Skocz do zawartości

Religia.tv


peyton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytajcie cały artykuł a nie tylko fragment. Niżej jest napisane:

 

– Budżety są raz większe, raz mniejsze – mówi ks. Kazimierz Sowa, dyrektor Religia.tv. – Informacji dotyczącej budżetu nie podajemy do publicznej wiadomości – tłumaczy Małgorzata Radziszewska, PR manager Grupy ITI. Zaprzecza jednak, by planowano zamknięcie kanału.

Mimo że Religia.tv nadal nie jest rentowna, to dyrektor stacji zaznacza, że sytuacja stacji jest dobra.

– Od początku zakładaliśmy, że Religia.tv jest projektem pro bono, głównym celem nie było osiągnięcie rentowności, ale wypracowanie wysokiej pozycji w kategorii kanałów edukacyjno-kulturalnych, i to się udało – wyjaśnia Radziszewska.

 

Także nie ma się czego obawiać raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myślisz że ITI stać na "dokładanie" do biznesu < buhahah> ... bo chyba za każdy biznes do którego trzeba dokładać (przez 3 lata prawie) chyba by podziękował. (Nie wiem jak ty bo ja tak )

 

Wielka Szkoda bo jest to Jedyna stacja o charakterze ekumenicznym - poszerzając horyzonty wiedzy o różnych religiach obyczajach związanych z religią

 

Ratunek - FTA na liście CP oraz DVB-T ( Bibel Tv w Niemczech jest w DVB-T i się miewa dobrze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałem liczyć na coś takiego? Czy ja gdzieś napisałem, że ucieszy mnie koniec tej stacji?

Ja ten kanał uważam za wartościowy i nie chciałbym żeby zniknął.

Nawet jeśli nie przynosi zysków, to przecież mogą na niego pracować pozostałe kanały. Myślę, że zyski generowane przez TVN i kanały tematyczne są znacznie większe niż potrzeby Religia TV i ITI jakoś przełknie konieczność dokładania do tej jednej stacji jeśli dokładane sumy będą niewielkie (oczywiście w porównaniu z ogólnymi zyskami całego koncernu). Tym bardziej, że taki kanał jest potrzebny i sami stwierdzili, że nie o zyski w tym wypadku chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kodowania raczej się nie obejdzie i nie ma co czekać na ten ruch. W sprawie zamknięcia kanału trudno mi cokolwiek powiedzieć, ale skoro do tej pory nie zamknęli stacji i negują pogłoski o planowanej likwidacji to może rzeczywiście mówią prawdę. TVN Warszawa jest o ponad rok młodszy od Religia.tv, a skoro obydwa kanały nie osiągnęły rentowności to raczej Religia.tv powinna zostać pierwsza zamknięta. Ewentualnie można potraktować dzisiejszą informację jako mającą poprawić wizerunek stacji i upewnić platformy o pewnej przyszłości stacji.

 

Jeśli komuś zależy na stacji to ksiądz Sowa wskazywał już (abonentom Cyfrowego Polsatu) drogę - sami przekonujcie platformę to może coś się ruszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość likwidacji kanału Religia TV, który podobnie jak TVN Warszawa należy do Grupy ITI i od 2007 roku nie osiągnął rentowności. Najbardziej o swój los obawiają się pracownicy stacji. Jednak przedstawiciele ITI nie mają w planach takiego kroku. Pierwsze niepokoje wzbudziła uszczuplona wiosenna ramówka kanału. Budżety są raz większe, raz mniejsze– -mówi ks. Kazimierz Sowa, dyrektor Religia TV. Informacji dotyczącej budżetu nie podajemy do publicznej wiadomości - tłumaczy Małgorzata Radziszewska, PR manager Grupy ITI. Zaprzecza jednak, by planowano zamknięcie kanału. :lol2::lol2: Niby zaprzeczają a może się okazać ,że w każdej chwili ten kanał usuną z n i C+ . :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może się odciąć od ITI z Projektem Religi TV ... yhm ... tylko kto by fundował .... może ta druga część kościoła< anty rydzykowa> albo jakaś organizacja pojednania wszystkich regli świata itp itd. ???????????

 

Po prostu zmienić źródło kasy - a jak z takiej strony wygląda Niemiecki Bibel TV z Astry ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Npisałem do samego Księdza Sowy na Facebook-a < Dyrektora Religia TV> ... wczoraj a juz dzisaj odpowiedział a oto treść Mojej i Dyrektora stacji tak żeby wszystko było jasne :

 

 

Marek Stasiak 31 marca o 21:14

Witam :)

 

Pisze do Księdza ponieważ jestem zaniepokojony artykułem w bardzo uznanym branżowym wydawnictwie "SatKurier" o tym że kanał Religia TV jest nierentowny i prawdopodobnie podzieli los projektu TVN Warszawa.

