Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem potestować DLNA. Zainstalowałem na komórce Bubble UPnPserwer. Pobawiłem się, po czym odinstalowałem. Ale pozostał problem. Dekoder nadal ma na liście ten serwer. I nie wiem, jak go wyrzucić nie przywracając ustawień domyślnych.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: czy już wszystkie Evoboksy dostały aktualizację? Bo mój jeszcze nie ma.

Jaką masz wersję oprogramowania w menu Ustawienia / Informacje / Dostęp warunkowy ?

 

Powinny już wszystkie mieć.

@support: a co z symbolem wyciszenia po wyłączeniu dźwięku? Będzie znikał po paru minutach w kolejnej wersji?

Jest zaplanowane.

 

Chciałem potestować DLNA. Zainstalowałem na komórce Bubble UPnPserwer. Pobawiłem się, po czym odinstalowałem. Ale pozostał problem. Dekoder nadal ma na liście ten serwer. I nie wiem, jak go wyrzucić nie przywracając ustawień domyślnych.

Najpierw sprawdź, czy zniknie po odłączeniu komórki od sieci Wi-Fi. Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy PulsHD jest już dodany do listy programów? Nie mogąc go znaleźć (na 84 jest PulsSD) skorzystałem z podpowiedzi zamieszczonej pod artykułem https://satkurier.pl/news/152667/tv-puls-hd-juz-nadaje-w-nc-i-cyfrowym-polsacie-akt.html, czyli wyszukałem ręcznie. Znalazł go, jest na pozycji 1013, ale nie odbiera. Może jakaś podpowiedź?

 

Trzeci dzień testuję i korzystam z nowego oprogramowania. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w jego przygotowaniu i wprowadzeniu. Było warto poczekać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy PulsHD jest już dodany do listy programów? Nie mogąc go znaleźć (na 84 jest PulsSD) skorzystałem z podpowiedzi zamieszczonej pod artykułem https://satkurier.pl/news/152667/tv-puls-hd-juz-nadaje-w-nc-i-cyfrowym-polsacie-akt.html, czyli wyszukałem ręcznie. Znalazł go, jest na pozycji 1013, ale nie odbiera. Może jakaś podpowiedź?

 

Kanał TV Puls HD, podobnie jak wersja SD, jest kodowany. Z tego, co tu wcześniej pisano w niniejszym wątku, Evobox nie potrafi zdekodować kanału ręcznie dodanego, który znajduje się poza oficjalną listą kanałów przygotowywaną przez Cyfrowy Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota z tym nowym oprogramowaniem. Znalazłem małego buga (proszę, niech ktoś sprawdzi, czy też tak ma, czy tylko ja). Przy odtwarzaniu filmu z dysku zewnętrznego i przerwaniu oglądania, przy powrocie do filmu i chęci odtwarzania od momentu przerwania, czyli opcja "wznów od ....." powoduje powtórne wyświetlenie menu z opcją "wznów od......" i dopiero za tym drugim razem zaczyna odtwarzać film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Szkoda,że w nowym sofcie nie ma dalej możliwości wyłączania klatek podglądu nagranych programów. Przy oglądaniu sportu np. tenisa,podczas przewijania przerw między gemami trudno nie zorientować się co się będzie działo w meczu w najbliższych minutach...Idea oglądania meczu bez znania wyniku,w tym przypadku nie ma racji bytu.Już mnie łapa boli od zasłaniania tego paska z klatkami podglądu  :sciana:

 

2) Aby oglądać film z napisami przez USB trzeba za każdym razem go włączyć,następnie jeśli nie chce się przegapić wstępnych napisów i dialogów,od razu zrobić pauzę i dopiero w dostępnych opcjach wybrać włączenie napisów.I tak w kółko przy każdym filmie.Powinna być opcja wyboru dostępna po wejściu do folderu ogólnego,Wideo,wtedy po jednorazowym wyborze obowiązywałaby przy odtwarzaniu każdego filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Szkoda,że w nowym sofcie nie ma dalej możliwości wyłączania klatek podglądu nagranych programów. Przy oglądaniu sportu np. tenisa,podczas przewijania przerw między gemami trudno nie zorientować się co się będzie działo w meczu w najbliższych minutach...Idea oglądania meczu bez znania wyniku,w tym przypadku nie ma racji bytu.Już mnie łapa boli od zasłaniania tego paska z klatkami podglądu  :sciana:

 

 

Podzielam to zdanie. Powinno to być schowane. I tutaj faktycznie mogliby dodać jeszcze jeden klik np. na dół, żeby odsłonić te klatki podglądu. Powinni tam jeszcze umieścić pięciominutowe skoki w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super  aktualizacja, itd., ale czemu zamiast logotypów poszczególnych kanałów mam szare plansze, a na nich żółte napisy kanałów?

Podłączyłem dysk 250 GB i wyświetlają mi się zdjęcia, a nie foldery.

Edytowane przez Barti
Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień dekoder w APS, nowsze są cichsze. Nikt nie obiecywał, że aktualizacja wyłączy obsługę dysku. :wink:

Dysk musi być okresowo wybudzany, aby wykonać zaplanowane systemowe operacje. Było już o tym pisane dziesiąki razy.


Po aktualizacji oprogramowania, gdy dekoder przechodzi w stan czuwania, dysk wyłącza się w inny sposób, niż dotychczas. Tzn. słychać dość głośny pisk, a wcześniej tego nie było. Czy tak ma być i nie przejmować się tym?

