Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.12.2018 o 21:59, dwaplus1 napisał:

Do końca lutego 2019 mam internet 100mb za 40 zł miesięcznie. Jaką cenę za tę prędkość można wywalczy w DUK? Lub jaki pakiet TV (tylko moduł CI) z 100 mb/s można mieć za 40 PLN miesięcznie? Konkurencja w bloku to UPC, Netia i Orange. Miasto Legnica.

 

3 godziny temu, boski napisał:

150mb za 40 zł.

Ewentualnie 100 Mb za 36 zyla.

Nie chcieli mi dać niżej. Konkurencja niżej niby nie daje. 

Też Legnica.

 

Na początek miło powitać swoich.Hej Miedź!

Co do oferty:

Netia powinna mieć na infolinii 100/50 (50 Mb uploadu) lub 150/50 taniej. Także z pakietem TV na start.

Niestety większość FTTH w Legnicy to jeszcze podialogowy EPON i Corecess a na nim są porty FastEthernet nie GigabitEthernet. Tylko na części Piekar migracja była na GPON gdzie można mieć >100 oraz nowe modernizacje/inwestycje już za Netii. Alcatela u nas nie ma.

 

Sprzęt jaki dają przy EPON:

 

http://www.pomagam.net/sterowniki/modemy-na-sieci-pon/

 

Corecess 3942-ES + Netia Spot

 

Przy GPON:

 

http://www.pomagam.net/sterowniki/huawei-hg8245q-router-ont-combo/

 

Huawei HG8245Q2

W linku jest Q1 ale to praktycznie to samo, Q2 różni się lepszym chłodzeniem, jednym USB mniej i softem.

 

UPC ma nowe instalacje(nie leci po instalacji często jeszcze po antenach zbiorczych LSM jak Vectra), ale cenowo bez rewelacji z tego co pamiętam.

Orange nie da lepszej oferty bo w Legnicy Orange to skansen. Chwalą się światłowodem na Gumińskiego w 2 blokach i tyle z ich inwestycji. Na Koperniku mają często max 10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ja właśnie Kopernik i sprawdziłem Orange...tak 10mb. Netia ma teraz całkiem fajna ofertę z TV za 50 zł. Średnio miesięcznie wychodzi 37.5zl/miesiąc. Ale dodatkowa skrzynka pod TV, a tego chciałbym uniknąć. 

Kolejne pytanie: czy jeśli złożę wypowiedzenie w Vectra, a nic sensownego nie dostanę to czy może wziąć internet żona na siebie w tym samym lokalu w Vectrze?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dwaplus1 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Ja właśnie Kopernik i sprawdziłem Orange...tak 10mb. Netia ma teraz całkiem fajna ofertę z TV za 50 zł. Średnio miesięcznie wychodzi 37.5zl/miesiąc. Ale dodatkowa skrzynka pod TV, a tego chciałbym uniknąć.  

Kolejne pytanie: czy jeśli złożę wypowiedzenie w Vectra, a nic sensownego nie dostanę to czy może wziąć internet żona na siebie w tym samym lokalu w Vectrze? 

Dekodera niestety nie da się uniknąć, brak standardu ogólnego dla TV w protokole IP. Tak samo nie używają koncentryka, a światłowód + Ethernet do każdego dekodera.

Ale to nie są kolosy, jak dekodery Vectry, tylko naprawdę malutkie urządzenia.

Netia Player 2 ma dokładniej wymiary:

133x126x35 mm

 

Niestety, Kopernik to EPON dialogowy i max 100 chyba że gdzieś może już coś zmienili.

Gdyby i to nie przeszło. Jest jeszcze jedna opcja.

Próbuj coś jeszcze w UPC. W Galerii DGB (Delikatesy Centrum Marsa 30) mają swój salon bodajże.

 

Pozdrawiam i szczęśliwego Nowego Roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 1982misiek napisał:
150mb/s jest od niedawna za 39.99 dla nowych tak więc chyba zrobili cię w balona.

Edit

Z promocji Zima 2018 Dla nowych 150Mb/s za 39,99, umowa na 2 lata, aktywacja 59zł. Obecny klient mający tylko DTV może dobrać usługę w tej samej cenie, ale bez opłaty aktywacyjnej.

Edytowane przez kfm877
zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w czerwcu kończy mi się obecna umowa z Vectrą. W tej chwili mój plan opiewa na kwotę 121,80 zł.

Wchodzi w niego:

Platyna (26 zł) + sport na ostro (6,90) + HBO Film Go (20) + dekoder HD (20) + Internet 50 mb (38,90) + plan halo telefon (10)

 

rozpoczynam od dziś działania na rzecz zmiany w abonamencie. rozmawiałem dziś z konsultantem Vectry i chciałem usłyszeć pierwsze oferty. zaproponowałem mu przekazanie oferty ze zmianą na PVR i większy net. W odpowiedzi usłyszałem :

 

Platyna + telefon halo + PVR (15,00) + sport na ostro + Eleven (6,90 zł) + internet 100 + router dwuzakresowy = razem 144,80 zł

 

dodatkowo zaproponowano mi cinemax za 6,90 zł, a ceny canal plus wyglądały dla mnie następująco:

Select 34,90, a Prestige 39,90.

 

To była pierwsza rozmowa na temat ewentualnych zmian w pakiecie. Jak myślicie w którym kierunku iść i jak ta oferta może się zmieniać w przeciągu tygodni i miesięcy? Czy obejdzie się bez składania wypowiedzenia czy jednak trzeba atakować w tym kierunku ?

