Skocz do zawartości

Religia.tv


peyton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
Jak wynika z treści listu rozsyłanego operatorom sieci kablowych przez spółkę Telewizja Religia Sp. z o.o., z dniem 31 stycznia 2015 roku spółka zaprzestanie nadawania programu telewizyjnego Religia.tv

Bardzo sucha wzmianka. Bez uszczegółowienia powodu. Kończymy i już.

 

Dlaczego taki "wybitny" kanał kończy nadawanie. Miał być przeciwstawny dla tych obecnie nadawanych.

I raptem, co takiego się stało? Nie spodobał się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie mimowolnie cieszy likwidacja kanału religijnego. ;)

 

Nie byli najgorsi. Ale to pokazuje, że religia w tv mało Polaków obchodzi. Zasięg mieli przecież niemały. TVN widać szykuje środki na inne projekty. Ciekawe, czy jednocześnie nie poczuli strachu właściciele TBN, chcący wejść ze swoim kanałem do Polski? Bo to kolejny kanał, który nie może się utrzymać w tak katolickim kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byli najgorsi. Ale to pokazuje, że religia w tv mało Polaków obchodzi.

Zanim wysuniesz takie stwierdzenie, to najpierw sprawdź, jak były szumne zapowiedzi i co sobą miał nieść ten kanał. Jaką miał być przeciwwagą do treści programowej w innych tego typu rozgłośniach, czy też telewizji. Kanał upadł pomimo wszelakich zabiegów marketingowych. Bo pokazywał w przerysowany sposób odgadywania pisma świętego w końcu deklamacji religii i wiary. Taki kanał musiał się widzom nie spodobać. I się nie spodobał. Sztucznie utrzymywany stał się konsekwencją jego likwidacji.

Nie byłbym szczery gdybym nie zauważał pewnych smaczków. Ale to były wisienki na torcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto dziś w ogóle pamięta te zapowiedzi? Większość ludzi (również ja) zainteresowała się kanałem, głównie z powodu przeciwwagi dla radykalizmu, pewnego Toruńskiego nadawcy. Ale to okazało się nudne, dlatego widownia systematycznie malała. TV Niepokalanów dużo wcześniej przekonała się, że telewizja religijna nie ma w Polsce racji bytu. TVN, długo bał się do tego przyznać i ciągnął projekt z powodów wizerunkowych. Do TV Trwam też nie przyciąga wiara, tylko kontrowersje jakie wzbudza. Istnieje tylko dzięki umiejętnością jej twórcy. Który doskonale wiedział, że bez wsparcia zamożnych Polskich imigrantów, nie ma szans na sukces. Zaryzykować można stwierdzenie, że to nie jest Polska telewizja, bo większą widownię i wsparcie ma zagranicą. Nie bez przyczyny nie nadaje na HotBirdzie. W Polskiej NTC przypuszczalnie ma najgorszą oglądalność, że wszystkich nadających tu kanałów.

 

To pokazuje jasno, jak Polaków interesuje deklamacja wiary. Gdyby było inaczej, to takich kanałów mielibyśmy na pęczki. A tymczasem wyprzedzają nas nawet kraje, w których religia jest mocno w odstawce. I nie ma szans na poprawę. TVN raczej nie wróci już do tego konceptu - szczególnie, że zmieni się właściciej. Żaden z potencjalnych nabywców (mówię o Discovery i Time Warner), nie ma w tym doświadczenia i nie przejawia zainteresowania. Większość nowych inicjatyw nie wychodzi poza ramy internetu. A zapowiadany zagraniczny TBN, ma dużą szansę na krótszy żywot, niż Religia TV. I to niezależnie, czy będzie radykalny, czy nie. Ojciec dyrektor nie znosi konkurencji. Tutaj nie pomógłby nawet sam Polski oddział Watykańskiej TV. Którą trudno byłoby posądzać o sztuczność. Jeżeli ktoś nadal ma wątpliwości, to niech sobie prześledzi wyniki oglądalności TVP. Gdyby nie "misja", już dawno by wywalili programy religijne z ramówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Owszem, Polska to kraj katolicki, dlatego bez trudu co bardziej świadomi Polacy, potrafią oddzielić ziarno od plew.

Niestety Religia TV, pozowała na przerośnięty ekumenizm, wspierany przez dominikańskie prawdy objawione i pastorów rodzaju żeńskiego, więc dla katolika miała niewiele do zaoferowania.

Zdarzały się oczywiście, jak powiedział Bogdan, czasem jakieś rodzynki, ale jak to powiadają matematycy, wyjątki tylko potwierdzają regułę, a tu reguła była niestety nie do końca do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie był kanał katolicki. Dlatego nie rozumiem waszego krytycyzmu. To tak, jakby posądzać autobus, że nie jest samochodem osobowym. :P To był kanał o religijności i moralności, a nie o waszej wierze - egoiści. @Jego Cień, świadomi Polacy nie potrzebują religii do szczęścia. I koniec tego kanału jest doskonałym przykładem. Po tym końcu Religii TV, żaden Polski nadawca nie odważy się uruchomić kanału o tej tematyce. Będzie precedens, skoro tak znany koncern nie dał rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubiłem mieć ten kanał na liście, ale nie miałem co tam oglądać. Podobnie z TV Trwam. Od wielkiego dzwonu coś się trafi, a złotych ust nie słucham, zwłaszcza jak mówią o polityce. Groch z kapustą.

@draco_san, a ja mam nadzieję, że jakiś nadawca się pokusi o kanał o tematyce religijnej dla Polski, ale nie polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu napisał, że Polska się zmienia. Tak zmienia się, inna mentalnośc młodzi, itd.

Ale gdy zajechałem do Torunia przestałem mieć znowu nadzieję, bo zobaczyłem tyle młodych u Rydzyka, że masakra.

 

Podobno starych [beep]rów jest coraz mniej, ale pojedzcie do Torunia, ukażą Wam się młodzi, dopingujący ludzie tego Rydzyka. Tam autobusami wycieczki przyjeźdzają - uwierzcie mi na słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@browar, a to zakłóca jakiś obraz nowego porządku świata, czy jak to rozumieć?

 

Co oferuje materialistyczna filozofia, oprócz namacalnej beznadziei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te frazesy, które leżą sobie w muzeum, miały swój pośredni wpływ na prawodawstwo wielu krajów. W pewnym sensie każdy ogólnikowy zapis np. w konstytucji można by nazwać frazesem, ale w tych zapisach chodzi o pewien cel, do którego się dąży, a w najgorszym wypadku podchodzi się obojętnie, ale czynnie nie przeciwstawia. To tak na marginesie, bo to już mocno poza tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...