Teraz dysk jest całkowicie odłączany od prądu stąd efekt. Dzięki temu w stanie uśpienia powinno być ciszej.

Nie należy się tym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Chciałem podłączyć internet do dekodera poprzez kabel, ale dekoder nie chce się połączyć z internetem. To jest wina kabla, czy dekodera?

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy na tym kablu inne urządzenie podłączysz, bo dekoder powinien natychmiast się połączyć. Mój robi to błyskawicznie, nawet bez hasła łączy się z routerem. :)

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień dekoder w APS, nowsze są cichsze. Nikt nie obiecywał, że aktualizacja wyłączy obsługę dysku. :wink:

Dysk musi być okresowo wybudzany, aby wykonać zaplanowane systemowe operacje. Było już o tym pisane dziesiąki razy.

Okresowo w moim przypadku to jest kilka razy w ciągu godziny. Umowę z CP podpisywałem niecały miesiąc temu, więc raczej mam ten nowszy dekoder. Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowo w moim przypadku to jest kilka razy w ciągu godziny. Umowę z CP podpisywałem niecały miesiąc temu, więc raczej mam ten nowszy dekoder.

No to dość dziwne, bo ja w moim takich akcji nie zauważyłem, a dostarczyli mi go tydzień temu. W ogóle powiedziałbym, że sprawuje się bardzo dobrze, poza jednym momentem kiedy nie chciał mi zniknąć komunikat o braku kanału w moim abonamencie, nawet na kanałach FTA, i dopiero wyciągnięcie wtyczki z gniazdka pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy tak powinno być czy nie, ale gdy oglądam nagrany program i mam ustawione przypomnienie to przenosi mnie do listy Wszystkich, a nie do Ulubionych. Problem nie występuje, gdy oglądam "na żywo". Oczywiście dotyczy to najnowszej wersji oprogramowania.

Może przypomnienie ustawiłeś na kanale którego nie masz na liście Ulubione. Część kanałów jest zdublowana na liście , to może dać taki efekt. Przykładowo do listy Ulubione dodałeś kanał Polsat HD z pozycji 1 a przypomnienie  ustawiłeś na Polsat HD z pozycji 111

No i po 3 dniach nowego softu trafiło mi się coś czego w poprzednim nie spotkałem- oglądam sobie film jak gdyby nigdy nic a ten "pstyk" i robi sobie pełen restart :(

Czy po aktualizacji robiłeś przywrócenie ustawień fabrycznych ?

Jaką masz zajętość dysku?

Jaki jest model dysku odczytany w menu Informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po 3 dniach nowego softu trafiło mi się coś czego w poprzednim nie spotkałem- oglądam sobie film jak gdyby nigdy nic a ten "pstyk" i robi sobie pełen restart :(

 

U mnie zdarzyło się to kilka razy na poprzednim sofcie. Na tym najnowszym na razie obyło się bez tego typu niespodzianek.

 

 

Może przypomnienie ustawiłeś na kanale którego nie masz na liście Ulubione. Część kanałów jest zdublowana na liście , to może dać taki efekt. Przykładowo do listy Ulubione dodałeś kanał Polsat HD z pozycji 1 a przypomnienie  ustawiłeś na Polsat HD z pozycji 111

Czy po aktualizacji robiłeś przywrócenie ustawień fabrycznych ?

Jaką masz zajętość dysku?

Jaki jest model dysku odczytany w menu Informacje?

 

Nie wiem, gdzie ustawiał kolega p_96glin, ale ja ustawiałem przypomnienie na kanale z listy ULUBIONE (Eleven) i przeniosło mnie na listę WSZYSTKIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gonzales - jeśli Megasat Unicable II LNB Diavolo ma częstotliwości Unicable II ustawione jak w parametrach technicznych tu: https://www.megasat.tv/produkte/megasat-unicable-ii-lnb-diavolo/ to nie jest zgodny z Evoboxem. Lista częstotliwości używanych przez Evobox jest np. tu: http://www.hollex.pl/multiswitch/2644-multiswitch-inverto-unicable-i-ii (i jest to zgodne z EN50607 z tzw. Dynamic Mode dCSS - Unicable II może albo pracować w trybie statycznym, albo dynamicznym z częstotliwościami dostosowanymi np. pod wymogi operatora).

 

Aktualnie Evobox PVR współpracuje z konwerterami i multiswitchami Unicable II od Inverto, dla których jest dostępny programator, więc można zastosować w nich tryb dynamiczny. Jak jest w Megasat - nie wiem, może da się go przeprogramować jako że podejrzewam, że to raczej jakiś OEM i sami tego nie produkują, zależy od kogo.

 

Ale w ogóle to na razie bym wstrzymał się z kombinowaniem, bo oficjalnie Cyfrowy Polsat nie wprowadził do sprzedaży zestawów z Unicable II, z tego co wiem w tej chwili instalacje tego typu nie są wspierane (tj. nie jest zapewniana pomoc na infolinii), a technologia jest nadal testowana i dopiero na jesieni coś się ruszy, mogą być jeszcze jakieś zmiany po stronie oprogramowania dekodera, więc byłbym ostrożny z kupowaniem już teraz sprzętu.

 

Wprawdzie były zapowiedzi zmian w zakresie obsługi konwerterów Unicable II w nowym oprogramowaniu, ale ja nie widzę nic nowego. Używa ktoś z Was takiego konwertera? Jeżeli tak to jaki dokładnie model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...