Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam,

Mam problem, w mieszkaniu wychodzi mi kabel z multiswitcha (kamienica 9 mieszkań jedna antena na dachu), na tym jednym punkcie działa CP oraz naziemna (mam tutaj założone gniazdko RTV-SAT-radio przelotowe) chciałbym podpiąć do drugiego pokoju dekoder NC+ i teraz robię tak dekoder CP podłączam do wyjścia SAT gniazdka, a kabel, który wychodzi z wyjścia gniazdka przelotowego podłączam do dekodera NC+ i tutaj pojawia się problem nie wszystkie programy działają raz jest sygnał na jednym dekoderze raz na drugim raz na obu w zależności od tego jaki program jest ustawiony. Jest w ogóle możliwość podłączeniu dwóch dekoderów różnych platform czy tylko będzie działać jedna platforma na dwóch telewizorach na takim połączeniu jak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam,

Mam problem, w mieszkaniu wychodzi mi kabel z multiswitcha (kamienica 9 mieszkań jedna antena na dachu), na tym jednym punkcie działa CP oraz naziemna (mam tutaj założone gniazdko RTV-SAT-radio przelotowe) chciałbym podpiąć do drugiego pokoju dekoder NC+ i teraz robię tak dekoder CP podłączam do wyjścia SAT gniazdka, a kabel, który wychodzi z wyjścia gniazdka przelotowego podłączam do dekodera NC+ i tutaj pojawia się problem nie wszystkie programy działają raz jest sygnał na jednym dekoderze raz na drugim raz na obu w zależności od tego jaki program jest ustawiony. Jest w ogóle możliwość podłączeniu dwóch dekoderów różnych platform czy tylko będzie działać jedna platforma na dwóch telewizorach na takim połączeniu jak mam.

Nie będzie działało, skontaktuj się z zarządcą kamienicy aby dał z multiswitcha dodatkowy kabel do Twojego mieszkania ( jeśli jest taka możliwość ) i wtedy podłącz go w drugim pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Mam problem związany z podłączeniem tv sat. Otóż mieszkam w nowo wybudowanym bloku mieszkalnym i chciałem podłączyć sobie nc+. Na wcześniejszym mieszkaniu miałem podłączone normalnie przez kabel (pokój, balkon) do konwertera i talerza. Jednak tu jest sprawa trochę inna bo zauważyłem, że na mieszkaniu jest gniazdko takie http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&p ... tAodvEAAuw czyli posiada wejście sat. I trochę zgłupiałem szczerze mówiąc. Poczytałem trochę i podobno wynika z tego, że na bloku może być antena zbiorcza. Jednak jak podłączyłem swój dekoder do tego gniazdka to wyszło na tv, że brak sygnału hot bird czyli rozumiem, że antena może być, ale nie ma doprowadzonego sygnału. Czy w takim wypadku pozostaje mi wiercić tak jak na wcześniejszym mieszkaniu z pokoju na balkon i tam zakładać talerz itd?? Prosiłbym o pomoc bo z tym szczerze się jeszcze nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@ marioKLR:

  1. dzwonisz do administratora budynku i pytasz się, jakie sygnały powinieneś mieć w gniazdku.
  2. w zależności od odpowiedzi:
    • jeśli wg administratora jest sygnał Hotbirda w gniazdku, trzeba dojść do tego, dlaczego tuner go nie widzi;
    • jeśli wg administratora nie sygnału HotBirda w gniazdku - pozostaje montaż własnej anteny.

Wyjście SAT to to na złączu F (nakręcanym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzwoniłem dziś do administratora budynku i co ciekawe uruchomiono sygnał bo trzeba było wnieść opłatę cyt. "9zł" ale mniejsza z tym. Jutro przeprowadzka i biorę swój dekoder i sprawdzę ponownie mam nadzieję, że nie będzie to tylko puszczona naziemna, bo jeśli tak to czeka mnie dużo pracy. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie u mnie są lepsze jaja i nie mam już pomysłu co z tym zrobić. Mam cyfrowy polsat i postanowiłem wziąć dodatkowo nc+ na kartę bo mają tam dużo kanałów sportowych.Kupiłem konwerter na 4 wyjścia i zainstalowałem za antenie od CP. W Cyfrowym polsacie mam 100% i 70-80%. W nc+ w ustawieniach anteny takie same parametry jednak gdy włączę miernik to jest 0% i 0%. Zmieniałem konwerter na stary i zakładałem nowy przewód- bez zmian! Co ciekawe zaniosłem swój dekoder nc+ do kolegi i śmiga bez problemu. Następnie przynieśliśmy dekoder nc+ kolegi do mnie i działa bez problemów. Niby wszystko jest sprawne a dekoder nie współpracuje z moją anteną, jak to możliwe?Miał ktoś podobny problem. Mam dekoder n-box z HD ale bez dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@młody technik

Konwerter typu Quad ("poczwórny") to w rzeczywistości cztery niezależne konwertery zamknięte w jednej obudowie. Nie ma więc tutaj znaczenia, czy zasilanie daje mu jeden tuner, czy cztery. :)

U mnie też jest jedna antena z konwerterem Quad i do niego podłączone są trzy dekodery (w tym jeden na dwa wejścia do nagrywania), wszystkie działają niezależnie i wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Panowie u mnie są lepsze jaja i nie mam już pomysłu co z tym zrobić. Mam cyfrowy polsat i postanowiłem wziąć dodatkowo nc+ na kartę bo mają tam dużo kanałów sportowych.Kupiłem konwerter na 4 wyjścia i zainstalowałem za antenie od CP. W Cyfrowym polsacie mam 100% i 70-80%. W nc+ w ustawieniach anteny takie same parametry jednak gdy włączę miernik to jest 0% i 0%. Zmieniałem konwerter na stary i zakładałem nowy przewód- bez zmian! Co ciekawe zaniosłem swój dekoder nc+ do kolegi i śmiga bez problemu. Następnie przynieśliśmy dekoder nc+ kolegi do mnie i działa bez problemów. Niby wszystko jest sprawne a dekoder nie współpracuje z moją anteną, jak to możliwe?Miał ktoś podobny problem. Mam dekoder n-box z HD ale bez dysku.

A może problem w tym, ze w dekoderze trzeba ustawić odpowiednie wejścia, konwertery itd. czyli ustawienie anteny w menu się kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam trochę podobny problem. Mam dwa dekodery podpięte pod konwerter TWIN.

Czasami aby mieć odbiór na jednym dekoderze to drugi musi być podpięty do prądu, bo inaczej część kanałów nie działa. A jak włączę ten drugi dekoder to i paski sygnałowe na działających kanałach poprawiają się. Dotyczy to dekodera Technisat, gdy Ariva jest wyłączona z prądu. Ale miałem ten sam problem gdy w miejscu Technisata był HD5000. Dodam, że ten problem nie zawsze istnieje. Niby wystarczy włączyć drugi dekoder, ale to jest trochę dziwne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za wyjaśnienia. :)

Założył mi go monter, gdy poprzedni się zepsuł. A co on tam założył to tylko on wie, bo do anteny praktycznie nie mam dostępu. Ale dopóki się nie posypie nie będę wymieniał.

A jeszcze spytam: Czy to normalne, że końcówka kabla antenowego trochę kopie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...