Jump to content
Misiek.

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

Recommended Posts

Nagrywanie poprzez EPG w Evoboxie moim zdaniem, jest beznadziejne. Ja jak nagrywam przez EPG (bo mi się nie chce programować ręcznie) to bardzo często programuje jeszcze kolejny program, po tym na którym mi zależy, ponieważ właśnie brakuje końca pierwszego nagrania. Ma to miejsce zwłaszcza przy transmisjach sportowych na żywo.

Nagrywaj ręcznie i nie powinno być problemu. Robi się to tak:

Naciskasz prawy przycisk przy przycisku OK - wybierasz Nagraj według czasu (wchodzisz w to) i ustawiasz jak Ci pasuje. Zawsze dołóż do nagrania trochę minut, bo przez reklamy może nie nagrać się do końca.

• Thanks 1

Godzinę temu, stef63 napisał:

Nagrywanie poprzez EPG w Evoboxie moim zdaniem, jest beznadziejne.

Co ty z brednie wciskasz :?: ja z EPG nagrywam 99,95 % nagrań, ustawione mam +5 min. i to tylko ze względu że dla nadawcy reklamy są ważniejsze i rzadko który zaczyna się w momencie wybicia planowanej godziny, niezależnie czy kliknę nagranie za pół godziny czy za tydzień wszystko jest tak jak być powinno(chyba że nadawca coś w międzyczasie namiesza, ale to sporadyczne i na pewno nie wina EPG), bardzo często mam w tygodniu nawet kilkanaście pozycji zaplanowanych- także typu "nagraj sezon", bywają momenty że 3 kanały nagrywają się jednocześnie.

• Upvote 2

10 minut temu, OlafS napisał:

Co ty z brednie wciskasz :?: ja z EPG nagrywam 99,95 % nagrań, ...

Jest beznadziejne zwłaszcza jak się nagrywa transmisje sportowe na żywo. Jak się transmisja przeciąga (mecz na żywo), to trzeba nagrać kolejną pozycję na EPG (albo z EPG, albo nacisnąć czerwony przycisk).

Ja przedtem miałam ESI-88 i tam nagrywanie bezpośrednio czerwonym przyciskiem było lepsze. Bo przez pierwsze kliknięcie nagrywało się pół godziny, drugie naciśnięcie - godzina, itd. A tutaj jak w trakcie transmisji wcześniej nienagrywanej nacisnę czerwony przycisk, to nagra mi się tylko tyle ile nadawca zaplanował w EPG w efekcie czego ileś razy mi się nie nagrało to co chciałam. Bo trzeba zaglądać ciągle na EPG do kiedy tam jest zaplanowany przez nadawcę program.

A przy okazji oświeć mnie co znaczą te turkusowe strzałki przy programach jak się wchodzi w EPG.

Przy jednych (audycjach, programach ) są, a przy innych nie ma.

• Thanks 1

28 minut temu, stef63 napisał:

Jest beznadziejne zwłaszcza jak się nagrywa transmisje sportowe na żywo

No to masz problem, którego ja nigdy miał nie będę- spot oglądam tylko na żywo- albo wcale, tak że ta dziedzina telewizyjna u mnie na dysku na pewno nie zagości- jak jest "po ptokach" to wystarczy mi ze poznam wynik.

ESI znam- faktycznie z tamta funkcją czerwonego guzika było fajnie i długo mi tego w Evoboxie brakowało- ty też przywykniesz,

ale dość pier/dołów bo się offtop robi.

Dziś nie nagrało mi 2 pozycji zaplanowanych w ubiegłym tygodniu. Podczas gdy włączyłem na drugą z tych pozycji zauważyłem, że nie nagrywa. Po prostu zniknęło z zaplanowanych nagrań.

Edited by sebap

Pisałem o tym wcześniej. Mi zniknęło zaplanowane nagranie w piątek. Jedyna rada jaką dostaniesz, to udaj się do Autoryzowanego Punktu Sprzedaży w celu sprawdzenia poprawności działania sprzętu 😉

Przeszedłem jakiś czas temu z NC+ z nadzieją, że ten dekoder jest dużo lepszy od konkurencji, ale grubo się pomyliłem. Soft 3.2.0 na chwilę obecną tragedia. 

• Confused 1

A co dokladnie Cie wku!!! w tym dekoderze . Szrot nawet w 4K z PC+ w porownaniu do leciwego juz PVR Evobox nie ma co startowac !! Sorry 

• Haha 1

No ale jak widać jedni maja problem z softem a inni nie , zresztą nawet soft nie jest tak zcrappowany jak w encepence !! najwidoczniej pseudo premium w cztery ka zawrocilo userowi w glowie , ale o gustach i nawykach winno sie nie dyskutowac - kwestia nastawienia i nie doszukiwania sie syfu gdzie nie ma go wiecej niz w konkurencji ! :) 

• Haha 1

Rożnica jest taka, że dekoder 4K produkcji ADB bo tylko z nim są problemy jest na rynku od kilku tygodni. Wygląda więc to na typowe problemy wieku dziecięcego które zostaną pewnie rozwiązane najbliższą aktualizacja. Natomiast Evobox jest na rynku dobre kilka lat.Po takim okresie soft powinien być w nim wypucowany a tu mamy problemy z nagrywaniem czyli podstawową funkcją dekodera PVR.

• Confused 1
  • Upvote 1

Ja mam ten dekoder jakoś od roku i wcale na niego nie narzekam. Bardzo często na nim nagrywam, praktycznie codziennie. I nic się nie dzieje żeby czegoś nie nagrało. Nieraz mam wrażenie że niektórzy to tylko siedzą od rana do wieczora bawiąc się pilotem i wyszukujących co nie działa jak należy.  

Ja mam od 2ch lat i zero problemow,Jakos szczesliwie urodzony chyba jestem.Pzdr

• Upvote 1

Jak dla mnie soft w Evobox PVR jest za bardzo przekombinowany, te wszystkie przejścia itd. W encepence mam proste menu, prosty katalog nagranych plików. Prostota jest dla mnie najważniejsza.

Jeśli się go opanuje a myślę że poziom perfekcyjny to góra tydzień max 2 to obsługa jest prostsza od budowy cepa, fajne jest to że w poszczególne aplikacje można wejść na różne sposoby często "na skróty" ale trzeba chcieć poznać jego możliwości a nie tylko używać 3-4 klawiszy pilota.

• Upvote 1

Czy można na tym dekoderze uzyskać kanał eleven sport 1 w 4k? Bo niby juz jest ten kanal w takiej jakości

• Haha 3
  • Confused 1

28 minut temu, Azazell napisał:

Czy można na tym dekoderze uzyskać kanał eleven sport 1 w 4k?

Oczywiście że można, podobnie jak jeszcze kilka innych na satelicie... ale jest mały problem- otóż jak sam zauważyłeś to ten i jemu podobne są w 4K a dekoder ma taki paskudny feler że nic powyżej Super HD nie strawi :( a jak nie strawi to i nie wypluje 😂

• Haha 2

U mnie dziś dekoder zgłosił że aktualizacja jest dostępna dla dekodera, jednak już na ekranie instalacji ma problem z pobraniem aktualizacji, wywala błędy (np. błąd wyszukiwania pamięci USB (??) Po czym wywala komunikat, że aktualizacja nieudana i uruchamia się ponownie. Po jakimś czasie znowu pojawia się komunikat o aktualizacji i robi się powtórka z rozrywki. Miał ktoś taką sytuację? Obecna wersja oprogramowania to 3.2.0

• Sad 1