Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zadzwonili. Monter bedzie dopiero 12 wiec zobaczymy jak to bedzie dzialac. Nie omieszkam dac znac. Oferta swieza jako odpowiedz na oferte konkurencji :wink:

O up nie zapytałem taki ze mnie klient. Nie wiem czy to ściema byla ze strony konsultantki ale mowila, ze to oferta limitowana czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy w Vectrze będzie dostępny moduł CAM i ewentualnie od kiedy?

Oficjalnie Vectra nie planuje wprowadzenia modułu CAM.

 

Ostatnio będąc w BOK natrafiłem na ulotkę z zagadnieniami technicznymi oraz krótkimi opisami jak sobie radzić i co sprawdzić jeżeli jakaś usługa nie działa. W tej ulotce był także opisany moduł CAM i potencjalne problemy, usterki z nim związane. Zapytałem pani z BOK dlaczego w ulotce jest mowa o module CAM skoro w Vectrze tego nie ma? Czyżby planowali wprowadzić ? Odpowiedziała mi że nie wie dlaczego to wydrukowali i nic jej nie wiadomo na temat wprowadzenia modułów CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beniasty bywa. Koleżanka nie chciała skorzystać z tej promocji i zadzwoniła później do bok ale jej powiedzieli, że nie mają takiej promo. Sam teraz jestem ciekaw czy to faktycznie taka ograniczona czasowo i terytorialnie oferta czy jakas lipa. Przeczytam umowe od deski do deski zanim podpisze. Niemniej jednak to byłoby bezsensu dzwonić do abonenta i proponować coś czego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest. Mam multiroom, w mieszkaniu jest rozgałęźnik na TV oraz DATA/TV, 2 tunery:

1 stary DC5800 (1 tuner z modemem) połączony do linii DATA/TV - działa modem, VOD

2 nowy czarny (nie motorola, 2 tunery, modem) w zamian za zepsuty DC5800 podłączony do linii TV, nie działa w ogóle modem, a co za tym idzie VOD

W BOK poinformowali mnie, że tak ma być bo nie świadczą usługi w multiroom z usługą VOD na wszystkie urządzenia. To, że premium i platyna to jasne, ale żeby blokowali też VOD?

Akurat DC5800 to straszny muł i VOD to jakaś kpina, więc chciałbym skorzystać na nowym tunerku (działa 5 razy szybciej i w dodatku ma 2 wew tunery) jednak przeniesienie ich miejscami nic mi nie da bo urządzenia są zablokowane zdalnie prze operatora.

I teraz pytanko czy ktoś już tak kombinował? Bo w odpowiedzi w BOK mam straszne sprzeczności i podobno są problemy bo jeden jest główny i mam umowę X a drugi jest jako multiroom i ma umowe Y i że się tak po prostu nie da zamienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sprzęty musisz mieć podłączone do wyjścia DATA ponieważ wyjście TV nie ma kanału zwrotnego. Najlepiej jak kupisz sobie gniazdo które posiada DATA, DATA i TV. ( takie vectra ma w ofercie to nie wiem czemu Ci nie zamontowali takiego.

 

edit. podłącz ten nowy dekoder czarny do wyjścia DATA... zobaczysz :)

 

edit. do wyjścia TV możesz podłaczyć sobie stary kineskopowy telewizor hehee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze i zobaczę. Wezmę nowy dekoder i podłączę pod sygnał DATA.

Najgorsze, że są to 2 oddalone od siebie pokoje:

na wejściu do mieszkania jest rozdzielacz: TV (1 pokój), DATA/TV (2 pokój)

1 pokój (salon) ma kabel, który posiada tylko TV i nowy tuner na którym chciałbym mieć VOD a nie mogę, ale chciałbym aby to było w tym pokoju

2 pokój (dzienny) ma kabel, który posiada DATA/TV i stary tuner na którym VOD się ślimaczy, ale mam w nim modem do internetu. Oczywiście kabel DATA/TV tuż przed modem ma też rozgałęźnik i idzie kabel do modemu a drugi do tunera.

i jestem udu..piony :( bo musiałbym pozamieniać kable :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy zmienić na wejściu do mieszkania rozgałęźnik na taki który ma wyjścia DATA, DATA i do nich podłączyć oba dekodery ( u mnie Vectra zakłada potrójne : DATA, DATA, RTV gdzie RTV jest niewykorzystywane bo dekodery podłącza się do wyjścia "DATA"). To powinien zrobić monter wtedy kiedy montował Ci drugi dekoder jak podpisywałeś umowę na multiroom. Jeśli tego nie zrobił to świadczy o niedbalstwie technicznym ze strony Vectry. Wcale nie chodzi tu o VOD a o zasadę że dekoder cyfrowy powinien mieć dostęp do danych cyfrowych chociażby po to żeby była możliwa aktualizacja oprogramowania dekodera.

Zadzwoń do BOK i powiedz żeby przyszli i wymienili (naprawili swój błąd). Za coś chyba płacisz ten abonament i dodatkowo za multiroom ? Żadnej łaski nie robią.

 

Monter powinien oberwać po premii za niewłaściwe podłączenie. Dziwię się że tak to u Ciebie wygląda. U moim mieście monterzy bardzo mocno na to zwracają uwagę. Twierdzą że są kontrolowani i rozliczani z jakości podłączenia sprzętu. Jakość sieci to także potem niezawodność i stabilność sygnału. Co jak co ale w moim mieście na jakość sieci złego słowa powiedzieć nie można.

 

VOD jest na obu dekoderach podobnie jak TV cyfrowa. Te usługi działają niezależnie. Nie ma żadnej blokady. U Ciebie jest blokada "mechaniczna" na niewłaściwym rozgałęźniku - niewłaściwej instalacji za którą odpowiada Vectra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...