Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was miał kiedyś sytuację, w której dekoder sam nie wyłączał się po określonym czasie (3/6 godzinach), a po wejściu w ustawienia widniał napis, że Eco Auto wyłączenie za 34 godziny 10 minut? :rofl::blink:

Może 12 godzin wcześniej ktoś przytrzymał przez trzy sekundy zielony?

 

 

Czy u Was radia też włączają się dopiero przy ósmej kropce?

A to różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ma ktoś listę dysków, które działają z HD5500s?  Mam w domu dwa stare dyski 2,5 cala w obudowach - 80 i 160 GB i żaden z nich nie chce działać z tym tunerem.

Jak nie ma listy to podeślijcie, jakie dyski wam działają na pewno, bo nie chcę kupić jakiegoś, który nie zadziała.

moze ktoś podrzucić jakiegoś pewniaka 2,5 cala 320 - 500 GB ktory mozna kupić w dobrej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z nowym dekoderem. Podczas uruchamiania nie inicjuje sygnału video do telewizora. Na dekoderze zmienia się status z godziny na numer kanału, ale w telewizorze jest brak sygnału. Na infolinii zasugerowano mi, że to wina wadliwego dekodera, dzisiaj go wymieniłem, ale problem nadal się pojawia. Jedynym sposobem na uruchomienie sygnału z TV to wyjęcie HDMI z gniazda i włożenie go, wtedy od razu pojawia się obraz. Dodam, że na starszym dekoderze wszystko chodziło bez zarzutu, również kabel.

Zaobserwowałem też dzisiaj, że przy pierwszym uruchomieniu nowego dekodera od razu były wszystkie kanały bez aktualizowania. W celu sprawdzenia czy dekoder działa wyłączyłem go i włączyłem, ale telewizor nie zgasł (wcześniej po wyłączeniu pilotem od dekodera również wyłączał się TV) a po włączeniu normalnie był obraz.

Przy kolejnym uruchomieniu pojawiła się aktualizacja oprogramowania z wersji bodajże 1.6 na 1.9 i po tej aktualizacji znowu mam problem z uruchomieniem. Robiłem przywracanie ustawień fabrycznych i niestety nie pomogło.

Ma ktoś pomysł co może być nie tak? Do wymiany kabel, złe ustawienia czy może coś nie tak z TV? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Edytowane przez swojadroga
Połączyłem z właściwym tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki to w koszu ,ale pod właściwym tematem nie wyląduje to powiem Ci tyle że masz  uszkodzone gniazdo HDMI(jeśli masz więcej niż jedno to podepnij kabel pod inne) w TV,

ale prędzej sprawdź na innym kablu jak wyżej Ci @mingo radzi,co do wyłączenia dekodera z TV to musisz to ustawić w dekoderze- uaktywnij HDMI-CEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Nic z tym nie zrobisz.

Wyciąganie/wkładanie kabla nie jest zbyt bezpieczne.

Pozostają Ci dwa rozwiązania:

1/ odłączanie zasilania w trakcie rozruchu telewizora :)

2/ wyłączanie tunera w trybie monitorowania (albo czuwania - nie pamiętam jak jest u mnie - sprawdź indywidualnie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV to Philips 32PHH4200/88. Sprawdzałem na innym HDMI, dzieje się to samo - brak sygnału do TV, chyba, że wyciągnę i podłączę kabel.

 

Sprawdź, czy oprogramowanie TV jest najnowsze. Tu masz link:

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.pl?ctn=32PHH4200/88&hlt=Link_Software&mid=Link_Software&scy=PL&slg=POL

Spróbuj wyłączyć HDM-CEC w menu dekodera. Włączaj najpierw dekoder, a potem telewizor.

To rozwiązanie tymczasowe, najbliższa aktualizacja softu powinna rozwiązać problem.

Natychmiastowe rozwiązanie problemu można uzyskać przez wymianę dekodera na inny, niż 5500s.

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z nowym dekoderem. Podczas uruchamiania nie inicjuje sygnału video do telewizora. Na dekoderze zmienia się status z godziny na numer kanału, ale w telewizorze jest brak sygnału. Na infolinii zasugerowano mi, że to wina wadliwego dekodera, dzisiaj go wymieniłem, ale problem nadal się pojawia. Jedynym sposobem na uruchomienie sygnału z TV to wyjęcie HDMI z gniazda i włożenie go, wtedy od razu pojawia się obraz. Dodam, że na starszym dekoderze wszystko chodziło bez zarzutu, również kabel.

Zaobserwowałem też dzisiaj, że przy pierwszym uruchomieniu nowego dekodera od razu były wszystkie kanały bez aktualizowania. W celu sprawdzenia czy dekoder działa wyłączyłem go i włączyłem, ale telewizor nie zgasł (wcześniej po wyłączeniu pilotem od dekodera również wyłączał się TV) a po włączeniu normalnie był obraz.

