 2019 jeśli nie zmienisz oglądanego kanału a wciśniesz przycisk NAGRAJ to materiał zostanie nagrany od momentu w którym zacząłeś oglądać dany kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z nagrywaniem. Nie nagrywają się całe np. filmy. Mimo ustawienia nagrywania o czasie nagranie zaczyna się dobrze ale kończy nagrywanie 10,15 nawet 30min przed końcem programu. Ustawienia fabryczne nie pomogły. Resety też nie. Po ustawieniach fabrycznych miałem nielada problem żeby ustawić dekoder ponieważ obraz migał tak że nie byłem wstanie przeczytać co wyświetla. Musiałem nagrywać obraz telefonem i klatka po klatce odtwarzać żeby trafić w to migniecie obrazy. I w ciemno pilotem ustawiałem dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, OlafS napisał:

@Adam 64 Nie mąć mu- @Tomek 2019 jeśli nie zmienisz oglądanego kanału a wciśniesz przycisk NAGRAJ to materiał zostanie nagrany od momentu w którym zacząłeś oglądać dany kanał.

Tak ale przy nagraniu tak jak piszesz nie będzie mógł już przełączyć później kanału i oglądać coś innego . A pozatym  będzie musiał ręcznie go wyłączyć a w przypadku zaplanowania czasowego jak pisałem już go ten temat nie obchodzi nagra się to co będzie chciał. A w przypadku jakim ty opisujesz nawet przypadkowe naciśniecie jakiego kolwiek przycisku na pilocie przycisku może  skończyć mu nagranie i pa pa. 

Już raz się tak wmanewrowałem tylko przestawiłem pilot i zrobiło się niechcący pa pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 64 napisał:

A w przypadku jakim ty opisujesz nawet przypadkowe naciśniecie jakiego kolwiek przycisku na pilocie przycisku może  skończyć mu nagranie i pa pa

Już raz się tak wmanewrowałem tylko przestawiłem pilot i zrobiło się niechcący pa pa

Dziwne- ja nawet czasami celowo zmieniam kanał by naganie było od monumentu do którego oglądałem, ale jeśli tego nie zrobię to jest od początku oglądania  i nagrywa do końca danej pozycji, mogę mieszać pilotem i kanałami do oporu(oczywiście oprócz ustawień)

Edytowane przez OlafS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OlafS napisał:

Dziwne- ja nawet czasami celowo zmieniam kanał by naganie było od monumentu do którego oglądałem, ale jeśli tego nie zrobię to jest od początku oglądania  i nagrywa do końca danej pozycji, mogę mieszać pilotem i kanałami do oporu(oczywiście oprócz ustawień)

A to ciekawe bo właśnie przed chwilą sprawdzałem i wystarczyło zmienić kanał i nagranie się zatrzymywało, ale pewnie cześć tunerów tak ma bo już się spotkaliśmy że niektóre tunery nieco inaczej reagują. Nie mniej jednak nagranie czasowe wg mnie jest wygodniejsze bo nie trzeba już o niczym pamiętać. Ale zapewne jest to sprawa gustu, cześć ludzi przecież w ogóle nie używa tego odbiornika do nagrania czasowego bo jest to dla nich zbyt skomplikowane!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz oglądam jakiś program ,,nie planowałem nagrywać " np polsat i telewizor jest włączony wychodzę z pokoju wracam po godzinie widzę fajny ten program chciałbym  nagrać i obejrzeć a tu pech nie zgadza się z EPG rozbite na dwie pozycje(co często się tak zdarza) a w rzeczywistości jest jeden długi program wciskam czerwony przycisk nagraj i tylko nagrywa od momentu tego drugiego programu na EPG. Wcześniej na innych tunerach nagrywało całość od momentu przełączenia kanału czyli od momentu przełączenia na np.polsat po przełączeniu na tvp nagrywało od momentu przełączenia na tvp i to było fajne .Czyli miało to w jakieś pamięci od czasu przełączenia kanału.Z nagrywania czasowego korzystam to nie problem 

Edytowane przez Tomek 2019
dopisana treść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek 2019 napisał:

Jeszcze raz oglądam jakiś program ,,nie planowałem nagrywać " np polsat i telewizor jest włączony wychodzę z pokoju wracam po godzinie widzę fajny ten program chciałbym  nagrać i obejrzeć a tu pech nie zgadza się z EPG rozbite na dwie pozycje(co często się tak zdarza) a w rzeczywistości jest jeden długi program wciskam czerwony przycisk nagraj i tylko nagrywa od momentu tego drugiego programu na EPG.....

