Jump to content

Polsat dawniej


Recommended Posts

Z ATV wyglądało to następująco. Była to jedna z pierwszych stacji komercyjnych w Polsce nadawana w sieciach kablowych. Nadawano dwa kanały ATV1 i ATV w ramach których były "bloki tematyczne": ATV Relaks, Super ATV, ATV Smyk i ATV Kino. W marcu 1999 roku KRRiT odebrała im koncesję i podpisali umowę z Cyfrowym Polsatem. Ich kanały zmieniły nazwę na : Dla Ciebie, Formuła1, Smyk, Muzyczny Relaks, Komedia i Info Dokument i weszły w skład oferty platformy Polsat 2 Cyfrowy.

Link to post
Share on other sites
Nadawano dwa kanały ATV1 i ATV w ramach których były "bloki tematyczne"(...).

Na samym poczatku to "nadawano" jeden kanal ktory nawet nie byl dosylany z satelity tylko z kaset VHS :) Pamietam jak jeszcze mialem kablowke jak to czasami dziwnie bylo bo operator musial o 17 wlozyc kasete i jak sie zapomnial to kanal "startowal z opoznieniem :lol: . Ale nie powiem ogladalem to :) Zwlaszcza tzw "Teleatrakcje":Klucze Fortu Boyard, Pago Pago, Wyprawa do Xapatan. Jeszcze dzisiaj poogladalbym te teleturnieje. Przynajmniej troche francuskiego sie poduczylo ;)

Link to post
Share on other sites
o_1.jpg

 

ja nie pamietam jakiego loga ale nie mówie fajne jest :)

 

Pamiętam Polsat z tym logiem - w niczym nie przypominał dzisiejszego Polsatu, zresztą jeszcze wtedy chyba nie był własnością Solorza. Pamiętam dobrze pierwsze dni (i miesiące) nadawania tego programu - wystartował jakoś tak "z zaskoczenia", bez reklam i zapowiedzi jak TV Polonia. Zresztą wszyscy myśleliśmy, że to właśnie ta zapowiadana TV Polonia :)

Na samym początku zaczynali nadawanie bodajże o 16:30 i kończyli dobrze po północy, było dużo filmów i to ciekawych (choć głównie kino europejskie) - i co ważne nie przerywanych reklamami. W ogóle Polsat wówczas przypominał bardziej kanał typu TV Puls (nie mówię o religijności ale o formie) niż dzisiejszy, taki "odhumanizowany".

Link to post
Share on other sites

Tak? A to zwracam honor, nie wiedziałem o tym. myślałem, że stacja nabrała tej [beep]kiej komercyjności po "przejęciu" przez Solorza. A jak widać on tam był od początku.

 

Edycja Burli: Wyrzucone zbędne cytowanie. Polecam lekturę Regulaminu.

Link to post
Share on other sites

Doskonale mi utkwiły w pamięci dwa programy Polsatu prezentujące muzykę disco polo: Disco Polo Live i Disco Relax. Pierwszy leciał w sobotnie wieczory o 19.00, drugi w niedzielę o 10.00. Choć nie lubiłem tego typu muzyki ale zostałem zmuszony do oglądania przez moich rodziców. No cóż, miałem wtedy około 10-ciu lat i jeden telewizor i trzy polskie kanały tak więc nie było takich rozmaitości jak dzisiaj. Musiałem się podporządkować :(

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
Tak? myślałem, że stacja nabrała tej [beep]kiej komercyjności po "przejęciu" przez Solorza. A jak widać on tam był od początku.

 

 

To nie wina Solorza tylko widzów. na początku anteny satelitarne były rzadkością więc Polsat mógł sobie "pozwolić" na ambitniejsze produkcje. Boom na disco polo i Kiepskich spowodował, ze Polsat obniżył loty i jest jaki jest ... :( Ale ma za to oglądalność a to się liczy... :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Kilka starych / nowych ? :lol: zapów z kanałów POLSAT/POLSAT2

PolSat - 1993 :!:

http://ic-zaps.com/zapoldies.php?nr=2979

Polsat - 1999 - TeleAudio

http://ic-zaps.com/zapoldies.php?nr=2977

Polsat 2 - 1999

http://ic-zaps.com/zapoldies.php?nr=2980

Polsat - 2000 - z paskiem informacyjnym

http://ic-zaps.com/zapoldies.php?nr=2978

 

wkrótce postaram się umieścić zapy z innych kanałów (lata 90-te /pocz. 2000)

Link to post
Share on other sites

Tak również to pamiętam. Do dzisiaj w moim regionie (lubuskie) wisi wiele anten 85cm z logiem Ferguson Polsat (tunery analogowe które oferowali to były w większości wlasnie Fergusony). Polsat nadawał na kanale 49 na którym włączono PTV a potem TVP3. Od 2004 r. Polsat powrócił na kanale 26 na którym nadaje do dzisiaj :) Ktoś wie dlaczego wtedy Polsat zrezygnował z nadawania naziemnego w lubuskiem? I czy zrezygnował tylko w lubuskim czy jeszcze w jakiś innych województwach?

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam to chyba chodziło o to,że ta wieża nadajnikowa była już stara i nadawała się do remontu,ale pewien nie jestem.A wieża nadajnikowa została wyremontowana w 2005 roku.

W mojej miejscowości również jest jeszcze dużo anten z logiem Ferguson Polsat.

Link to post
Share on other sites
  • Barti locked this topic
  • Barti unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...