Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś z Kolegów forumowiczów korzysta lub korzystał z oferowanej przez Vectrę TV Online?

1. Czy przekaz jest równoległy z przekazem odbieranym przez telewizor (dekoder) czy inne źródło?

2. Czy kanały oferowane odbierane są stosunkowo płynnie tzn. czy w praktyce da się z teko korzystać?

3. Czy programy posiadają jakieś dodatkowe logo vectry?

Dziękuję i pozdrawiam.

ad1. Tak, ale jest kilkusekundowe przesunięcie wynikające z obróbki cyfrowej.

ad2. Tak. Przy prędkości netu 8Mb chodzi płynnie na kilku komputerach (przynajmniej u mnie tak jest).

ad3. Nie. Jest to wrzucony stream kanału TV z platformy cyfrowej Vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Robert03" bardzo dziękuję, czyli nie jako podsumowując jest to możliwość korzystania z niektórych kanałów TV w dowolnym miejscu w domu jeśli posiadam internet z vectry i router Wi-Fi.

Zainteresowałem się tematem, gdyż obecnie za internet 30Mb płacę 49,9zł i kuszą mnie trochę ofertą 100Mb z podstawowym "srebrnym hd". Pakiet TV jest mi do szczęścia nie potrzebny ale podstawowy bukiet daje przepustkę do TV online. Cena w gruncie rzeczy taka sama też 49,9zł, dlatego pomyślałem żeby się skusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kuszą mnie trochę ofertą 100Mb z podstawowym "srebrnym hd". Pakiet TV jest mi do szczęścia nie potrzebny ale podstawowy bukiet daje przepustkę do TV online.

Jeśli dobrze kojarzę, to programy które masz dostępne w TVonline są tylko takie, jakie masz dostępne w pakiecie TV. Cytat z FAQ Vectry:

 

Dlaczego niektóre programy są „wyszarzone”?

W taki sposób na stronie internetowej serwisu zaznaczone są programy, które są dostępne w TV ONLINE, ale Abonent nie ma do nich dostępu ze względu na ograniczenia wykupionej usługi. Aby uzyskać dostęp do tych programów należy wykupić wyższy pakiet telewizyjny lub dokupić pakiet premium Sport na Ostro. Zapraszamy do kontaktu w celu domówienia usług.

Co muszę zrobić żeby oglądać wszystkie programy?

Jeżeli aktualnie nie są dostępne wszystkie programy widoczne w serwisie TV Online oznacza to, że wykupiony abonament nie zawiera tych programów. Zachęcamy do zakupienia pełnej oferty programowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym nawet nie pomyślałem, czyli to trochę lipa a nie oferta.

Tylko, że idąc tym tropem abonenci pakietu np.srebrnego powinni posiadać ograniczony dostęp do TV analogowej, gdzie również będzie miał dostęp do kanałów nie występujących w wersji cyfrowej.

Dzięki za zwrócenie uwagi na ten temat, wychodzi na to że chyba zostanę przy samym internecie ewentualnie zrezygnuję na rzecz nowej umowy, dzięki czemu zyskam o 5 zł tańszy abonament.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamówisz pakiet srebrny, to technik wytnie ci filtrem pasmowo-przepustowym kanały analogowe, za które nie opłacasz abonamentu. Będziesz miał dostęp jedynie do wycinka pasma analogowego, całe pasmo cyfrowe (ale programy blokowane przez kodowanie) oraz kanały downstream i upstream do neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, już zostanę przy necie 30Mb, jak mam zmieniać teraz umowę tylko po to żeby mieć jakieś prądożerne pudełko w domu na którym nic więcej nie obejrzę to szkoda zachodu. Trochę miałem nadzieję, że dowolny pakiet TV daje możliwość korzystania z pełnej oferty TV Online. Jednak z tego co piszecie wychodzi wielka lipa.

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to kiepskie, w domach gdzie jedynie dostępny jest internet z IP Vectry do oglądania to są dekodery i telewizory.

Vectra poki co ponoc daje tylko 2 dekodery, wiec czasem sie przydaje to ich TV Online

Ciekawsza byłaby usługa mobilna, płacąc abonament vectrze mam zagwarantowany dostęp do kilkunastu kanałów tv przez internet gdziekolwiek jestem.

Po co korzystać z weeb tv skoro można by legalnie korzystać z usługi tv.

To prawdopodbnie niezgodne z regulaminem uslugi ale zawsze mozna korzystac z TV Online Vectry gdzie tylko sie chce poprzez serwer VPN dzialajacy na laczu od Vectry- trzeba tylko pamietac ze domowy internet musi miec odpowiednio szybki upload.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamówisz pakiet srebrny, to technik wytnie ci filtrem pasmowo-przepustowym kanały analogowe, za które nie opłacasz abonamentu. Będziesz miał dostęp jedynie do wycinka pasma analogowego, całe pasmo cyfrowe (ale programy blokowane przez kodowanie) oraz kanały downstream i upstream do neta.

 

Vectra już nie bawi sie filtrami i nawet mając sam internet pakiet analogowy telewizji w całej krasie dostaje się gratis w kablu. Sam mając tylko net miałem filtr na cały analog jeszcze jakieś pół roku temu ale po info na tym forum sprawdziłem u siebie i okazało się, że Vectra zdemontowała go również u mnie. Inna spraw , że ten analog to ledwo sie nadaje do oglądania. Niewyraźny obraz, zgniłe kolory, brzeczenie (przydźwięk sieciowy), zakłócenia br..... Osobiście polecam cyfrowe nadajniki naziemne. Obraz wyraźnie lepszy od cyfrowej Vectry i w dodatku za darmochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest przypadkiem tak, że Vectra przeprowadza (przeprowadziła) zmianę pakietyzacji całej sieci w poszczególnych miastach i wpierw zdjęli filtry żeby po zmianie częstotliwości wszyscy mogli nadal odbierać podstawowe programy a później ze sporym opóźnieniem (po kilku miesiącach czy nawet po roku) pozakładali jednak wszędzie nowe filtry?

 

Ciekawe czy faktycznie wszystkim, którzy mają internet dają cały analog gratis czy to tylko efekt niedbalstwa lokalnych techników i/lub braku odpowiednich filtrów do pakietyzacji pod ręką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu podpisałem umowę na net w Vectrze. Wcześniej nic nie miałem. Przyszedł technik, pociągnął kabel do mieszkania i założył filtr w skrzynce na klatce. Sprawdziłem - TV była praktycznie cała wycięta. Jakiś rok temu przeczytałem na tym forum, że Vectra masowo demontuje filtry w całej Polsce. Czym prędzej podłączyłem kabel do TV by to sprawdzić i okazało się, że też mam filtr zdjęty - cały pakiet analogowy od tamtej pory mogę swobodnie oglądać. Nie jest to więc wynik jakiegoś zaniedbania czy braku filtrów a wynik celowego działania Vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie trochę zrozumiałeś ;) Chodziło mi o to czy jesteś "jednostkowym" przypadkiem i zapomnieli Ci założyć odpowiedni (nowy) filtr, czy teraz taki standard mają, że analog gratis "po cichu" do internetu. Jak rozumiem nie masz w umowie na internet tego analogu nigdzie ujętego więc od Twojego gniazdka nie są też raczej odprowadzane żadne opłaty nadawcom za telewizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o filtry na analog to w moim mieście po roku czasu zostały zamontowane.

Ich demontaż był związany z poszerzeniem oferty analogowej podstawowej a zamówienie i wyprodukowanie setek filtrów u jakiegoś producenta trwało ile trwało.

Tak więc obecnie cały analog - tzw. pakiet złoty analogowy jest dostępny dla abonentów posiadających pakiet cyfrowy.

Jeśli chodzi o jakość samego analogu to jest dobra. Na odpowiednim telewizorze (np. LCD 32 cale HD Ready lub mniej, plaźmie czy CRT) nie ma specjalnie różnicy pomiędzy analogiem a cyfrą w jakości SD. Obraz może jest mniej ostry ale za to nie widać artefaktów cyfrowej kompresji co ma miejsce w cyfrze i razi w oczy.

