Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek11:)

@support,

Pomijając moje problemy z czarnym ekranem, przełączaniem- na ekranie caly czas jeden kanał, a na banerze się zmienia, czy zgłaszał ktoś, że dekoder potrafi się zawiesić- w tle cały czas nadaje jeden kanał, a dekoder nie reaguje na polecenia z pilota i z panelu dekodera, mimo że dioda mruga. Pomaga redet wtyczkowy. Czy dekoder jest do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support,

Pomijając moje problemy z czarnym ekranem, przełączaniem- na ekranie caly czas jeden kanał, a na banerze się zmienia, czy zgłaszał ktoś, że dekoder potrafi się zawiesić- w tle cały czas nadaje jeden kanał, a dekoder nie reaguje na polecenia z pilota i z panelu dekodera, mimo że dioda mruga. Pomaga redet wtyczkowy. Czy dekoder jest do wymiany?

Dziś miałem ten sam problem, jedynym sposobem było wyciągnięcie wtyczki z gniazdka. Nadmienię, że to u mnie pierwsza zawiecha. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support,

Pomijając moje problemy z czarnym ekranem, przełączaniem- na ekranie caly czas jeden kanał, a na banerze się zmienia, czy zgłaszał ktoś, że dekoder potrafi się zawiesić- w tle cały czas nadaje jeden kanał, a dekoder nie reaguje na polecenia z pilota i z panelu dekodera, mimo że dioda mruga. Pomaga redet wtyczkowy. Czy dekoder jest do wymiany?

Mam tak samo,czasami czarny ekran.Dam program do przodu za chwilę wrócę tam gdzie była ciemność i działa.Co do braku reakcji na polecenia pilota ,oglądałem jakiś kanał chciałem zwiększyć głośność dioda mrugała i reakcji nie było również na żadne inne polecenia z pilota,poczekałem ok.2 minuty dekoder sam się zrestartował po czym zawiesił się na planszy ładującej oprogramowanie,pomógł dopiero twardy reset czyli wtyczkę z gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Evoboxa i na razie jestem zadowolony, ale dziś zauważyłem następujące problemy: na kilku kanałach wyskakuje brak sygnału na sat 1, chociaż w ustawieniach sygnał jest. Pomogło wyjęcie wtyczki i sygnał się znalazł. Drugi problem jest z usługą <szukaj>. Gdy chcę wpisać wyraz to po 3 literach się blokuje i już dalej nie mogę nic wpisać. Dodam tylko, że wcześniej mogłem to zrobić.

Edytowane przez Barti
Poprawiono niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Wczoraj zaobserwowałem, myślę, ciekawe zachowanie dekodera. Mianowicie, podczas nagrywania filmu z kanału i w tym samym czasie korzystania z serwera multimedialnego (w zakładce Moje Pliki) film raz spowalniał, raz szedł dobrze. Przełączyłem się na telewizor bezpośrednio i wszytko było OK. Zaobserwował ktoś coś takiego?

Edytowane przez Barti
Poprawiono bardzo niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z problemami z moim PVR HD7000 (zacinanie obrazu na niektórych kanałach nadawanych z tp10834, np. TVP Sport HD), mam zamiar wymienić go na EVOBOX. Proszę o informację, czy na EVOBOXIE takie problemy występują? Czy ktoś z Was miał problemy z zacinaniem obrazu i wymienił dekoder na lepszy model, na którym wszystko jest już OK? Czy na tę przypadłość (z zacinaniem) choruje jedynie PVR HD7000? Nie chciałbym wpaść z deszczu pod rynnę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzyn - Mam dekoder Evobox. Na programie Disney Channel notuję delikatne zacięcia obrazu / dźwięku (tzw. lagi) podczas dużej "szczegółowości" przekazu (objawy zbliżone nieco do zbyt słabej karty graficznej w komputerze). Siła / jakość sygnału - ok. 75/85%. Na innych kanałach tego nie zauważyłem.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wartość SNR 15,6 dB dla Evoboxa to jest już za dużo? Na transponderze 10910/V mam wartości 100/100 i SNR wahający się od 15,3 do nawet 15,6 dB. Nie zauważyłem żadnych przycinek obrazu i dźwięku, jednak czytałem tutaj o możliwym przesterowaniu sygnału. Odbieram jeszcze parę transponderów z wartościami 100/100, ale SNR tutaj ma 15 dB lub ledwo przekracza ten próg.
Dla porównania - na 12476/H mam mniej więcej (bo te wartości lekko się wahają) 100/70/12,3 dB (podobnie na 11258/H, 11393/V czy 12188/V), na 11508/V 98/90/14,1 dB, na 11137/H 100/82/13,2 dB.

