Skocz do zawartości

Religia.tv


peyton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To dlaczego Religia.tv nie może wykupywać takich licencji?

Pewnie może, tylko z powodów finansowych nie kupuje. Sytuacja podobna do ubiegania się o miejsce w mux 1 - TV Trwam na to stać, a Religia TV już nie.

 

Odbiegając od tematu licencji chciałbym powrócić do tematu nadawania FTA - nie sądzę, żeby im to za wiele pomogło. Musieliby przeprowadzić jeszcze jakąś kampanie reklamową, żeby odkodowanie przyniosło oczekiwany efekt (choć i to byłoby wątpliwe). Nie widzę innej szansy na znaczną poprawę sytuacji stacji poza dołączeniem do oferty Cyfrowego Polsatu. Inne działania, łącznie z odkodowaniem nie wiele pomogą, a wręcz mogą zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem w jaki sposób na większą oglądalność "Religia.tv" lepiej wpłynie dołączenie do "CP", niż emisja "FTA" i w "DVB-T"???

 

To miałoby sens gdyby "CP" musiał płacić za obecność kanału u siebie, a jest on mimo kodowania oferowany bezpłatnie, a poza tym podam prosty przykład - "Tv Trwam" nadaje z "Astry", więc zapewne nie ma jej na oficjalnej liście kanałów "CP", a przynajmniej nie na wysokiej pozycji, a jej popularność jest wielka i nawet J. K. się z nią liczy, a jak traktuje kanały spod znaku "ITI", to wszyscy niestety wiemy :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem w jaki sposób na większą oglądalność "Religia.tv" lepiej wpłynie dołączenie do "CP", niż emisja "FTA" i w "DVB-T"???

Prosta sprawa - dołączenie sygnału stacji do oferty Cyfrowego Polsatu nic nie kosztuje, a znacznie podnosi dostępność. Natomiast emisja w DVB-T pociąga za sobą koszty i to nie małe (o czym wspominał ks. Sowa w odpowiedzi na pytanie forumowicza @Marek1991 - post na poprzedniej stronie). Co do emisji FTA, to co miałem już napisałem w poprzednim poście - to też nie jest takie proste.

 

Co do TV Trwam - stacja pewnie ma nie tyle dużą widownię, co właśnie popularność (dużo się o niej mówi) - w związku z Radiem Maryja i osobą ojca Rydzyka. Poza tym ta stacja nastawiona jest na nieco inny zysk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, "Tv Trwam" i "Radio Maryja" mają wpływy ze zbiórek "społecznych" (nie zawsze całkiem legalnych, jak można było przeczytać niedawno w serwisie "Satkuriera"), ale właśnie "ITI" mogłoby przez "Religię.tv" z nimi skutecznie rywalizować, gdyby kanał był "FTA" przez właśnie o wiele popularniejszego w Polsce "Hot Birda" oraz "DVB-T" (koszty byłyby identyczne chyba, jak w przypadku "TVN7", więc tak czy tak "TVN" by te pieniądze wydawał, tylko na kanał bardziej wartościowy i przynoszący mu większy prestiż), no i pokazać szerszej grupie odbiorców, że można robić kanał religijny inaczej, niż ojciec Rydzyk (pokazanie, że on nie ma w tej dziedzinie monopolu powinno być dla "ITI" BEZCENNE :D!) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bardzo rzadko zerkam na ten kanał ale słyszałem o nim dużo dobrego. Bardzo dobrze się stało, że Religia.tv dołączył do oferty CP. Naprawdę szkoda by było aby ten kanał musiał zakończyć działalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu Religia:tv trafi na podatny grunt, bo abonenci Cyfrowego Polsatu to w dużej mierze mieszkańcy wsi, a ci znani są z większego przywiązania do religii i stąd zainteresowanie kanałem może być większe (= większa oglądalność). Mam jedynie zastrzeżenia do pozycji na liście - 106 - pozycja wciśnięta pomiędzy kanały HD, które są zazwyczaj omijane przez abonentów z dekoderami SD. No ale jak pozostałe możliwe pozycje są zajęte to lepsze to niż np. pozycja 138.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą doczytałem, że stacja ma zostać przeniesiona na kanał nr 110 (w miejsce Animal Planet HD). Pozycja równie nietypowa jak nr 106, ale coś mi mówi, że układ kanałów Cyfrowego Polsatu wkrótce ulegnie co najmniej częściowej zmianie, bo nie będzie miejsca na TVN CNBC czy TVN HD+1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Religia.tv nadaje telezakupy MANGO od godziny 9-10. Z jednej strony jest to pozytywne bo szkoda gdyby ta stacja zakończyła działalność... a z drugiej strony się cieszę że walczy o swoją rentowność i poprawę finansową, co będzie się przekładać na nowe propozycje programowe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

"Zwykły Bohater - historie prawdziwe" - nowość w religia.tv.

Na antenie już od 8 września

Premierowe odcinki w każdą sobotę o 18.30

Powtórki odcinków od poniedziałku do piątku

źródło:religia.tv

Program poprowadzi Szymon Hołownia, bardzo dobre posunięcie tej stacji i na pewno będę oglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmiana parametrów nadawania Religia TV.

 

Nowe parametry techniczne:

Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)

tp. 10 (11,393 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

 

ID: ReligiaTV

PID V: 522 (MPEG-2/SD)

PID A: 750 (pol)

PID PCR: 522

SID: 4321

PID TXT: 585

PID PMT: 270

Provider: TVN

Kodowanie: Conax (n, TNK SD/HD, n na kartę, smartHD, sieci kablowe), Nagra MA (S4/N3 - CYFRA+, N3 - Cyfrowy Polsat), Viaccess PC 3.0 (Orange TV)

Jakość obrazu: 720x576 (16:9), ok. 2,23 Mbit/s

Jakość dźwięku: 192 kbit/s, stereo

 

Więcej: TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...