Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niech na przyszłość ci technicy CP, nie tworzą oprogramowania w sezonie ogórkowym, bo marnie im to wychodzi.?☹️ Przed ostatnią aktualizacją dekoder śmigał aż miło, a teraz obraz często znika, zostaje sam dźwięk czasami się wiesza, trudno wznowić  nagranie.? Goście pewnie tworzyli ten soft siedząc na plaży, stąd takie niedoróbki.???

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BizzareX napisał:

Niech na przyszłość ci technicy CP, nie tworzą oprogramowania w sezonie ogórkowym, bo marnie im to wychodzi.?☹️ Przed ostatnią aktualizacją dekoder śmigał aż miło, a teraz obraz często znika, zostaje sam dźwięk czasami się wiesza, trudno wznowić  nagranie.? Goście pewnie tworzyli ten soft siedząc na plaży, stąd takie niedoróbki.???

Proszę, zweryfikuj sytuację po przywróceniu ustawień fabrycznych. Jeśli nie ulegnie ona zmianie, udaj się do najbliższego punktu Cyfrowego Polsatu w celu przeprowadzenia diagnostyki i ewentualnej wymiany dekodera na nowy. Spójrz tutaj: https://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/gdzie-kupic.cp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni nie mam żadnego kanału oprócz TVP INFO, błędy jakie wyświetlane są na ekranie są następujące: 1). Błąd odczytu, Nieobsługiwany format obrazu.  2). Karta jest niepoprawnie zainstalowana lub uszkodzona, Błąd karty (01)  i  3). Tego kanału nie ma w twoim abonamencie. Dwa razy łączyłem się z COK  otrzymałem dwa razy pomoc włącznie  z przywróceniem ustawień domyślnych dwa razy zapewniano mnie że za max 3 godziny wrócą wszystkie kanały po 12 godzinach nie ma nic dalej. Sygnał z anteny jest na poziomie 70% i 97%. Nadmienię tylko że cały sprzęt był przez tydzień odłączony od prądu i sieci jedna z pań z COK sugerowała nawet że to mogło być przyczyną rozkodowania karty dekodera. Proszę o jakąkolwiek podpowiedź w temacie. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, koalaxp napisał:

Od 2 dni nie mam żadnego kanału oprócz TVP INFO, błędy jakie wyświetlane są na ekranie są następujące: 1). Błąd odczytu, Nieobsługiwany format obrazu.  2). Karta jest niepoprawnie zainstalowana lub uszkodzona, Błąd karty (01)  i  3). Tego kanału nie ma w twoim abonamencie. Dwa razy łączyłem się z COK  otrzymałem dwa razy pomoc włącznie  z przywróceniem ustawień domyślnych dwa razy zapewniano mnie że za max 3 godziny wrócą wszystkie kanały po 12 godzinach nie ma nic dalej. Sygnał z anteny jest na poziomie 70% i 97%. Nadmienię tylko że cały sprzęt był przez tydzień odłączony od prądu i sieci jedna z pań z COK sugerowała nawet że to mogło być przyczyną rozkodowania karty dekodera. Proszę o jakąkolwiek podpowiedź w temacie. Dzięki.

Witam. Jeśli mimo wykonania powyższych czynności niedogodności nadal mają miejsce, w tym przypadku należy udać się do najbliższego punktu Cyfrowego Polsatu w celu diagnostyki sprzętu.

 

14 godzin temu, arczi1280 napisał:

Widzę, że jedna rada specjalisty to wymiana dekodera, lub przywrócenie ustawień fabrycznych. Naprawdę nie widzicie błędów po waszych aktualizacjach? 

Tutaj nie jestem w stanie zweryfikować, co dokładnie jest przyczyną, dlatego jeśli wykonanie powyższej czynności nie przeniesie rezultatu, zalecam wizytę w punkcie, gdzie konsultant dokona diagnostyki. Jeżeli pojawiające się błędy są wynikiem aktualizacji, to będą one poprawiane sukcesywnie wraz z udostępnieniem kolejnych.

3 godziny temu, MiM napisał:

Połączyłem kablem sieciowym Evobox PVR z FunBox 2.0 ponieważ chcę mieć możliwość oglądania zdjęć i słuchania muzyki nagranych na dysk podłączony do FunBoxa. Niestety Evobox nie widzi urządzenia FunBox.

