Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanko:

Czeu po sprawdzeniu siły sygnału na danym kanale ( przytrzymanie przycisku info) czasami  plansza informacyjna wyświetla, że dany kanał hmm "używa" wejścia sat 1 a casami sat2 ??

Myślałem że podpięcie dwóch przewodów z tym samym sygnałem (jak jest  w moim przypadku - quad i multiswitch)  jest tylko po to by wykorzystać w pełni opcje Evoboxa pvr - oglądanie i nagrywanie w tym czasie czegoś innego ?

I czemu często sygnał wejściowy sat1 jest dużo gorszy (lub odwrotnie) niż sat 2 ? 

 

Pozdrawiam :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. W Evoboxie PVR, wejście SAT2 jest wykorzystywane w przypadku instalacji dwuprzewodowej z konwerterem Uniwersalnym. Wykorzystując model typu Twin (podwójny), który dostarcza sygnał z anteny dwoma kablami (wejście SAT 1 i SAT 2), nie otrzymasz gwarancji poprawnego działania wszystkich funkcji. Informacje o tym dostępne są w instrukcji obsługi.
Rekomendowanym przez nas konwerterem jest Unicable. Wówczas należy wybrać wyłącznie SAT 1. Umożliwi to również korzystanie ze wszystkich funkcjonalności Evoboxa PVR.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Witaj. W Evoboxie PVR, wejście SAT2 jest wykorzystywane w przypadku instalacji dwuprzewodowej z konwerterem Uniwersalnym. Wykorzystując model typu Twin (podwójny), który dostarcza sygnał z anteny dwoma kablami (wejście SAT 1 i SAT 2), nie otrzymasz gwarancji poprawnego działania wszystkich funkcji. Informacje o tym dostępne są w instrukcji obsługi.
Rekomendowanym przez nas konwerterem jest Unicable. Wówczas należy wybrać wyłącznie SAT 1. Umożliwi to również korzystanie ze wszystkich funkcjonalności Evoboxa PVR.

 

Tak mam konfiguracje pod konwerter uniwersalny

Ok rozumiem a od czego zalezy , że dany kanał "wykorzystuje" sat 1 albo sat 2 ??

Edytowane przez qwertyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, qwertyz napisał:

od czego zalezy , że dany kanał "wykorzystuje" sat 1 albo sat 2 ??

Dekoder wtedy, gdy nie nagrywa programu, stara się optymalizować czas przelaczania kanałow i dostraja nieuzywaną w danym momencie glowice do kolejnego kanalu na liscie wymagajacego zmiany transpondera. Jak sie wcisnie P+ to czas przelaczenia jest prawie natychmiastowy.  Po przelaczeniu sytuacja sie odwraca i glowice zamienia sie funkcjami.

 

W unicable tez tak sie dzieje tylko wysterowywany jest konwerter na odrebnych czestotliwosciach posrednich. Poniewaz sa 4 takie pasma w unicable I, to 1 gra kanal bieżacy, 2 sa tunowane do dwoch kolejnych kanalow na liscie +1 i +2, a jedno jest tunowane do kanalu poprzedniego -1.

Edytowane przez hupatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, be_cool8812 napisał:

tez tak macie ze nie w kazdym programie jest opcja 'nagraj serie' albo 'nagraj odcinki'?jedyna opcja jest czasem 'nagraj wg czasu' i ustawiam na nieakonczona liczbe nagran i powtarzanoe co dziennie to nagrywanie ustawi sie na dwa dni do przodu tylko, na trzeci dzien juz sie nie nagrywa


Potwierdzamy wpis użytkownika @OlafS. Nie jest to zależne od dekodera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek od początku, ale zanim przeczytam te wszystkie strony minie sporo czasu, a problem mam teraz i wkurza mnie to, a mianowicie: oglądam jakiś program (różne kanały np. Polsat News (Skandaliści) i są napisy. Jak skasować te napisy? Chcę mieć tylko głos. Wybieram na pilocie Opcje (Język) - NAPISY naciskam ok pisze polski/txt pod spodem wyłączone. A napisy dalej są. Jak wyłączyć te [beep]ne napisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, stefan85 napisał:

Witam, zauważyłem że od kilku dni w EVOBOX PVR jak przełączam z kanału na kanał to słychać dźwięk a obraz pojawia dopiero po kilku sekundach od przełączania kanału i związku z tym mam pytanie czy to jest normalne?

Witaj. Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne i zweryfikuj sytuację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arczi1280 napisał:

Czy ustawienia fabryczne kasują listę zaplanowanych nagrań? 

Tak, zostanie to skasowane. Jeżeli w pozycji ,,USUŃ NAGRANIA I DANE'' pozostawisz opcje „NIE”, dekoder zachowa wszystkie zapisane nagrania oraz listy ulubionych kanałów.

1 godzinę temu, sebap napisał:

Tak, na wszystkich kanałach.

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne sprzętu i zweryfikuj, czy nadal sytuacja występuje. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...