Jakość z anteny na dachu (naziemna telewizja cyfrowa) jest lepsza ale różnica nie jest już drastyczna jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście na Złotych Łanach wszystkie filtry zostały zamienione na jakieś inne bo spółdzielnia się dogadała i w kablu Vectra przez DVBC nadaje te kanały co w DVBt plus od siebie jeszcze mango i vectra info... ( jak ktoś mam tv z dvbc )

 

A czy leci w nim analog pełny złoty? Dowiem się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wielu osiedlach Vectra miała umowy, ale są takie, na których już nie ma i kto chciał TV cyfrową musiał kupić pakiet a reszta ma nadal od ponad dwóch lat analog za free, co nie do końca jest sprawiedliwe. technikom nie do końca chyba zależy na obskakiwaniu kilkunastu bloków i zakładaniu filtrów. Jeśli to polityka Vectry to nie fair w wobec użytkowników którzy płaca za np. srebrny pakiet TV cyfrowej, którzy mają mniej kanałów i np. brak TVN24. Zyskują tylko kanały sportowe Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brak filtrów do analogu w niektórych miastach był spowodowany ich wymianą. Vectra ujednolica pasmo nadawanych kanałów i net w całym kraju i wtedy będzie mogła korzystać z jednakowych filtrów pasmowo-przepustowych. Taka sytuacja z odblokowaniem całego analogu nie może trwać wiecznie, przecież dla nadawców to są straty. Klient ma dostęp do kodowanych kanałów (nieszkodzi, że w analogu) a wątpię, że Vectra naliczając abonament np. za stalowy czy srebrny dtv - płaci za klienta np. za sam TVN24 licencję 1zł od gniazda. Kto jak kto, ale Vectra nie jest św.Mikołajem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brak filtrów do analogu w niektórych miastach był spowodowany ich wymianą. Vectra ujednolica pasmo nadawanych kanałów i net w całym kraju i wtedy będzie mogła korzystać z jednakowych filtrów pasmowo-przepustowych. Taka sytuacja z odblokowaniem całego analogu nie może trwać wiecznie, przecież dla nadawców to są straty. Klient ma dostęp do kodowanych kanałów (nieszkodzi, że w analogu) a wątpię, że Vectra naliczając abonament np. za stalowy czy srebrny dtv - płaci za klienta np. za sam TVN24 licencję 1zł od gniazda. Kto jak kto, ale Vectra nie jest św.Mikołajem...

 

Straty pozorne, równie dobrze powinno się pobierać opłaty klimatyczne w całej Polsce. Oficjalnie jeżeli ktoś posiada umowę na tv cyfrową pakiet np.stalowy to z tego tytułu TVK Vectra płaci haracz nadawcom, których programy są retransmitowane w tym pakiecie. A że przy okazji braku filtra abonent zyska dostęp do oferty analogowej - cóż jego zysk, bo vectra oficjalnie nie musi za to płacić.

A tak na marginesie, to większe przekręty mamy w około i tak naprawdę te parę kanałów w analogu w te czy wewte to pikuś. Bardzo dobre rozwiązanie wprowadziła swego czasu platforma satelitarna "N", dając możliwość "dobrania" oferty względem zainteresowania tematycznego. Obecnie pakiety są tak podzielone, że aby mieć dostęp do wybranego kanału należy wykupić pełną ofertę programową. Jest to wg mnie większa niesprawiedliwość niż temat jaki jest prowadzony w tym wątku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama ma Stalowy Cyfrowy. Dekoder SD Technisat. Cyfrowo leci ponad 20 kanałów ( tez z dvbt ) a po analogu to tylko chyba 7-8...

 

Jak dałem ustawienia fabryczne tego Technisata to dekoder nie znajdował żadnych kanałów. Dopiero telefon na hotline i ręcznie musiałem ustawić zakres...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...