Czy można to jakoś udrożnić?

Nie ma możliwości takiej konfiguracji.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w punkcie CP, bez żadnego dziamganie Pani wymieniła dekoder wraz z kartą na nowy. Zainstalowałem w domu i po 2 godzinach miałem wszystko ( oprócz nagrań na dysku). Być może źle zrobiłem że od razu gdy uaktywnił się dekoder i poprosił o instalację nowego oprogramowania  nacisnąłem OK. Bo jeżeli to ono uszkodziło poprzedni ? ale poczekamy zobaczymy, na razie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ... planuje zmienic konwerter na UNICABLE tak by wykorzytac lepiej w koncu ten dekoder , a jednoczesnie chce podlaczyc dekoder do multiroom ... co powinienem kupic bo troche tych unicable jest ... sorry jesli jest na forum , nie znalazlem 

Edytowane przez patryszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie ostatnio też mam spore problemy z tym dekoderem. Co trochę wyskakuje brak sygnału, albo nieobsługiwany format video. Co do braku sygnału, to na pewno jest. Bo wystarczy czasem nawet motyw z przeskoczeniem o kanał w górę i powrót na ten na którym tego sygnału niby nie było, aby się okazało, że jednak kanał normalnie działa. Czasami jak się zwiesi to praktycznie na każdym kanale jest komunikat o braku sygnału naprzemiennie z nieobsługiwanym formatem video. Jest to bardzo irytujące. Myślę, że powinno być coś z tym zrobione. Bronię się od resetu bo szkoda mi nagrań, ale widzę, że chyba nie będzie wyjścia, skoro korzystanie z waszych usług jest w tym momencie mocno utrudnione, wręcz niemożliwe.. 

Edytowane przez dawid5283007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, patryszq napisał:

Hej ... planuje zmienic konwerter na UNICABLE tak by wykorzytac lepiej w koncu ten dekoder , a jednoczesnie chce podlaczyc dekoder do multiroom ... co powinienem kupic bo troche tych unicable jest ... sorry jesli jest na forum , nie znalazlem 

Idź do punktu CP z umową i tam masz napisane, że w ciągu 18 miesięcy od zawarcia umowy możesz na preferencyjnych warunkach dokupić konwerter uni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ozzy666 napisał:

@patryszq
Kup ten: https://hollex.pl/konwerter-unicable-twin-inverto-idlu-qudl42-unr2l-1pp-p-491.html

Złote wyjście do Evoboxa PVR a srebrne dla multiroom.

Tylko kolega w poście pisze, że podłącza Evo + MR, a w sygnaturze ma, że posiada Evo + 3xMR, więc jeśli chce podłączyć 3 MR to ten konwerter nie byłby dobry... @patryszq ile tych dekoderów w końcu podłączasz i jakich?

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozzy666 Spokojnie, ja sam nie wiem jak to rozumieć, bo z postu wynika, że kolega chce Evo+1xMR, a z sygnatury, że Evo+3xMR, także czekamy na jego odpowiedź :)

W razie gdyby chciał kupić ten Polsatowy (tzn. ten, który proponuje Polsat :D), to pomysł @bigi1966 jest bardzo dobry

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej dziękuje za odzew ... finalnie mam evobox pvr i jak w sygnaturze HD 5500s do multiroomu i tylko te dwa chcę podłączyć do anteny z konwerterem unicable , kolejne 2 dekodery do mr mam pod inna antena sat bo tam mam konwerter z zezem na Astre . 

 

Czyli ten co mi podlinkowaliście będzie " najlepszy " ? 

Czyli złota końcówka od konwertera kablem do Evobox PVR ,  srebrne kabel od konwertera do dekodera do MR ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten będzie najlepszy.

Dokładnie tak jak mówisz, złota końcówka do Evobox PVR na złącze "1", srebrne do HD5500s. Skorzystaj z rady @bigi1966 i idź do punktu CP, mając z nimi umowę kupisz go taniej. Nie pamiętam w tym momencie ile kosztuje w takim układzie, ale gdzieś koło 50-70 zł chyba lub jeśli masz starą umowę to cały zestaw antenowy z tym konwerterem kosztuje 129 zł, co też opłaca się bardziej.

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...