 

Antena 70 cm, konwerter Inverto Unicable (z zestawu CP), a kabel Triset-113, około 8 metrów - ustawione własnoręcznie.

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzyn - Mam dekoder Evobox. Na programie Disney Channel notuję delikatne zacięcia obrazu / dźwięku (tzw. lagi) podczas dużej "szczegółowości" przekazu (objawy zbliżone nieco do zbyt słabej karty graficznej w komputerze). Siła / jakość sygnału - ok. 75/85%. Na innych kanałach tego nie zauważyłem.

Wczoraj zauważyłem że opisany powyżej problem występuje tylko i wyłącznie w odbiorze na żywo - podczas odtwarzania nagranego wcześniej fragmentu odnotowanie spowolnienia nie występują i przekaz jest w 100% płynny.

Wczoraj siła / jakość sygnału ok.85/85%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania. 

1. Czy działa u Was sterowanie głośnością z poziomu dekodera? U mnie po aktywacji działało przez chwilę ale zaraz poszła aktualizacja dekodera i juz niestety nie działa. 

2. Czym się różni w opcjach nagrywania "Nagraj sezon" od "Nagraj serię"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziecie mi udało się komuś skonfigurować HDMI CEC, że jedynym pilotem mogę włączyć i wyłączyć sprzęt?

Próbuje skonfigurować:
TV Samsung UE40C6000
Sound Bar Sony
Dekoder Evobox

Dekoder podłączony pod Sound Bar, zaś od niego kabel do TV. HDMI CEC włączony wszędzie i włączając dekoder włącza się TV, ale Sound bar już nie, zaś jak wyłącze dekoder to wyłącza się wszystko (nawet Sound Bar), jak zmusić, aby wszystko się włączyło?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to odwrotnie.

Evobox, TV Samsung UE40K5672, Soundbar Samsung J355. Jak włączę dekoder pilotem, to włącza się wszystko. Gdy go wyłączę, wyłącza się dekoder i TV. Soundbar już nie - może dlatego, że nie posiada on HDMI-CEC, ale absolutnie mi to nie przeszkadza. Spróbuj podłączyć soundbar do TV - ja tak mam, za pomocą kabla optycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zobacz w ustawieniach (Ustawienia > Obraz i dźwięk), czy nie przestawił Ci się dźwięk z "STEREO" na "PRZESTRZENNY" - przy wyborze tej drugiej opcji, faktycznie na niektórych kanałach nie można sterować głośnością za pomocą dekodera.

Pomogło. Dziękuję bardzo.

Ciekawe jeszcze o co chodzi z tym Nagraj Sezon i Nagraj serie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj Sezon - nagrywa wszystkie odcinki serialu z danego sezonu. W tym nagrywa również odcinki, które są powtarzane, a które nie zostały jeszcze nagrane.

Nagraj Serię - nagrywa wszystkie odcinki należące do danego serialu bez sprawdzania do którego sezonu należy odcinek.

Edytowane przez Barti
Pogrubienie całego tekstu w poście jest w tym przypadku całkowicie zbędne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Wczoraj zaobserwowałem, myślę, ciekawe zachowanie dekodera. Mianowicie, podczas nagrywania filmu z kanału i w tym samym czasie korzystania z serwera multimedialnego (w zakładce Moje Pliki) film raz spowalniał, raz szedł dobrze. Przełączyłem się na telewizor bezpośrednio i wszytko było OK. Zaobserwował ktoś coś takiego?

Też się czasami to zdarza przy oglądaniu z pendrive`a i nagrywaniu w tym samym czasie.Być może nie wyrabia procek w danym momencie  :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to odwrotnie.

Evobox, TV Samsung UE40K5672, Soundbar Samsung J355. Jak włączę dekoder pilotem, to włącza się wszystko. Gdy go wyłączę, wyłącza się dekoder i TV. Soundbar już nie - może dlatego, że nie posiada on HDMI-CEC, ale absolutnie mi to nie przeszkadza. Spróbuj podłączyć soundbar do TV - ja tak mam, za pomocą kabla optycznego.

 

No, jak połączysz soundbar za pomocą kabla optycznego to nie ma prawda działać, bo to działa tylko przy HDMI.

Edytowane przez Barti
Wyrażenia skrótowe piszemy wielkimi literami. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polskieplatformy.pl/2017/02/11/problem-ze-zmiana-pozycji-polsat-doku-hd-w-cyfrowym-polsacie/

Także CP wie o problemie i go w najbliższym czasie usunie. ;)

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...