Skocz do zawartości

Polsat Sport 2 HD i Polsat Sport 3 HD


wally79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bądź taki pewny że na żadnym dedykowanym nie zrywa. Skoków bitrate nie zauważyłem, natomiast zrywanie obrazu występuje w bardzo konkretnych przypadkach (powtórki akcji w zwolnionym tempie - i to też nie zawsze, zależy od poziomu zwolnienia obrazu). Prawda jest taka że technicy magicy z CP nie potrafią nadawać swojego sztandarowego programu zgodnie ze specyfikacją DVB-S2 a dodatkowo nadają w gorszej jakości niż TVP HD nadawała MŚ w 2010r. i ME w 2012r. - nie tylko obraz ale i dźwięk. Żenujące są wszelkie tłumaczenia tego faktu, po prostu CP jest co najmniej 6 lat do tyłu w stosunku do TVP, nie mówiąc już o NC+ czy TVN (który był przez długi czas liderem jeśli chodzi o nowinki technologiczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rzut na trybuny lub ujęcia za bramką (siatka na pierwszym ekranie) to rwie - wtedy bitrate skacze powyżej 10mbit na sekunde, dwie i za chwilę wraca do poziomu 5-6mbit jak kamera pokazuje boisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate 10mbit nie jest powodem, powodem jest zbyt agresywny zryw z 5 do 10 czy 11mbit dosłownie na moment i tuner się czka.

Mam ten sam problem, pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha - czytam i nie wierze. Kombinowanie z timeshiftem i ustawianie obrazu z ZDF/Das Erste i audio z Polsatu Sport 2? XD Po to kupiliscie dostep do tego kanalu? :) Jak mozna bylo kupic za 79zl / 99zl Polsat Sport 2 (bo Polsat Sport 3 to kanal powtorkowo-retransmisyjny) w ciemno? Przeciez po Polsacie trzeba sie bylo spodziewac, ze:

1) Jakosc obrazu i bitrate beda tragiczne

2) Dzwiek bedzie sie rozjezdzal wzgledem obrazu

3) Jakosc audio bedzie jakby komentowali przez walkie-talkie

4) W studiu beda sie klocic a samo studio, analizy i zapowiedzi beda tragiczne

 

Powiem tylko, ze widzialem jak to wyglada na tym Polsat Sport 2 i o niebo lepiej wszystko prezentuje sie na stacjach jednego z Naszych sasiadow (kazdy wie o jakiego sasiada mi chodzi).

 

Po odegraniu takiej kaszany ze strony Polsatu naprawde trudno bedzie pojac, czym kierowac beda sie ludzie przy nastepnych zakupach PPV od tej stacji :D

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo było tych och i  achów na kanały niemieckie, więc po złości zostały wyłączone w CP. Kto ma nowszy dekoder soboe nie wyszuka tych kanałów. Na marginesie.

Czy to prawda,że nie można tych meczów nagrywać?? Ciężko obejrzeć wszystkie 51 spotkań, dwanaście spotkań jest rozgrywane równolegle, kompletnie czegoś takiego nie rozumiem. Przecież ludzie z myślą o tym kupili- by także uwiecznić te ME. Streamu nie nagrają.. Za dużo tych błędów, problemów , niedoróbek. Użytkowniczka napisała,że piszą głównie Ci niezadowoleni. Pytanie jest inne- czy to niezadowolenie jest uzasadnione i czego dotyczy. Głównie tyczy się nie kwestii subiektywnych jak ocena doboru komentatorów i ekspertów do studia,a kwestii technicznych: jak zacinanie obrazu, dźwięk czy kompletna niemożność obejrzenia meczu jak w Ipli. To nie są pojedyncze głosy i ich wiarygodność nie została tu podważona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mistrzostw to rzeczywiście super te EURO. Póki co tylko jeden wynik 0:0 :wink: (edit), żadna z drużyn tak ewidentnie nie odstaje. Mimo zwiększenia liczby drużyn są emocje sportowe, a to jest najważniejsze. Brakuje natomiast Pana Iwanowa i pani Szostak co jest pewnym zaskoczeniem.

 

Poza tym wszystko odnośnie Polsatu jest przewidywalne i ich niedociągnięcia techniczne też, agresywne multipleksowanie rzeczywiście jest uciążliwe. Najgorsze są te duże skoki bitrate o których wspomniano, na niektórych odbiornikach może to być odczuwalne. Jest to naciąganie standardów nadawania ale niestety nasze protesty nie wiele pomogą. Jest kilka wyjść technicznych z tej sytuacji, najprościej zamienić na satelicie miejscami Polsat Sport 2 z Polsat Sport 3. Transponder 112 wydaje się być lepszym wyjściem niż 79 i zawsze można tymczasowo wyłączyć kilka kanałów PPV (a'la VOD) więcej (teraz chyba ze 4 wyłączono). Niestety to trochę przykre że nie potrafią zatrudnić porządnych techników.

 

Co do nagrywania, to tak, na dedykowanych dekoderach CP blokuje możliwość nagrywania (nie wiem czy na wszystkich modelach).

Edytowane przez nasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komentował Laskowski na TVP 1 to na pewno ten kanał bym wybrał. Niestety Szpakowskiego i Juskowiaka to słuchać nie jestem w stanie. :P Hajto może i "szczela" i robi te swoje śmieszne uwagi w pierwszej osobie do piłkarzy, ale tworzy z Borkiem fajny klimat. Mi się ich wczoraj fajnie słuchało. :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstęp do meczów o 18 i 21 oglądałem na ZDF HD. Mam wykupiony dostęp z nc+ po 99zł, ale słuchanie pseudo ekspertów w studio to sport tylko dla fanatyków. Od 17 gadają o meczu z Niemcami, jak o 18 Ukraina - Irlandia. Zapętlona muzyczka w tle z mistrzostw i wybitne komentarze leśnych dziadków - typowy poziom Polsatu. Sytuacje ratuje Kołtoń i duet Borek Hajto. Jakość wykonania, studio , oprawa plus minus 10 lat do tyłu za Niemcami. Ktoś napisze, że się czepiam. Owszem, czepiam się - za 99 zł wymagało by się chociaż minimum profesjonalizmu. Nc+ również po złożeniu reklamacji wypięło się - oni tylko zgarniają kasę. Nie są nadawcą. Jakość ich nie interesuje.

Edytowane przez Barti
Nazwy krajów i nazwy własne piszemy wielką literą. Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamację trzeba przesłać do nadawcy tych kanałów, to oczywiste.

Mam pytanie czy to prawda, że nie można ich nagrywać w nc+?

 

Reklamacja skladasz do swojego operatora ...co Polsat obchodzi ze Ty wykupiles w nc+ tak samo Polsat sie  wypnie na ciebie.

 

mozna nagrywac!!! skad te niusy s-f

 

reklamacje skladalem do nc+ ...powod brak informacji przy zakupie pakietu euro 2016 o dzwieku ,zadnych informacju na stronce nc+ ze nie bedzie dd 5.1 ....dla mnie to tak jakby obraz mial byc nadawany w SD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...