Skocz do zawartości

Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA od sezonu 2018/19 w Polsat Box


Lanser123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc po poprzednich latach z czysto biznesowego punktu widzenia jest możliwość żeby abonenci NC+ mieli dostęp do LM. W 2016 roku CP też miał Euro na wyłączność, a jednak abonenci NC+ uzyskali dostęp do kanałów PS2 PS3. Jednak w przypadku LM jest inna sytuacja bo tu jest 6 meczów na żywo o jednej porze , a dwa kanały dedykowane. 2 mecze w kanałach premium , Polsat Sport , Polsat Sport Extra, być moze Super Polsat i Polsat zwykły oraz pewnie jeden mecz na kolejkę będzie w TVP.  Wydaję mi się ,że CP nie udostępni abonentom NC+ Polsatu Sport i Extra, wręcz jestem tego pewny. Jeśli już coś udostępni to te dwa dedykowane kanały premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro 2016 czy MŚ w siatkówce trwały miesiąc, więc mogli to udostępnić, bo nikt normalny nie zmieni platformy i przejdzie do konkurencji tylko dlatego, żeby sobie pooglądać 30 dni. Tutaj jest inaczej, bo prawa są na 3 lata, więc ktoś kto patrzy tylko na sport albo samą LM, to oleje nc+ i przywita się z CP bo niewątpliwie się opłaca. Np. mnie trzyma też reszta zawartości C+ i ich kanały typu Domo, AleKino itd., więc mam problem, sporo ludzi pewnie podobny. Jedyna możliwość, to gdyby im się to nijak nie zwracało i nie udało przyciągnąć nowych abonentów do CP, Ipli, w kablówkach itd., to być może i wtedy zdecydowaliby się na taki drastyczny krok.

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 mecze w kanałach premium , Polsat Sport , Polsat Sport Extra, być moze Super Polsat i Polsat zwykły oraz pewnie jeden mecz na kolejkę będzie w TVP. 

 

Jakie kanały "premium"?

Nigdzie nie pada słowo, że Liga Mistrzów będzie "premium" w Cyfrowym Polsacie, ale że będzie KODOWANA.

Przypomnę, że "kodowaną" stacją według Polsatu jest np. Polsat Sport.

Także zapowiadane nowe kanały mogą być "kodowane" bo zawarte np. w pakiecie Max, a nie w telewizji naziemnej ;)

 

"Otwarty" mecz będzie jeden na kolejkę w Polsacie (lub jednocześnie w TVP, jeśli się dogadają)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby, gdyby przy okazji ujednolicono aktualne sportowe kanały grupy Polsat stawiając na prostą numerację

tj. Polsat Sport 1, Polsat Sport 2, Polsat Sport 3, Polsat Sport 4 + te dwa dodatkowe kanały z dopiskiem np. Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała oferta sportowa jest dostępną pakiet Fmax+Sport HD.i taki maja pakiet zainteresowani głównie sportem.Teraz ktoś twierdzi że w max będą za free czyli dla fanów sportu podwyżka z 60zł na 100zł i zmuszanie do np HBO.Proponuje dać do pakietu za 130 zł z XXX  a i tak będą tacy co będą twierdzić że za free.

Edit już się zaczynają zmiany kanałów a jakie to ma znaczenie jaki znaczek i co pisze na ekranie? :lol2:  :lol2:

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięte złośliwości dot. usuniętego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro 2016 czy MŚ w siatkówce trwały miesiąc, więc mogli to udostępnić, bo nikt normalny nie zmieni platformy i przejdzie do konkurencji tylko dlatego, żeby sobie pooglądać 30 dni. Tutaj jest inaczej, bo prawa są na 3 lata, więc ktoś kto patrzy tylko na sport albo samą LM, to oleje nc+ i przywita się z CP bo niewątpliwie się opłaca.