 

Oto Link do artykułu

https://satkurier.pl/news/64799/religiat ... -tvn-warsz

awa.html

 

Jestem tym faktem Bardzo BARDZO zaniepokojony. Jedyna stacja o charakterze ekumenicznym - poszerzając horyzonty wiedzy o różnych religiach obyczajach związanych z religią zniknie z

ekranu ????

Bardzo lubię państwa stację i nie wyobrażam sobie aby na naszym rynku pozostał tylko "Toruń" :(

Stacja nie rentowna - Nie przynosi kasy BIZNES TO BIZNES czyli do Likwidacji ?!?!

Znam się na rzeczy - trochę już siedzę w temacie rynku medialnego w Polsce - pomimo młodego wieku

Może Odkodować sygnał stacji Religia Tv powiększyło by grono widzów < O platformę Cyfrowy Polsat > Może warto powalczyć o naziemną telewizję cyfrową < DVB-T> ?????? Albo projekt Religi TV odciąć od ITI ???

BARDZO BARDZO BARDZO szkoda zmarnować tak wielkiej i owocnej pracy jaką państwo włożyli do tego projektu.

Proszę o Odpowiedz

 

Zaniepokojony Widz kanału Religia Tv.

 

Kazimierz Sowa 1 kwietnia o 10:36

p. Marku, co do zagrożenia na razie, póki co, nie grozi nam likwidacja, ale faktycznie może byc róznie. Co do odkodaowania sygnału - nie jest to takie proste, ale Polsat Cyfrowy może nas miec od razu i to za free, niestety nie chcą nas wpuścić na swoja platformę. Może jakas akcja społecznościowa byłaby wskazana? jak Pan sądzi? dla nas obecnośc na Polsacie byłaby rzeczywiście poważnym wzmocnieniem - zasięg z 30 procent zbliżyłby się do 50% gosp domowych, a to juz coś. Niesttey wejscie na DVB-T jest niestety za drogi - koszty nadawania to ok. 6 mln rocznie plus inne oplaty za multipleks itd. C'est la vie! Ale Ducha nie gasmy i wspierajmy sie!

 

PS. i to żadne Prima Aprilisy itp itd. Fajne że maja tak szybką drogę odpowiedzi na wiadomości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odblokowania sygnału to nawet niezły pomysł - przecież w taki sposób nadaje TV Trwam na Astrze a przy okazji ciekawe czemu CP nie chce mieć w swojej ofercie stacji religijnej. Przecież o ile pamiętam już kiedyś mieli TV Niepokalanów na liście więc to nie powinno być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz krok dla abonentów Cyfrowego Polsatu - Może jakaś grupa na Facebook-a w stylu "Chcę Religii TV w Cyfrowym Polsacie" ?? Pomóżmy Religi tv - szkoda żeby tak udany i wartościowy projekt upadł .....

 

Lepiej jeśli by to założył Abonament Cyfrowego Polsatu. JA w tedy dodaję się jako drugi :) hihi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego bym nie myślał o Rydzyku (a myślę jak najgorzej i uważam, że BARDZO trafnie został przedstawiony w filmie "Idealny Chłopak Dla Mojej Dziewczyny" :D - świetnie się w tę rolę wcielił Pan Bronisław Wrocławski), to MUSZĘ mu przyznać, że ma nad "Religia.tv" właśnie tę przewagę, że "Tv Trwam" jest "FTA", a "Religia.tv" nie i nie przekonuje mnie znowu tłumaczenie o "ograniczeniach licencyjnych", bo skoro kanał to projekt "pro bono", a nie czysto komercyjny, to możnaby też się jakoś może dogadać z właścicielami tychże licencji na "preferencyjne" warunki, a w każdym razie spróbować !

 

Co do obecności w "DVB-T", to na miejscu zarządu "ITI" też bym się mocno zastanowił czy dać tam "TVN 7" z powtórkami seriali, czy taki "społeczny" kanał, którego obecność w "DVB-T" pokazałaby, że "ITI", to nie tylko rozrywka i komercja, więc byłby też efekt "wizerunkowy", budujący "jakość marki" całej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale w każdym razie jeśli nie były proponuję takie próby podjąć, bo tylko odkodowanie "Religia.tv" spowoduje, że będzie mogła konkurować skutecznie z "Tv Trwam", a nawet wtedy sytuacja się by odwróciła na korzyść "Religia.tv", bo jest ona na dużo popularniejszym w Polsce "Hot Birdzie".

 

Jeśli dodalibyśmy do tego obecność "Religia.tv" w "DVB-T", w miejsce "TVN 7", to już w ogóle byłaby górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...