 

powiem tak, że dla mnie optymalne byłoby jednak:

Platyna + HBO + w sumie pozostawienie dekodera HD + sport na ostro + eleven (ale czy warto pchać się dla dwóch kanałów - Eleven 1 i Eleven 3) + a może lepiej Canal Plus Select + cały czas mam w zanadrzu ten plan telefonu za 10 pln dla rodziców (oni korzystają) i tu może być karta przetargowa i nie wiem czy w czerwcu będe jeszcze potrzebował + internet jest 50 i może w sumie styknie, a pojdziemy teraz w TV.

 

Optymalnie finansowo byłoby utrzymanie podobnej kwoty ok. 125 pln - no moze max. 135 pln

 

Jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem :

ROzwiązałem umowę z Multimedią na której korzystałem z internetu i darmowej Tv naziemnej i podpisałem umowę na internet z Vectrą, dzisiaj był monter wszystko zamontował elegancko. Problem pojawił się po tym jak zacząłem szukać kanałów na tv. na dvbc znalazło wszystkie kanały z  muxów oprócz TVP Sport i TVP Sport HD. Na dvbt znalazło wszystkie kanały z muxów ale oprócz TVP Sport HD. Na kablu multimedii TVP Sport HD działał ponieważ od grudnia podpisano umowę o dodanie do muxa. Dzwoniłem do Vectry mówią, że oni nie świadczą mi usługi tv i mają to w [beep]ie. Dzwoniłem do spółdzielni bo płace w czynszu utrzymanie łącza RTV i powiedzieli , że trzeba to załatwić z Vectrą. Wszystko elegancko chula tylko ten TVP Sport HD nie działa na którym bardzo mi zależy bo oglądam dużo sportu. Miał ktoś podobny problem i wie jak rozwiązać? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z ustawą to (niestety) operator w najniższym pakiecie musi udostępnić tylko programy: TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, TVN, Puls i TV4 i równie dobrze może to być sygnał analogowy. Wg mnie z Vectry powinni modem podłączyć na swojej instalacji (oddzielny kabel) i problemu by nie było. Ponadto równie dobrze Vectra mogłaby tak ułożyć plan kanałowy i dobrać filtry pakietyzacji, że mając od nich sam internet nie można by było odebrać żadnego programu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko upchnij następny koncentryk w listwie tylko po to, żeby szła tam TV, skoro wystarczy udostępnić te kanały! Łaski nie robią i tak korzystają z infrastruktury spółdzielni (a więc również mojej). No nic mam 14 dni na rozwiązanie umowy i raczej skorzystam jak na starcie już tak traktują człowieka.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrezygnujesz z neta to dalej będziesz miał te kanały w koncentryku w dvbc. Tylko że bez TVP Sport. Jak nie miałem tv i neta z Vectry płaciłem w czynszu 6.70zl i ok 34 kanały były w dvbc. Teraz mam tv i neta i pozycja w czynszu rtv zniknęła. Nie wiem co to za spółdzielnia i ile płacisz w czynszu.

Czy miałeś wcześniej kanały dvbc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina SM. Ma podpisaną umowę z MM i dlatego kolega płaci w czynszu kasę. A  ze w bloku jest Vectra, która sama robiła swoją sieć to już inna bajka. Monter miał prościej bo jak kolega już miał kabel w mieszkaniu a nie korzysta już z MM to po co ciągnąć i wiercić dziury.

Na moje oko tak to wygląda. 

W moim bloku jest Vectra która ma stosowne umowy i dlatego jest opłata. Jest Orange i jest Netia ze swoim okablowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że nigdzie nie ma obowiązku korzystania z takich pakietów płaconych w czynszu i jak komuś nie odpowiada to może zrezygnować i zapewnić sobie dostęp do TV we własnym zakresie. Spółdzielnia wg mnie ma rację, że klient musi problem rozwiązać sobie z Vectrą. SM może policzyła ile kosztowałaby nowoczesna instalacja zbiorcza na każdym budynku i stwierdzili, że lepszym rozwiązaniem będzie umowa z operatorem kablowym i to nie jest przecież ich wina tylko zwykły rachunek kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak piszecie Panowie, gadałem z Panem ze spółdzielni i mówi, że mam to załatwić z Vectrą , że oni wpięli się w kable MM, które mają umowę ze spółdzielnią i temu płacę 3 zł co miesiąc w czynszu. Vectra na to zlewa bo uważa, że nie świadczy usług TV dla mnie i nic nie zrobi. Pytanie w takim razie, co zrobić? Swoją drogą, cwaniaki z Vectry udostępniają wszystkie kanały z muxów, oprócz TVP Sport licząc, że ludzie skuszą się na jakiś pakiet sportowy w ich kosmicznych cenach. Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech technik z Vectry jak Ci montował neta mógł zrobić nową instalację z multitapa i miałbyś internet. Z MM zrezygnowałeś ale tylko z neta. Azart i  kabel został i dalej będziesz płacił 3zł i miałbyś azart. To 3 zł już zawsze bedziesz przecież płacił do SM

 

Dlaczego technik wpiął się w kabel MM? Czy Vectra wykupiła MM u Ciebie w mieście czy dalej świadczy usługi?

Edytowane przez Internauta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...