To fakt.  Ale przykład kanałów Tennis Premium które były projektem CP i Discovery pokazuje , że na rok też dali abonentom NC+. Fakt zainteresowanie nie to , poziom sportowy nie ten, ale jednak. MOIM ZDANIEM (bo nie mam żadnego źródła informacji) sądzę jednak , że CP będzie chciało zarobić nawet na tych co nie przeszli i coś jednak udostępnią też dla NC+. Takie jest moje zdanie, a jak będzie to zobaczymy za pół roku.

@muza_tv Faktycznie źle się wyraziłem, nie chodziło mi o "kanały premium" tylko "kanały dedykowane Lidze Mistrzów.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała oferta sportowa jest dostępną pakiet Fmax+Sport HD.i taki maja pakiet zainteresowani głównie sportem.Teraz ktoś twierdzi że w max będą za free czyli dla fanów sportu podwyżka z 60zł na 100zł i zmuszanie do np HBO.Proponuje dać do pakietu za 130 zł z XXX  a i tak będą tacy co będą twierdzić że za free.

Edit już się zaczynają zmiany kanałów a jakie to ma znaczenie jaki znaczek i co pisze na ekranie? :lol2:  :lol2:

Może i nie znam oferty bo mam pakiet za 100zł obecnie. Akurat możesz znaleźć moją opinię, która mówi że i tak już im płacę stówę więc mogę im wyłożyć dodatkowo 0zł. Widzę, że strasznie cię boli LM w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Polsatem jest ten problem, że jak kupią trochę droższe prawa to zaczyna się kombinowanie i nigdy nie wiadomo gdzie to wyemitują. Z C+ czy z Eleven nie ma tego problemu.

Dowiesz się w swoim czasie. Na dziś jest to Tobie niepotrzebne. Zanim LM wystartuje to dowiesz się jak pokażą i w jaki sposób będziesz oglądać LM przez 3 lata. Tak samo widzowie różnych seriali też nie mają dziś ramówki na wrzesień bo to na dzisiejszy dzień niepotrzebne i o ramówce na wrzesień dowiedzą się w swoim czasie.

Gdyby już Lm wystartowała a dalej byśmy nie wiedzieli gdzie obejrzymy 2 kolejkę LM gdzie kolejne rundy to wtedy by można tak mówić. Ale zanim LM wystartuje będziesz wiedział na jakich zasadach dostęp przez całe 3 lata

Edytowane przez peterpeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty rozumiesz że operator sobie sam szkodzi?Abonentom w różnym czasie kończą się umowy i mają dylemat co i jak.Gdy aneksują gdzie indziej to w CP nie podpiszą drugiej bo nie każdego stać płacić za dwie płatne tv.Ci którzy piszą że te dwa kaanły będą w NC+.Jaki to ma sens jak to będzie tylko część tej oferty?Kompletnie bez sensu lepiej niech wcale nie dają co innego w kablu jak jest PS,PSE,PSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peterpeter, po pierwsze, nie Ty będziesz mi mówił co mi jest potrzebne, a co nie, ja sam o tym wiem najlepiej. Po drugie zupełnie nie zrozumiałeś o czym piszę. Akurat już wiem jak będzie LM i LE pokazywana od następnego sezonu. Chodziło mi o kombinacje CP. Nadawali PS i kupili MŚ, to uruchomili PSE oczywiście dodatkowo płatny. Potem kupili LE to uruchomili PF itd. Nigdy nie wiadomo czy nowe prawa pokażą w już istniejących kanałach, czy utworzą dodatkowo płatne opcje, czy też może pokażą w PPV. W C+ i Eleven nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały Polsatu są w podstawowych pakietach a C+ i Eleven to kanały dodatkowo płatne premium więc c o za porównanie? Gdyby Polsat stworzył kanały premium i nie emitował w nich wszystkiego tylko by tworzył kolejne kanały typu Polsat ćwierćfinał, Polsat półfinał albo np. półfinał w PPV to wtedy klient by miał prawo być zniesmaczonym. Ale nie można być zniesmaczonym tym, że jak jest produkt premium a nie ma kanału premium to się go tworzy.

