Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ALBO ZABAWY Z PASZPORTEM POLSATU nie pamietam na czym to polegało miałem wtedy 8 lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większość Polaków otrzymała Paszport Polsatu do skrzynki za darmo i było to chyba największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Później bodajże co tydzień w telewizji odbywały się losowania na maszynach podobnych do tych w LOTTO (paszporty posiadały bodajże swoje numery) i każdy mógł wygrać, bo nie wygrywała tylko jedna osoba, ale wiele - im więcej cyfr z numeru paszportu pokrywało się z losowanymi na antenie, tym lepsze nagrody można było wygrać. Pamiętam, że były to samochody, torby z logo Polsatu, itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paszport Polsatu :D jak to dzisiaj śmiesznie brzmi :D ale jak się tak patrzy z perspektywy czasu to jest ciekawe, takie akcje marketingowe się już dziś nie zdarzają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pamiętam, że były to samochody, torby z logo Polsatu, itp.

U nas w domu jest jeszcze torba z logo "POLSAT" tylko się trochę wytarł już ;)

A Hugo też pamiętam jak to oglądałem, dobre to było.

Teraz takich programów brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Większość Polaków otrzymała Paszport Polsatu do skrzynki za darmo i było to chyba największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce.

Większe przedsięwzięcia "pocztowe" są chyba przy kampaniach wyborczych i referendalnych (przy referendach krajowych).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous
Polsat nadawał na kanale 49 na którym włączono PTV a potem TVP3. Od 2004 r. Polsat powrócił na kanale 26 na którym nadaje do dzisiaj :)

Polsat nadawał z Jemiołowa do października 1998 roku, potem był (jak mówisz, na tej fali) PTV. Polsat powrócił na C26 w maju 2004 roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamięta ktoś może jak Polsat pokazywał mecze młodzieżowej reprezentacji polski w barażach o IO w Sydney w 1999 r ( grali wtedy z Turcją i niestety odpadli ,pamiętam że grali Wichniarek ,Kosowski czy Żurawski ) pokazywali też MŚ do lat 17 w Nowej Zelandi nie pamiętam czy całość wiem że mecze polaków były transmitowane na żywo w nocy i retransmisje nastepnego dnia . :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paszporty Polsatu pamiętam

Kto pamięta serial Więzniarki był w wakacje 93

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętam ten serial,chętnie bym go obejrzał jeszcze raz.Ale może kiedyś któraś tv się zdecyduje na jego emisję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś dziwnie to oznaczenie wyglądało. Amatorka wzięła sprawę w swe ręce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętam, że miałem też kiedyś Paszport Polsatu. :) Była w nim nawet wiza do Euro Disneylandu. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Wujek też miał taki paszport, a teraz możliwe, że leży gdzieś u mnie w rupieciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do ''Paszportu Polsatu'' to przypomina mi się scena w filharmonii z filmu ''Chłopaki nie płaczą'', a oto cytat:

Kasjerka: Normalny, czy ulgowy?

Fred: Jestem znajomym Piaska

Kasjerka: Jakiego Piaska?, a pan?

Grucha: A ja mam Paszport Polsatu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam z Polsatem takie wspomnienia, że mieli program informacyjny, który nie miał konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tymczasem natrafiłem na fragment programu "Klip Klaps" którego to gośćmi byli przedstawiciele jeszcze słabo popularnego zespołu Ich Troje - wówczas w zespole grała jeszcze Magdalena Pokora czyli późniejsza Magda Femme. Oto ten fragment:

Z programów dla dzieci pamiętam jeszcze "Ye Ye Ye" z którego to w pamięci utkwiła mi w pamięci melodia i refren jednej z piosenek programu a konkretniej utworu "Wielkie małe słowa" który to o ile pamiętam śpiewał jakiś chłopak małej dziewczynce na tle Warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie odkopanie po roku. Na YT wrzucono blok reklamowy z Polsatu z 1993 roku (mało takich materiałów jest z tego okresu):

Ciekawa jest sprawa loga, które widać w kilku króciutkich fragmentach. Po pierwsze - jest mniejsze niż na innych materiałach. Po drugie - jest przy nim zegarek wskazujący za kwadrans dwunastą. Zastanawia mnie, czy to logo z powodu wieczornego bloku, czy z racji Sylwestra (data nagrania sugeruje to drugie)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I kolejny unikat z YT, tym razem mamy nawet studio oprawy PolSatu:

Swoją drogą to teraz niewyobrażalne, by robić taki wstęp do filmu, i to w komercyjnej stacji (choć TVP też już tak nie robi). A poza tym 17-sekundowy blok reklamowy (licząc z czołówką i tyłówką)... teraz nawet na przerwach technicznych podczas meczów siatkówki dają dłuższe :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stara dobra TV :) No i ta reklama Żywca- teraz nie ma już takich reklam z jajem :) :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, jak wtedy jeszcze wydawali PC Kuriera, to było to NAPRAWDĘ dawno. Ostatni PC Kurier wyszedł w 2003.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wislok - niestety poprawność polityczna, dziś byłoby, że to seksistowska reklama...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Homer Simpson

Odkopuję ten wątek.

Znaleziona przypadkiem informacja:

Na stronie Wizji TV o Polsacie, znalazłem ciekawą informację:

"Nazwę "Polsat" wymyślił Tadeusz Drozda, a pierwsze logo zaprojektował Jacek Błach, muzykę skomponował Grzegorz Ciechowski"

Strona: http://web.archive.org/web/20000918222330/http://www.wizjatv.pl/kanal24.htm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pan Drozda chyba się za bardzo nie namęczył. W końcu wystarczyło tylko pobawić się słowami: polska telewizja satelitarna i wyszło PolSat, bo tak się to pisało i logo też było całkiem fajne (z niebieską "eSką").

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ooo, tak! Pamiętam to dawne, w sumie pierwsze logo Polsatu, wówczas jeszcze PolSatu. :)

Tamte logo o wiele bardziej mi się podobało, niż te obecne, "słoneczne". ;)

Pierwsze logo Polsatu wyglądało tak:

POLSAT_IDENT_1992.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi