Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie to zastanawia co robi dysk podczas wyłączenia dekodera, jak nie jest nic nagrywane. Z innych modeli co korzystałem (również podłączone dyski do CPT) to nawet nie chodziły podczas uśpienia. Dysk uruchamiał się tylko do nagrywania. A tu robi się szum podczas pobudki w czuwaniu bez niczego.
Rozumiem im więcej nagrań to głośniejszy, a czy jak się go sformatuje to ucichnie?

Edytowane przez wojtekmedia2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj dostałem ten dekoder z w/w wersją oprogramowania. Gdy włączam "Nagraj Serię" dekoder "ZWIESZA" mi się na ok 1-2 minuty.

 
Rozumiem że w tym czasie jest zajęty szukaniem nagrań, ale czy to zawieszenie jest normalne dla wszystkich modeli czy mam to reklamować. Jak dla mnie powinien to robić w tle a nie zawieszać się całkowicie (momentami jest tak zajęty że nawet nie daje obrazu) Moja instalacja to 2 konwertery uniwersalne
 
I jeszcze żeby doprecyzować - odnaleziona seria przygotowana do nagrania zawierała około 80 odcinków.
 
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
 
@rzeznik997 - przecież tak jest ;) Jeśli jesteś na nagrywanym kanale i wciśniesz REC, to pojawi się opcja zatrzymania trwającego zapisu ;)

 

 

No ale jak skończy się program w EPG to samo mi przerywa nagranie, a czasem mecz trwa nadal i muszę pamiętać, żeby włączyć nagrywanie drugi raz.

Ostatnio tak miałem z meczem siatkówki, cały mecz to 3 nagrania. 

Edytowane przez rzeznik997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Evobox zaczął dzisiaj świrować. Pluje się, że nie ma karty w dekoderze, pokazuje błąd karty 01 lub 02, twierdzi, że karta nieprawidłowo zainstalowana. W przerwach, między komunikatami działa normalnie. Żonglowanie kartą nic nie dało. Czasami pojawiał się komunikat, Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie.

Leci przywracanie ustawień.

 

edit:

 

Przywracanie zadziałało, przynajmniej na początku wszystkie kanały świecą.

Edytowane przez cabott
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomimo przywrócenia ustawień fabrycznych nie udało się połączyć z ruterem, czyli nie mogę oglądać np. HBO GO. Natomiast podczas oglądania na żywo, gdy chcę cofnąć do jakiegoś momentu przez chwilę cofa, potem się zwiesza, czyli pokazuje cały czas zapałzowany obraz, pomimo że powinien cofać dalej. Po naciśnięciu "kwadracika" po jakiejś minucie dopiero wraca do programu "na żywo". Może jakieś pomysły. Mój Evo chodzi cicho i nie chciałbym go oddawać. Czy tylko ja mam taką przypadłość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czego żałować, HBO GO na tym dekoderze to jakaś kpina jeśli chodzi o jakość obrazu i dźwięku. Na każdym innym sprzęcie (komp, smart tv czy bluray samsung) śmiga dużo lepiej. Albo firemka która pisała aplikację na evo się nie popisała (nazwy firmy nie pamiętam ale jest w tejże aplikacji) albo CP coś słabo negocjuje umowy. Problem z jakością hbo go potwierdzało już tutaj kilka osób więc to nie tylko moje spostrzeżenia. Dodam tylko że wszystkie wymienione urządzenia są w tej samej sieci wifi, problem jest tylko z evobox. Szkoda... Może coś z tym zrobią, mam nadzieję, bo poza tym evo u mnie śmiga jak marzenie.

Edytowane przez macmathys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W dniu wczorajszym wziąłem się za wymianę czaszy ze starej ( C+ 87 cm) na nową ( CP 68 cm) i konwertera Unicable po podłączeniu miernika sygnału satelitarnego ( 27 zł) nie mogłem za [beep]ę ustawić mocy sygnału, jakość była od 20 - 78 ( na Evoboxie) a na mierniku nic i tak po 2 godzinach ustawiania odłożyłem miernik podłączyłem zwykły dekoder ( HD 7000) i patrząc przez okno na pojawiające się paski ustawiłem "na oko" antenę. Po ponownym podłączeniu Evoboxa i wyszukaniu  kanałów ma taki stan:

BBC EARTH HD       siła 77% jakość 78%

TRAVEL HD             siła 72 jakość 94

TVN STYLE HD       siła 93 jakość 50

TVP 1 HD                siła 73 jakość 76

NAT GEO WILD HD siła 85 jakość 71

HBO HD                  siła 86 jakość 70

BBC HD                  siła 93 jakość 79

TVP INFO               siła 79 jakość 71

AXN BLACK            siła 78 jakość 63

EXTREME SPORTS HD siła 72 jakość 96

POLSAT HD            siła 94 jaklość 63

POLSAT NEWS HD siła 72 jakość 80

POLSAT VIASAT HISTORY siła 78 jakość 79

 

czy jeśli chodzi o Evoboxa połączonego z anteną firmową CP i konwerter Unicable to te wartości są....jakie, dobre, złe, świetne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Evobox zaczął dzisiaj świrować. Pluje się, że nie ma karty w dekoderze, pokazuje błąd karty 01 lub 02, twierdzi, że karta nieprawidłowo zainstalowana. W przerwach, między komunikatami działa normalnie. Żonglowanie kartą nic nie dało. Czasami pojawiał się komunikat, Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie.

Leci przywracanie ustawień.

 

edit:

 

Przywracanie zadziałało, przynajmniej na początku wszystkie kanały świecą.

 

 

Sprawdź wersje oprogramownia w Ustawienia / Informacje / Dostęp warunkowy

Powinna być 1.7.3.

Witam

W dniu wczorajszym wziąłem się za wymianę czaszy ze starej ( C+ 87 cm) na nową ( CP 68 cm) i konwertera Unicable po podłączeniu miernika sygnału satelitarnego ( 27 zł) nie mogłem za [beep]ę ustawić mocy sygnału, jakość była od 20 - 78 ( na Evoboxie) a na mierniku nic i tak po 2 godzinach ustawiania odłożyłem miernik podłączyłem zwykły dekoder ( HD 7000) i patrząc przez okno na pojawiające się paski ustawiłem "na oko" antenę. Po ponownym podłączeniu Evoboxa i wyszukaniu  kanałów ma taki stan:

BBC EARTH HD       siła 77% jakość 78%

TRAVEL HD             siła 72 jakość 94

TVN STYLE HD       siła 93 jakość 50

TVP 1 HD                siła 73 jakość 76

NAT GEO WILD HD siła 85 jakość 71

HBO HD                  siła 86 jakość 70

BBC HD                  siła 93 jakość 79

TVP INFO               siła 79 jakość 71

AXN BLACK            siła 78 jakość 63

EXTREME SPORTS HD siła 72 jakość 96

POLSAT HD            siła 94 jaklość 63

POLSAT NEWS HD siła 72 jakość 80

POLSAT VIASAT HISTORY siła 78 jakość 79

 

czy jeśli chodzi o Evoboxa połączonego z anteną firmową CP i konwerter Unicable to te wartości są....jakie, dobre, złe, świetne ?

 

Najlepsze wartości sygnału dla anteny 70cm z zestawu CP są opisane w tym poście https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/

Wskaźnik za 27zł nie jest miernikiem umożliwiającym precyzyjne ustawienie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem zestawu antenowego z konwerterem unicable w Cyfrowym Polsacie i mam pytanie w tej sprawie czy na konwecterze unicable są jakieś ograniczenia nagrywaniu kanałów?

 

Nie ma ograniczeń.

Maksymalnie można nagrywać trzy dowolne kanały jednocześnie i oglądać czwarty dowolny kanał.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W dniu wczorajszym wziąłem się za wymianę czaszy ze starej ( C+ 87 cm) na nową ( CP 68 cm) i konwertera Unicable po podłączeniu miernika sygnału satelitarnego ( 27 zł) nie mogłem za [beep]ę ustawić mocy sygnału, jakość była od 20 - 78 ( na Evoboxie) a na mierniku nic i tak po 2 godzinach ustawiania odłożyłem miernik podłączyłem zwykły dekoder ( HD 7000) i patrząc przez okno na pojawiające się paski ustawiłem "na oko" antenę. Po ponownym podłączeniu Evoboxa i wyszukaniu  kanałów ma taki stan:

BBC EARTH HD       siła 77% jakość 78%

TRAVEL HD             siła 72 jakość 94

TVN STYLE HD       siła 93 jakość 50

TVP 1 HD                siła 73 jakość 76

NAT GEO WILD HD siła 85 jakość 71

HBO HD                  siła 86 jakość 70

BBC HD                  siła 93 jakość 79

TVP INFO               siła 79 jakość 71

AXN BLACK            siła 78 jakość 63

EXTREME SPORTS HD siła 72 jakość 96

POLSAT HD            siła 94 jaklość 63

POLSAT NEWS HD siła 72 jakość 80

POLSAT VIASAT HISTORY siła 78 jakość 79

 

czy jeśli chodzi o Evoboxa połączonego z anteną firmową CP i konwerter Unicable to te wartości są....jakie, dobre, złe, świetne ?

Tragedii nie ma,ale jak by jakość oscylował min. ok.75+ było by pewniejsze że nie będziesz miał problemów przy kiepskiej pogodzie,tak szczerze to zrobiłeś błąd z natychmiastową zmianą anteny-po pierwsze tę starą miałeś większą,po drugie była (chyba) dobrze ustawiona,trzeba było najpierw zamienić tylko konwertery i sprawdzić jakie parametry pociągniesz,myślę że obie funkcje świeciły by Ci koło 100%,

Ja też założyłem tę antenę bo stara była mniejsza ( na niej miałem niewiele mniejsze parametry niż na nowej)

prędzej ustawiałem jak Ty miernikiem za "parę groszy" znalazłem satelitę a później już w/g miernika dekodera  nowa mi daje np.

