Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Sorry.Dawno mnie tu nie bylo,ale mysle ze zaciagneliscie temat w zaulek techniczny,wiec nie na temat zupelnie.Bardziej pasjonujace jest...jaka oferta,w jakiej cenie i gdzie jest obecnie dostepna.Ze strony Vectry wynikaja cuda.Zero konkretow,zeby cokolwiek sie dowiedziec...trzeba szukac nietypowo na stronie,albo dzwonic na infolinie.Ja np nie mam zamiaru tego robic i wypowiem umowe za miesiac...i poczekam co dalej.Neta lepszego raczej nie znajde...choc jak wezme NC+ na 1 pomieszczenie,a na drugie CP...to tam mam darmoche na neta...i wyjdzie mi 80 zl zysku(bralem konsole w Vectrze).Bede mial wiecej za znacznie taniej,choc wolalbym miec nadal Vectre i przeplacac,ale znacznie mniej...powiedzmy ze 30 zl,czyli zamknac sie w 180 zl za neta i full pakiet.

Naprawde podnieca Was jeszcze dolaczanie kanalow typu FoX HD?No chybaze tych z nizszych pakietow,to rozumiem...Ktos,kto placi najwyzsze pakiety...nie ma czasu na ogladanie takich kanalow zazwyczaj.Moze z 1-2 razy na miesiac da sie na to skusic...ale zeby to przezywac?Myslalem,ze te czasy dawno juz za nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają takie prawo. Technologia HFC czyli nie taka sama jak w kablu. Na ulotce jest decyzja UOKiK z 5 wrzesnia 2011. Dotyczy to obszarów gdzie sieci aster i upc się pokrywają. Tak jednak czytam o tej netii i ludzie, którzy dużo sportu oglądają narzekają na jakość więc trzeba się będzie jeszcze zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde podnieca Was jeszcze dolaczanie kanalow typu FoX HD?No chybaze tych z nizszych pakietow,to rozumiem...Ktos,kto placi najwyzsze pakiety...nie ma czasu na ogladanie takich kanalow zazwyczaj.Moze z 1-2 razy na miesiac da sie na to skusic...ale zeby to przezywac?Myslalem,ze te czasy dawno juz za nami.

Gratuluję najwyższych pakietów i jednocześnie ciekaw jestem co tam jest takiego fajnego żeby tyle płacić. FOX'em nie ma się co podniecać. Kolejny serialowy kanał jakich pełno w kablu i na satelicie. Wymyślone bajki dla dorosłych nadawane w przerwach pomiędzy reklamami. W piątkowy wieczór dalej nie ma na czym oka zawiesić więc trzeba się zając przyjemniejszymi rzeczami :-). Na mnie żadnego wrażenia FOX nie robi podobnie jak 160 pozostałych kanałów :-). Robi natomiast wrażenie ktoś kto płaci za to tyle kasy i jeszcze się z tym obnosi. Wiocha jak nic. To tylko telewizja. Kasę wyrzucaną na abonament można spożytkować w znacznie ciekawszy sposób niż lampienie się w ogłupiający kolorowy wyświetlacz krzywiąc w ten sposób kręgosłup i zapuszczając brzuch przy jednoczesnym hodowaniu sobie żylaków i cukrzycy :-). Tak więc proponuję wypowiedzenie tych full pakietów i ruszyć trochę 4 literki. Rowerek, bieganie, może trochę łyżwy, rolki albo zafundowanie dzieciakom fajnej zabawy i przygody. Życie jest zbyt piękne żeby je marnować przed telewizorem w którym ilość kanałów jest odwrotnie proporcjonalna do treści z niego płynących i dodatkowych opłat ponoszonych za to.

Full pakiet już nie jest trendy... czasy się zmieniają, telewizja to obciach.... :-).