 

A tu na forum też było, że Eleven w jakimś państwie nieeuropejskim miał prawa do Euro 2016 i utworzyli kanały na czas imprezy Eleven Euro.

Edytowane przez peterpeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peterpeter, po pierwsze, nie Ty będziesz mi mówił co mi jest potrzebne, a co nie, ja sam o tym wiem najlepiej. Po drugie zupełnie nie zrozumiałeś o czym piszę. Akurat już wiem jak będzie LM i LE pokazywana od następnego sezonu. Chodziło mi o kombinacje CP. Nadawali PS i kupili MŚ, to uruchomili PSE oczywiście dodatkowo płatny. Potem kupili LE to uruchomili PF itd. Nigdy nie wiadomo czy nowe prawa pokażą w już istniejących kanałach, czy utworzą dodatkowo płatne opcje, czy też może pokażą w PPV. W C+ i Eleven nie ma tego problemu.

Celnie i w punkt. :) Zastanawia mnie to sformułowanie, że wiesz jak będzie pokazywana LM, czyżbyś wiedział coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały Polsatu są w podstawowych pakietach a C+ i Eleven to kanały dodatkowo płatne premium więc c o za porównanie? Gdyby Polsat stworzył kanały premium i nie emitował w nich wszystkiego tylko by tworzył kolejne kanały typu Polsat ćwierćfinał, Polsat półfinał albo np. półfinał w PPV to wtedy klient by miał prawo być zniesmaczonym. Ale nie można być zniesmaczonym tym, że jak jest produkt premium a nie ma kanału premium to się go tworzy.

 

A tu na forum też było, że Eleven w jakimś państwie nieeuropejskim miał prawa do Euro 2016 i utworzyli kanały na czas imprezy Eleven Euro.

Taki Eleven można wykupić taniej niż Rodzinny HD w którym jest PS i PSE.Nie zapominaj że LM zapewnę będzie i w PSN a to juz opcja Sport HD i 60zł a nie podstawowy pakiet.Oczywiście mogą sobie tworzyć i 10 kanałów  Premium bo takie maja prawo.Ale śmieszy mnie jaki to CP jest tani a co lepsze prawa to cyrk.A wiem co piszę bo CP to miałem dłużej niż większosć tu się udzielajacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest tani. Aby w kablu mieć taki pakiet jaki oferuje CP za 20 zł to w kablu za taki pakiet trzeba 50 zł zapłacić.

 

Sam pisałeś, że enka chciała zadowolić klientów odkodowaną LM i przez to rozdawnictwo się rozpadła. Pisałeś też, że dlatego, że ludzie wołają o tanią paczkę C+ i potem nie ma pieniędzy na przedłużanie. Dlaczego zatem zarzucasz Polsatowi, że nie chcą rozdawać LM za grosze? Przecież nc+ nie dawała LM za 10-20 zł miesięcznie.

