Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@fezuj u mnie podobny problem wyskakuje podczas przełączania +/-. Przykładowo z HBO2 na HBO3 co są w tej samej ćwiartce. Obraz i dźwięk pojawia się dopiero po jakimś czasie, a jak do tyłu to już od razu hop.

Zaczyna być coraz więcej błędów aniżeli poprawek w tym dekoderze. Pikselozy również widzę. Technicy coś zaniedbali ten dekoder ostatnio, oj zaniedbali. Jak nie potrafią wprowadzić aktualizacji stylistycznych i funkcjonalnych (obsługa mediów m.in.) To niech chociaż poprawią błędy techniczne. Takie błędy nawet w komputerze jak nie są zaraz wyeliminowane to się poszerzają. Weźcie to support trochę pod uwagę.

Edytowane przez wojtekmedia2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to rozumieć. Jest testowana nowa lista kanałów i trzeba czekać jak to zostanie sfinalizowane? Czy po prostu coś wcześniej było wprowadzone i żeby temu zapobiec trzeba instalować na nowo kanały? Bo dodam, że to nie jest tylko jednorazowy problem a pojawiający się na bieżąco od jakiegoś czasu..

Edytowane przez wojtekmedia2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie,ale przed chwilą powtórzyła się jeszcze jedna sprawa o której miałem napisać,ale zapomniałem-otóż już po raz któryś po wybraniu nr. z klawiszy pilota dekoder zmienia kanał,wyskakuje opis z EPG,ale obraz i dźwięk nie istnieją-czarny obraz i cisza,pomaga powrót do poprzedniego lub kanał P+/- i powrót do wybranego i wtedy już działa,teraz miałem to na Kino Polska,ale trafiało się też na innych, to też chyba jakiś błąd,albo coś z moim dekoderem,miał ktoś coś podobnego :?:

 

Ja mam podobnie, z tym, że zamiast czarnego ekranu cały czas działa poprzedni kanał. Taka "zawiecha" trwa zwykle dobrych kilka sekund, czasami pomaga dopiero nachalne naciskanie klawiszy na pilocie :D

 

Co więcej, od czasu jak support poradził, aby przed wyłączaniem z gniazdka przełączać dekoder w tryb czuwania, z dekoderem dzieją się różne cuda wianki. Ot, choćby przed chwilą, oglądałem sobie TV a dekoder się wyłączył.

 

Miało być coraz lepiej, a jest coraz gorzej. Mogliście uprzedzić, że będziecie testować cierpliwość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Sparował ktoś może Evoboxa z magicznym pilotem LG AN-MR600 ?

Próbowałem ustawień z listy dekoderów CP i ADB, ale wszędzie zero komunikacji z pilotem.

 

HDMI CEC też jest trochę problematyczne. Nie wiem czy poniższy opis to norma, czy jakiś błąd:

Wyłączając tv wyłącza się dekoder, ale włączając tv dekoder już nie startuje.

Za to jeśli włączę dekoder to wtedy włącza się też tv xD.

Wychodzi na to, ze muszę wyłączać pilotem od tv, a włączać pilotem od dekodera żeby na raz urządzenia odpaliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuba098 to jest problem w wersji oprogramowania telewizorów firmy LG. Każdy dekoder z każdym LG zachowują się niestety tak samo.

 

No to słabo. Mam webOS 2.0 ciekawe, czy jeszcze będą aktualizacje.

 

A co z uniwersalnym pilotem ? Póki co zdaje się nie obsługiwać evoboxa, więc też pozostaje liczyć na aktualizację webos'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wczoraj dziwną sytuację podczas oglądania TV w momencie głos zanikł. W pierwszej chwili myślałem że to wina kanału ale po przełączeniu okazało się że to problem globalny. Odpiąłem gośniki które zawsze grają z dekoderem okazało się że problem nadal istnieje. Reset dekodera i telewizora nie przyniosło rezultatu również w ustawieniach próbowałem kombinować ale bez zmian. Dopiero przywrócenie ustawień domyślnych rozwiązało problem...

 

Mam do Was jedno pytanie z zupełnie innej beczki czy istnieje w tym dekoderze opcja PIP (obraz w obrazie)?

 

Ciekawe również kiedy zostaną zaktualizowane loga kanałów które je pozmieniały (Cinemaxy, Sundance, 4fun)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj evobox zaczal glupiec...

Nagrywalem sobie na TVN Turbo Zakup kontrolowany ogladajac jednoczenie inny kanal. Nagle pojawil sie komunikat, ze nagranie zostalo przerwane ze wzgledu na brak sygnalu (sic). Przelaczam czym predzej na TVN Turbo, a tu wszystko dziala jak nalezy, co wiecej wyglada, ze nadal sie nagrywa. Wracam do ogladania poprzedniego kanalu, a na ekranie co chwile dostaje komunikat, ze nagranie na TVN Turbo zostalo przerwane (niby brak sygnalu).

Skonczylem ogladac inny kanal i wlaczylem nagranie, ktore zostalo nagrane ponoc w 40% (tak glosi czerwony napis przy tym nagraniu). I co sie okazalo??? Ano to, ze zostalo nagrane poprawnie, w calosci, bez jakichkolwiek przerw... No i teraz mam zagwozdke, czy moj dekoder sie psuje, czy to jakis problem globalny, choc przyznam, ze nie zauwazylem wczesniej w tym watku takich objawow..

 

I jeszcze jedna ciekawostka, dekoder zdaje sie przestawac reagowac na pilota, to znaczy po zainicjowaniu jakiejkolwiek akcji na pilocie widac wyrazne opoznienie reakcji dekodera..

 

Co do pikselozy przy przelaczaniu kanalow, tez to mam, choc do tej pory bagatelizowalem problem.

Edytowane przez legzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Sparował ktoś może Evoboxa z magicznym pilotem LG AN-MR600 ?

Próbowałem ustawień z listy dekoderów CP i ADB, ale wszędzie zero komunikacji z pilotem.

 

HDMI CEC też jest trochę problematyczne. Nie wiem czy poniższy opis to norma, czy jakiś błąd:

Wyłączając tv wyłącza się dekoder, ale włączając tv dekoder już nie startuje.

Za to jeśli włączę dekoder to wtedy włącza się też tv xD.

Wychodzi na to, ze muszę wyłączać pilotem od tv, a włączać pilotem od dekodera żeby na raz urządzenia odpaliły.

 

Używaj tylko pilota od dekodera i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@legzio
Mój dekoder ma identyczne objawy z nagrywaniem. Dodatkowo ostatnio nagle znika głos i potrzebny jest reset. A wczoraj nagle zawiecha i czarny ekran. Nie wspomnę już o tym, że jeden dzień ciągle gubi sieć, a drugiego dnia wszystko gra. Router stoi obok, wiec nie jest to wina odległości. Po miesiącu użytkowania mam mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...