O Tyle techniki ode mnie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruchu mam az nadto.Jestem listonoszem...i po pracy oczekuje jedynie wypoczynku w domowym zaciszu.Przed tv,konsola,badz netem.Nie obnosze sie bogactwem,bo nie posiadam niestety czegos podobnego.To,ze chce i stac mnie placic ok 180-200 zl na tv+internet,chyba nie jest niczym nienormalnym.Nie ide tez za wszelkimi modami i trendami.Nie mam zamiaru za chwile zostac gejem,bo tak jest trendy.Dziecko mam jedno i co kilka dni,na kilka dni...bo jestem po rozwodzie.Gwoli scislosci...na dzis mam platyne z canalami,sportem na ostro i neta.Wiem,ze przeplacam przez wziecie konsoli za 1 zl.Wlasnie konczy mi sie ten cyrograf i zamierzam obnizyc cene,albo podniesc poziom oferty chociaz.Proponuje,bys sam pobiegal... i ochlonal przed napisaniem czegos podobnego nastepnym razem.

P.S. Opisywac w podpisie stan posiadania...to dopiero wiocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakich pakietach maja być duble bo jak SD -0 złoty HD - platyna lub sport na ostro to powinny być ale jeśli oba w tym samym szczególnie w platynie i SnO to nie. Vectra powinna przemyśleć wycofanie FOX Life SD, Polsat Sport Extra SD, Eurosport 2 SD i Ale Kino SD.

 

Są jeszcze aktywne pakiety złoty sd z tunerami technisat i tych kanałów/dubli sd nie mogą wyłączyć. A abonentów tego pakietu jest jeszcze dużo, ich zmigrowanie jeszcze potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Jestem nowy :)

 

Ostatnio doczytałem (chociaż to wiadomość z "sierpniowych wakacji"), że przykładowo Vectra miała prawie milion abonentów, z czego pół miliona, to byli abonenci telewizji cyfrowej, a ćwierć miliona telewizji analogowej.

Skupiłem się na TV cyfrowej, ponieważ od stycznia Vectra ma w planach wejść na "moje osiedle", i przeglądnąłem ich ofertę.

Reklamują się, że mają 182 kanały w tym 48 w HD, ale... na liście kanałów są wersje SD i HD tego samego programu !

1. Dlaczego Vectra nadaje wersje SD kanałów, które mają wersję HD - czy tak ciężko jest wymienić użytkownikom dekoder SD na HD (ilu ich jeszcze może być wśród tych pół miliona) ? Jak sobie pogrupowałem wersje SD i HD (oraz połączyłem France24 w jeden z dwiema ścieżkami dźwiękowymi), to wyszło mi że ich unikalna oferta to 147 programów. Czy nie mogą (Vectra) zrobić tak, że odbiornik HD będzie miał dostęp do wersji HD kanałów, a odbiornik SD do wersji wersji SD ? Innymi słowy powinni reklamować się w najwyższym pakiecie jako 147 unikalnych kanałów, w tym 48 HD. Natomiast najwyższy pakiet w wersji SD powinien być reklamowany jako 137 unikalnych kanałów (bez: BBC HD, DISCOVERY HD, DORCEL XXX HD, FIGHTBOX HD, FOX HD, GINX TV HD, MEZZO LIVE HD, TV LIVE HD, POWER TV HD, TVP HD - kanałów, które nie mają wersji SD)

2. Jak z jakością internetu w tejże firmie (i jak wygląda upload w stosunku do downloadu) w porównaniu do Multimedii (na którą nie mogę w swojej lokalizacji narzekać - tylko jedna awaria na przestrzeniu kilku lat) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru tutaj nikogo "bronić", ale nie widziałem jeszcze operatora, który mając ten sam program (wersja SD i HD) w ofercie nie podawałby, że to są dwa programy. To jest po prostu wyścig marketingowy czyli który operator ma teoretycznie więcej programów w ofercie. Nie wiem ile jeszcze jest dekoderów SD w Vectrze ale na pewno sporo i podejrzewam, że ze względów finansowych lepiej utrzymywać nadal wersje SD niż wymienić 100 czy 200 tysięcy dekoderów jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Jestem nowy :)

 

2. Jak z jakością internetu w tejże firmie (i jak wygląda upload w stosunku do downloadu) w porównaniu do Multimedii (na którą nie mogę w swojej lokalizacji narzekać - tylko jedna awaria na przestrzeniu kilku lat) ?