Dlatego moja metoda z nagrywaniem czasowym które opisałem powyżej sprawdza się zawsze.

Edytowane przez Adam 64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość zrobienia backupu listy (i kolejności) ulubionych kanałów?

 

Ostatnio dwukrotnie próbując usunąć nagrany program usuwałem pomyłkowo (nie wiem jak) całą listę ulubionych kanałów. Odtworzenie zajmuje dobrze ponad godzinę, o nerwach nie wspomnę. A może jest inna opcja zabezpieczenia listy ulubionych?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tomek 2019 napisał:

Jeszcze raz oglądam jakiś program ,,nie planowałem nagryw " np polsat i telewizor jest włączony wychodzę z pokoju wracam po godzinie widzę fajny ten program chciałbym  nagrać i obejrzeć a tu pech nie zgadza się z EPG rozbite na dwie pozycje(co często się tak zdarza) a w rzeczywistości jest jeden długi program wciskam czerwony przycisk nagraj i tylko nagrywa od momentu tego drugiego programu na EPG. Wcześniej na innych tunerach nagrywało całość od momentu przełączenia kanału czyli od momentu przełączenia na np.polsat po przełączeniu na tvp nagrywało od momentu przełączenia na tvp i to było fajne .Czyli miało to w jakieś pamięci od czasu przełączenia kanału.Z nagrywania czasowego korzystam to nie problem 

W kwestii EPG, proszę o przywrócenie ustawień fabrycznych i weryfikację, czy sytuacja nadal występuje. 

W dniu 3.11.2019 o 11:00, Lotnik napisał:

Witam. Mam problem z nagrywaniem. Nie nagrywają się całe np. filmy. Mimo ustawienia nagrywania o czasie nagranie zaczyna się dobrze ale kończy nagrywanie 10,15 nawet 30min przed końcem programu. Ustawienia fabryczne nie pomogły. Resety też nie. Po ustawieniach fabrycznych miałem nielada problem żeby ustawić dekoder ponieważ obraz migał tak że nie byłem wstanie przeczytać co wyświetla. Musiałem nagrywać obraz telefonem i klatka po klatce odtwarzać żeby trafić w to migniecie obrazy. I w ciemno pilotem ustawiałem dekoder.

Witam. W takim wypadku proszę o udanie się do najbliższego punktu Cyfrowego Polsatu: https://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/gdzie-kupic.cp w celu diagnostyki sprzętu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 11:00, Lotnik napisał:

Witam. Mam problem z nagrywaniem. Nie nagrywają się całe np. filmy. Mimo ustawienia nagrywania o czasie nagranie zaczyna się dobrze ale kończy nagrywanie 10,15 nawet 30min przed końcem programu.

Wejdź na pilocie w Ustawienia (na dole pilota z lewej strony) i wybierz - Ustawienia użytkownika i tam wybierz Zakończ nagrywanie i ustaw jak długo dekoder ma nagrywać po zaplanowanym nagrywaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko nie wiem jaki czas tam ustawić. Zawsze kończy inaczej. Albo nagra niecały film, albo nagra X min następnego programu. Więc nie mam jak trafić w zakończenie nagrywania. Dla przykładu, ustawie 10min po, a i tak nie nagra calego, lub nagra 20 min kolejnego programu. Owszem mogę ustawić wiecej, ale jaki ma to sens by nagrywało godzinę czegoś innego. Chyba nie będzie innej opcji i pojadę do salonu. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione 10 minut po zakończeniu nagrania. Z tym, że mnie nie przeszkadza, że nagra mi więcej. Ważne żeby nagrało mi się to, co chcę. Obejrzę co mam obejrzeć i kasuję nagranie.

A nagrywasz z EPG czy ustawiasz nagrywanie ręcznie?

Natomiast nie przywracałam ustawień fabrycznych więc migającego obrazu nie mam - na razie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...