Przy kolejnym uruchomieniu pojawiła się aktualizacja oprogramowania z wersji bodajże 1.6 na 1.9 i po tej aktualizacji znowu mam problem z uruchomieniem. Robiłem przywracanie ustawień fabrycznych i niestety nie pomogło.

Ma ktoś pomysł co może być nie tak? Do wymiany kabel, złe ustawienia czy może coś nie tak z TV? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

 

To może być problem z tym, że telewizor nie wysyła sygnałów HDCP kiedy jest wyłączony i ten tuner wtedy może wykrywać, że telewizor nie wspiera HDCP. Polecam używać tryb czuwanie, a nie monitorowanie i zawsze włączać telewizor przed tunerem, a gdy pojawi się coś takiego to polecam sprawdzić, czy na złączu SCART też nie ma sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu trybu czuwanie jak uruchamiam najpierw TV, później dekoder to jedynie zwiększa sie jasność podświetlenia i za chwile wskakuje numer kanału, ale obraz żaden się nie pojawia. To samo jak włączam najpierw dekoder. Pobrałem sterowniki z w/w stronki i niestety TV nie widzi tego pliku tylko jest informacja, że folder jest pusty. 

Przy opcji aktualizacji oprogramowania jest informacja żeby uruchomić plik "update", który TV sam skopiował na pendrive. Klikam w niego, później w przycisk "Send ID" , wybieram polski język i przenosi mnie na stronę: http://www.philips.pl/c-m/wsparcie-konsumenta?locale_code=en_us&remember_locale=pl_pl. 

Spróbuję jeszcze z tym złączem SCART, może wtedy pójdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matthletic

Pobierz bezpośrednio z podanego linku (#589) aktualizację (Wersja: 002.480.000.000, Plik ZIP, 29.06 MB, Data publikacji: 2016-10-25) wypakuj i skopiuj na "czystego pena" (plik: PHP_2K15_EU_CTV_autorun.upg ).Tak przygotowany "pen" do USB TV i czekamy aż się zaktualizuje. W razie problemów z wypakowaniem ( http://www.winrar.pl/winrar/jak-postepowac-z-plikami-zip.html ). Sprawdź w instrukcji lub konfiguracji opcję dodawania urządzeń. Tuner podepnij do HDMI ARC.


PS

Jako że jest to mój pierwszy raz Witam i Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu trybu czuwanie jak uruchamiam najpierw TV, później dekoder to jedynie zwiększa sie jasność podświetlenia i za chwile wskakuje numer kanału, ale obraz żaden się nie pojawia. To samo jak włączam najpierw dekoder. Pobrałem sterowniki z w/w stronki i niestety TV nie widzi tego pliku tylko jest informacja, że folder jest pusty. 

Przy opcji aktualizacji oprogramowania jest informacja żeby uruchomić plik "update", który TV sam skopiował na pendrive. Klikam w niego, później w przycisk "Send ID" , wybieram polski język i przenosi mnie na stronę: http://www.philips.pl/c-m/wsparcie-konsumenta?locale_code=en_us&remember_locale=pl_pl. 

Spróbuję jeszcze z tym złączem SCART, może wtedy pójdzie. 

Przy trybie czuwanie wyświetlacz jest wyłączony, tylko świeci się czerwona dioda, po włączeniu z czuwania powinien się włączyć wyświetlacz i potem numer kanału, ale założę się że to może być problem z HDCP związany z tym że telewizor nie wysyła autoryzacji HDCP kiedy jest w czuwaniu, albo kiedy jest ustawiony na inne wejście, jak na SCART będzie sygnał bez problemu to będzie potwierdzenie problemów z HDCP.

Ja też mam takie problemy z HD 3000, T-HD 1000 i HD 5500s, ale jak najpierw włączę telewizor, ustawię na wejście HDMI gdzie jest podłączony ten tuner i potem włączę go z czuwania to wtedy nie ma problemu z tym, ale z HD 3000 korzystam w innym pokoju gdzie jest telewizor kineskopowy i on jest podłączony przez SCART, co dziwne Ariva 250 Combo z modułem CI+ nie ma problemów z tym HDCP, tylko te tunery mają problem z HDCP

Edytowane przez amq0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szukam odpowiedzi w internecie, ale nie znalazłem jej. Czy podłączając dysk pod USB dekoder zacznie go automatycznie (bez mojego potwierdzenia) formatować? Albo czy jego format jest konieczny? I ostatnie: czy da się używać dysku w tym dekoderze po prostu to odtwarzania treści wgranych z komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...