 

W moim przypadku zawsze sa to deklarowane predkosci (w ostatnim czasie nawet szybciej)- zarowno pobieranie/jak i wysylanie, a ze wysylam Awarie sa raczej sporadyczne- tzn całkowity brak internetu i zazwyczaj nie trwa to dluzej niz kilkanscie minut. Jakos ze 2 tygodnie temu byla najdluzsza awaria jaka pamietam i trwala od 2 w nocy gdzies do 10 rano.

Aktualne pakiety internetu to 50/5, 100/10 i 150/15 mbps- wiec jest poprawa do tego co bylo dotychczas(10:1 zamiast 20:1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Jestem nowy :)

(...)

Skupiłem się na TV cyfrowej, ponieważ od stycznia Vectra ma w planach wejść na "moje osiedle", i przeglądnąłem ich ofertę.

Reklamują się, że mają 182 kanały w tym 48 w HD, ale... na liście kanałów są wersje SD i HD tego samego programu !

1. Dlaczego Vectra nadaje wersje SD kanałów, które mają wersję HD - (...)

2. Jak z jakością internetu w tejże firmie (i jak wygląda upload w stosunku do downloadu) w porównaniu do Multimedii (na którą nie mogę w swojej lokalizacji narzekać - tylko jedna awaria na przestrzeniu kilku lat) ?

Ad1. Tak robi każdy operator płatnej telewizji po to by w ofercie błysnąć większą ilością kanałów. Widocznie klienci łykają ten marketing jak ryby zboże i to się przenosi na kasę dla operatora.

Oczywiście że ciężko jest wymienić abonentom dekodery ponieważ to jest koszt dla Vectry który się nie zwróci. Każda prywatna firma ma swoją politykę pozyskiwania pieniędzy i ich wydawania. W prywatnym biznesie chodzi o to żeby wydawać jak najmniej a pozyskiwać jak najwięcej. W biznesie państwowym czasem jest odwrotnie ale wtedy wszyscy obywatele się zrzucają, ratują i biznes kręci się dalej :-)

Skoro Vectra wydała raz na dekodery SD po kiego licha ma wydawać drugi raz na dekodery HD skoro klienci tego nie chcą i za to nie zapłacą (Ci co chcą to już mają i nawet za to dodatkowo zapłacili). Utrzymywanie kanałów SD i HD w sieci widocznie jest tańsze niż wymiana 300 000 dekoderów SD. Ich ilość globalnie wbrew pozorom wcale nie maleje bo Vectra cały czas się powiększa przejmując kolejne sieci kablowe. Są jeszcze takie miejsca gdzie nie dociera cyfra ani internet i Vectra oferuje tam tylko analog. Więc jak TV cyfrowa tam dotrze to SD Technisata zasilą te miejsca w gratisie i będą się jeszcze długo dobrze miały.

Możesz sobie sam stworzyć własną listę kanałów i wybrać tylko te które Ciebie interesują i pogrupować je jak chcesz. To żaden problem. Każdy dekoder Vectry umożliwia utworzenie własnej listy kanałów i nie trzeba się poruszać w gąszczu trzycyfrowych numerów. Ja mam np tak: 1.TVP1HD, 2.TVP2 HD, 3.TVP Bydgoszcz, 4.POLSAT HD, 5. TVN HD... itd. Kanałów - dubli SD nie mam na liście ani tych które są zakodowane dla mnie też nie mam. W ten sposób Pakiet Platynowy to razem 131 kanałów z Playboyem i 2 kanałami TVP Regionalna (region Warszawa i Bydgoszcz).

Ad2.

W moim mieście internet z Vectry wymiata i praktycznie nie ma konkurencji. Cenowo i prędkościowo jest dobrze parametry takie jak w umowie. Kiedy była awaria ? Ostatnio chyba 7 lat temu jak pod Gnieznem został uszkodzony światłowód i pół województwa nie miało neta nie tylko abonenci Vectry. Innych sobie nie przypominam...

 

P.S. Opisywac w podpisie stan posiadania...to dopiero wiocha.

Pewnie że wiocha. I to jaka. Zgadzam się w 100% :-). Ale czasem trochę trzeba :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Oczywiście że ciężko jest wymienić abonentom dekodery ponieważ to jest koszt dla Vectry który się nie zwróci.