Edytowane przez peterpeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przenieśli PS i PSE  w HD do taniego pakietu bo był strach że abonenci uciekną.A teraz co lepsze prawa płacz że nie wyjdą na tym.Było zostawić te kanały i droższych pakietach a komu nie pasuje to do widzenia.Jasne warunki gdzie majac taki i taki pakiet ogladam cały sport.No moze poza KSW i boksem z naszego podwórka w najwyższym wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli CP nie stać by wsadzić je w już dodatkowo płatne kanały to najzwyczajniej w świecie niech stworzy kolejne, ale nie poświęcone, tylko LM, a zwyczajnie kolejne sportowe, podniesie cenę pakietu i zrobi to po ludzku, bo jeśli sama LM to wybacz, ale potraktują klienta jak śmiecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mają opcje dodatkową Sport HD w którym powienien być cały sport!A nie rozdawanie na lewo i prawo gratisów w postaci darmowych miesiąców.Bo jeden z drugim płacze że odejdzie bo drogo.Niech idzie droga wolna do DVB.Sami sobie są winni 60 zł za tylko ich ofertę sportową to myślę że cena jest ok.Bo napychanie pakietów śmieciowymi kanałami by tylko podbić cenę większości nie interesuje.W sumie niech nawet ten PS i PSE zostawią w tym Rodzinnym ale niech tam pokazują mecze ostatniego wyboru.A to będzie żadna motywacja by podpisywać umowy na ten pakiet dla LM.Swoją trogą rozdają te kanały za nawet 5 zł a póżniej lamęt i płacz bo prawa się nie zwrócą.A kto taką cenę wymyślił za ten pakiet ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby oglądać nawet te 6 zespołów trzeba posiadać pełną ofertę LM.Bo jaka pewność że to co kogoś najbardziej interesuje będzie zawsze w tych 2 dodatkowych kanałach?Ja mam np inne kryterium niż zawsze Bayern,barcelona czy Real.

Zgadza się że mecze Realu, Barcy, Juve PSG czy Bayernu to 80% tego co interesuje więkoszość więc taki produkt do "kupienia" w nc+ jest atrakcyjny :) A sens sworzenia takich kanałów jest marketinogo opłacalny tym bardziej że co jak co ale promować CP swoje produkty potrafi :) A to że za LM trzeba płacic przecież to rozrywka która nie wpisuje się w def. misji publicznej jak Teatr TV za który również przychodzi nam płacić abonament radiowo - telewizyjny. Co do kryteriów każdy ma swoje ale oglądalność pokazuje że kibic Sevilli, Napolii czy Lyonu w LM to plankton, co nie umniejsza faktu, że mecze tych zespołów stoją na bardzo wysokim poziomie i cieszą oko :)

Edytowane przez wojtek509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się czyta wasze dyskusje, zwłaszcza kolegów jawnie podpowiadających $olorzowi żeby jeszcze bardziej wyciskał z klientów pieniądz zgodnie z maksymą "byznez to nie instytucja charytatywna". Skoro  tak, to ja też wam wszystkim życzę by na obecnie istniejących kanałach nie było żadnych meczów (nawet szlagierów typu Dynamo Zagrzeb - Sporting Lizbona) LM i LE w ogóle, tylko na tych Pol$at Football Mega Hiper Premium "HD". Jesteście strasznie naiwni, że tym razem CP nie zachowa się tak jak w przypadku MŚ w siatkówce, ME w piłce nożnej czy turniejów tenisowych. Oby cena była jak najwyższa, jakość jak najsłabsza. I tak wykupicie, choćbyście nie wiem jak płakali. CP nie ma żadnych ograniczeń w wyciąganiu kasy od klientów, tylko cały czas sprawdza jak daleko może się posunąć, a z waszych wypowiedzi, drodzy koledzy wynika że może nawet i sprzedawać ten pakiet za dziesięciokrotność tego co w nc+ i tak się znajdzie sporo nabywców, ba - sami wskazujecie jak bardzo może a nawet powinien zedrzeć na tych prawach.

Ja tymczasem śmiejąc się z tego typu dywagacji  (zwłaszcza tych, że maksymalnie możecie dać 10 zł za te kanały dodatkowe; doprawdy, koledzy - tyle to jeden mecz na Ipli może kosztować a wy znając "politykę" CP stwierdzacie, że do swojego pakietu dołożylibyście 10 zł za nie? Będą kosztować pewnie coś w stylu 40 zł miesięcznie niezależnie od posiadanego pakietu. Ponieważ i tak kupicie.) Ligę Mistrzów jak zwykle oglądać będę na kanałach darmowych. Jest czeska i słowacka naziemna, są niemieckie kanały satelitarne. Nic więcej nie potrzeba by oglądać najciekawsze mecze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...