POLSAT NEWS HD 100/94

BBC Brit                    100/73

TVN24                        92/81     

TVP 1 HD                  100/80

POLSAT VIASAT HISTORY 98/76

 

SNR na różnych od 12,5- 13,7 skacze do14 dB                  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tak ma być czy to jakiś bug z kontrolkami,ale gdy zaplanuję sobie wieczorem nagrywanie na wczesny poranek to gdy dekoder przechodzi w tryb czuwania to kontrolka zamiast na biało świeci na czerwono (bez zegara) po nagrywaniu również. Dopiero jak po nagrywaniu włączam dekoder i znów wyłączam to świeci normalnie na biało. To oczywiście mi nie przeszkadza bo tak zauważyłem przy okazji w nocy jak się przebudziłem. Pomijam fakt że dekoder się przebudza,ale prawie szumów nie słychać. Jedynie lekko obudowa strzela przy pobudkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fezuj, Dzięki bardzo za poradę, powiem szczerze że zastanawiałem się nad zostawieniem starej  większej czaszy i nie wiem czy dzisiaj jak wrócę z pracy to nie zamienię znowu czasz i zobaczę parametry.

Starą miałem zarąbiście ustawioną ( coś mnie podkusiło).

Edytowane przez Mako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomimo przywrócenia ustawień fabrycznych nie udało się połączyć z ruterem, czyli nie mogę oglądać np. HBO GO. Natomiast podczas oglądania na żywo, gdy chcę cofnąć do jakiegoś momentu przez chwilę cofa, potem się zwiesza, czyli pokazuje cały czas zapałzowany obraz, pomimo że powinien cofać dalej. Po naciśnięciu "kwadracika" po jakiejś minucie dopiero wraca do programu "na żywo". Może jakieś pomysły. Mój Evo chodzi cicho i nie chciałbym go oddawać. Czy tylko ja mam taką przypadłość ?

 

support458 czy mógłbyś mi udzielić informacji na temat mojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy EvoBox potrzebuje konwertera Unicable? Czy np na Televes'u nie mogę go podłączyć? I jeszcze jedno jeżeli np posiadam konwerter Unicable to na jakiej zasadzie mogę podłączyć np 3 Multiroomy? Czym on się różni od konwertera quadra? Mógłby ktoś mi to wytłumaczyć, bo troszkę zielony w tym jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tak ma być czy to jakiś bug z kontrolkami,ale gdy zaplanuję sobie wieczorem nagrywanie na wczesny poranek to gdy dekoder przechodzi w tryb czuwania to kontrolka zamiast na biało świeci na czerwono (bez zegara) po nagrywaniu również. Dopiero jak po nagrywaniu włączam dekoder i znów wyłączam to świeci normalnie na biało. To oczywiście mi nie przeszkadza bo tak zauważyłem przy okazji w nocy jak się przebudziłem. Pomijam fakt że dekoder się przebudza,ale prawie szumów nie słychać. Jedynie lekko obudowa strzela przy pobudkach.

 

U mnie raz na jakiś czas w czasie oglądania zapala się czerwona lampka(sygnalizująca tryb uśpienia). Pomaga przełączenie dekodera w tryb uśpienia i ponowne włączenie. Śledzę ten wątek na bieżąco i nie pierwsi mamy tego typu problemy.

 

Co więcej, zauważyłem bug przy ustawianiu przypomnienia. Po przełączeniu na "przypominaną" audycję przechodzi z listy ulubionych do listy wszystkie. Kolejny bug do poprawienia.

 

 

Mam pytanie czy EvoBox potrzebuje konwertera Unicable? Czy np na Televes'u nie mogę go podłączyć? I jeszcze jedno jeżeli np posiadam konwerter Unicable to na jakiej zasadzie mogę podłączyć np 3 Multiroomy? Czym on się różni od konwertera quadra? Mógłby ktoś mi to wytłumaczyć, bo troszkę zielony w tym jestem ;)

 

Jakbyś poczytał wątek a nie od razu zawał pytania, to byś wiedział. Konwerter Unicable nie jest konieczny, może być najzwyklejszy, nawet z jednym wyjściem(tyle, że wtedy evobox jest dość mocno ograniczony).

Do konwertera Unicable oferowanego przez Polsat nie podłączysz 3 x multiroom(ma tylko dwa zwykłe wyjścia). Jak już koniecznie chcesz mieć wyjście do 3 multiroom to możesz kupić taki, który ma jedno wyjście Unicable i 3 zwykłe. Tyle, że to dość drogi gips.

 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...