Firma jak chce znajdzie pieniądze na wymiane gdzie indziej. Niekoniecznie u tych abonentów, którym będzie wymieniać dekodery. Vectra jakiś czas temu zmieniła sposób rozliczania abnoamentu. Wprowadziła opłatę - "haracz" za korzystanie z dekodera. Jeżeli mnie pamięc nie myli to Vectrze zróci się koszt dzierżawy dekodera wcześniej niż po roku. Zatem pozostali abonenci "sfinansują" wymianę dekodera. Zresztą jak nie w ten sposób to firma (nie tylko Vectra) znajdzie dodatkową kasę od abonenta. Myk polega na tym żeby tak "wyrolować" abonenta żeby się nie zorientował, że przepłaca. Toż to jest biznes. Panowie, to żadna Ameryka. Tak ten świat zbudowano. Vectra ani inny operator kablowy to nie instytucja charytatywna. Proste :). Problem polega na czyms innym według mnie. Może się okazać, że Vectra już tak wszędzie "poprzeginała", że nawet mało zorientowany abonent zorientuje się, że jest robiony w bambuko i poszuka przy najbliższej okazji innego operatora. Może Vectra zdaje sobie sprawę, że obecnie nie ma już tekiego "pola manewru" żeby "wydoić" abonenta i zdobyć dodatkowe środki na wymianę dekodera. Żeby była jasność, nie twierdzę że tak jest w przypadku Vectry ot tak naszło mnie na filozofanie :). Trochę podobna sytuacja miała po połączeniu Cyfry i N. Zaznaczam tylko troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50/5, 100/10 i 150/15 mbps- wiec jest poprawa do tego co bylo dotychczas(10:1 zamiast 20:1)

Ooo !?! to wygląda interesująco, tym bardziej, że aktualnie posiadam pakiet 60/3 za który płacę tyle ile w Vectrze kosztuje opcja 100/10.

Trzeba poczekać do końca umowy i może dzięki konkurencji mój aktualny dostawca będzie bardziej chętny do upustów i promocji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie sam stworzyć własną listę kanałów i wybrać tylko te które Ciebie interesują i pogrupować je jak chcesz. To żaden problem. Każdy dekoder Vectry umożliwia utworzenie własnej listy kanałów i nie trzeba się poruszać w gąszczu trzycyfrowych numerów.

 

Nie każdy. MOTOROLA np nie obsługuje własnej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualna wymiana dekodera pewnie jest mniej lub bardziej powiązana z przedłużeniem umowy a niekoniecznie każdy obecny abonent chce się "związać" na kolejne 12 czy 24 miesięcy. Te leciwe już Technisaty SD to wg mnie jedne z lepszych konstrukcji i pewnie jeszcze pochodzą kilka lat zanim padną, ponadto wielu abonentów jest mało świadomych w kwestiach technicznych, dla nich dekoder cyfrowy to dekoder, nieważne HD czy nie HD, obraz SD jest dla nich wystarczająco dobry więc po co coś zmieniać. Wśród nich jest nadal także wielu posiadaczy telewizorów kineskopowych i im taka zmiana niewiele zmieni. Zyskają jedynie dostęp do programów HD, które nie mają swej kopi SD a obraz i tak będzie w jakości SD na ekranie ;) Nawet jak SD na satelicie będzie wyłączony (stopniowo wszyscy przechodzą na DVB-S2 MPEG-4) to podejrzewam, że dla Vectry może być tańszą opcją zakup iluś tam konwerterów MPEG-4 do MPEG-2 niż wymiana wszystkich dekoderów SD. Wg mnie dekodery SD prędzej znikną u mniejszych operatorów niż w Vectrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten trend rozpoczęła N-ka, która w ogóle zrezygnowała z dekoderów SD. Tej telewizji już nie ma kilka lat, więc na tej podstawie widać jak zacofana technologicznie jest Vectra. Nawet CP wymienia bezpłatnie dekodery SD na HD, a ma kilka razy więcej abonentów niż Vectra. Czyli można, wystarczą tylko chęci rozwoju i postawienie na jakość, a nie jak w Vectrze jakoś to będzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...