Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano po włączeniu dekodera nie miałem EPG, nie było też żadnych informacji na pasku programów, nie pomogło wyciągnięcie wtyczki ani wyszukanie kanałów od nowa, reset rutera też nic nie dał,dekoder podpięty do internetu kabelkiem, siła jakość sygnału  w granicach 90 - 100 %, oprogramowanie 1.7.3, co może być na rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś podłączyć po DLNA telefon Sony Xperia Z3 compact albo podobny? katalogi widzę wszystkie(np. albumy albo daty) ale już pliku nie ma żadnego. Ani zdjęć ani muzyki ani filmów.

Zainstaluj ze sklepu Play Server Buuble UPNP. Podziała od razu. Sprawdzone. Pozdrawiam. Edytowane przez Qba_72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie pomoże, masz stary soft a o nim support nie chce rozmawiać, choć ma go większość użytkowników.

Nie ma sensu dyskutować o wersji oprogramowania, która już niebawem będzie tylko historią.

Nie wprowadzaj w błąd użytkowników.Nie masz wiedzy ile dekoderów jaką ma wersje oprogramowania.

 

Ale ostatnio oglądałem video z kompa, które ma jakość 720p i dekoder nie dawał rady, był to pokaz trochę jak pokaz slajdów.

To nie dekoder, twoja sieć lokalna jest słabej jakości lub transkodowanie video w serwerze jest niestabilne.

Taki problem może występować przy korzystaniu z wi-fi kiedy obydwa urządzenia są podłączone bezprzewodowo.

Aby nie było problemów przynajmniej serwer udostępniający pliki powinien być podłączony po kablu do sieci lokalnej.

Dekoder bez problemu odtwarza pliki 1080p z bitrate 25Mb/s.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ostatnio oglądałem video z kompa, które ma jakość 720p i dekoder nie dawał rady, był to pokaz trochę jak pokaz slajdów.

Oglądam również z kompa (do tej pory przez wd live tv,który sprzedaje bo już nie potrzebny) i nawet full hd 1080p bez problemu i z super jakością jest odtwarzane.Aby tak się działo musi być router ze standardem minimum "n" no chyba że procesor nie wyrabia z buforowaniem.W komputerze mam zainstalowany moim zdaniem najbardziej bezobsługowy program  przeznaczony do transkodowania i wysyłania poprzez sieć plików multimedialnych do urządzeń obsługujących technologię DLNA,nazywa się PS3 Media Server.

Czy jest możliwość dostania się do dysku Evoboxa po przez sieć, tak by był widoczny np. w total com. jako dysk fizyczny?

Edytowane przez Borkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 Posiadam już wersję oprogramowania nr 1.9.3 i zaobserwowałem małą niedogodność w stosunku do wersji 1.7.3. Mianowicie: podczas włączenia usługi VOD na tym dekoderze w wersji 1.7.3 np. serwisu Dzieci w którym są bajki w kilku odcinkach można było po zakończeniu powiedzmy jednego odcinka włączyć kolejny bez wychodzenia z biblioteki dzięki funkcji "Następny odcinek". W wersji 1.9.3 tej funkcji nie ma przez co zmuszony jestem cofać się do katalogu głównego danej pozycji i poszukaniu kolejnego odcinka że tak powiem "z palca". Bardzo fajnie byłoby gdy programiści uwzględnili przy kolejnej aktualizacji powrócenie tej funkcji z uwagi na to że była ona bardzo praktyczna i pomocna. Z góry dziękuję za przekazanie mojej sugestii programistom tego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąca moja prośba. Dalszą dyskusję/pytania o konfiguracji serwera DLNA proszę kontynuować w temacie: https://forum.satkurier.pl/topic/18311-konfiguracja-universal-media-server-dla-evobox-pvr/. W tym temacie dyskutujemy znowu o samym dekoderze, o zauważonych błędach w najnowszej wersji oprogramowania, o tym co się Wam podoba i co byście zmienili, etc. O ofertach i cenach rozmawiamy w tematach: dla nowych klientów tutaj, dla obecnych klientów tutaj.

Notoryczne, dziecinne pytania o datę aktualizacji będą nadal usuwane do kosza. Nic się w tym temacie nie zmieniło - będzie aktualizacja, to będzie komunikat wraz z informacją co wniosła aktualizacja. Aktualizacje są wysyłane partiami i pytania o daty kolejnych partii tylko robią bałagan w temacie. Cierpliwie poczekajcie i wszyscy ją dostaniecie. 

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jestem w menu nagrań i z poziomu danego nagrania korzystam z funkcji "znajdź podobne", następnie wyszukuję programy podobne- planuję następnie nagranie, po czym chcę się cofnąć do listy nagrań klawiszem wstecz jestem wyrzucany do głównego menu na pozycję szukaj. Według mnie klawisz cofania powinien wtedy kierować z powrotem do listy nagrań. 

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...